SCROLL DOWN

Akapunktur

Akupunktur, geleneksel Çin tıbbının bir parçasıdır ve mükemmel bir alternatif tamamlayıcı tedavidir. Akupunktur, vücudu doğal olarak iyileşmeye teşvik eder ve vücut fonksiyonlarını güçlendirir. Akupunktur, “Şifa” sistemini harekete geçirmek ve dengeyi sağlamak için tüm vücudu hedefler.

Akupunktur’un sayısız yararlarından bazıları şunlardır:

  • Sinir sistemini uyarır ve hormonal sistemi düzenler.
  • Sağlığın geliştirilmesi ve sürdürülmesi için hayati önem taşıyan uygun kan akışını yeniden sağlar.
  • Vücudun yaraları iyileştirmesine izin verir.
  • Sinir, bağışıklık ve endokrin sistemlerini harekete geçirir.
  • Doğal ağrı kesicileri serbest bırakır ve beyine endorfinlerin salgılaması için sinyal gönderir.
  • Eklem ve sinirler üzerindeki baskıyı hafifletebilir.
  • Migren ve çeşitli rahatsızlıkları tedavi eder.
Bize Ulaşın!

“Genel sağlığınız ve iyiliğiniz için düzenli akupunktur tedavilerinin uygulanmasının pek çok faydası vardır. Deneyimli doktorlarımız genel sağlık durumunuza ve ihtiyacınıza göre vücutta tam denge sağlamak için özelleştirilmiş bir plan oluşturur.”

Akupunktur ile Estetik Canlandırıcı Bakım

Akupunktur bakımı, sağlıklı ve parlak bir cilt için tüm vücudun yeniden dengelemesini, hedef noktalara iğne uyarımı ile birleştirir. “Çin tıbbında yüz, vücudun içinde neler olup bittiğinin bir yansımasıdır.” Eğer sindirim problemleriniz, alerjileriniz veya zayıf lenfatik drenajınız varsa şişkinlik görebilirsiniz. Şişmiş yüz dengesizlik sonucu oluşan ve akupunkturun dengeleyebileceği bir sorundur. Akupunktur ayrıca kronik veya aylık hormonal dalgalanmaların neden olduğu akne oluşumlarını da yatıştırır. Rosacea (gül hastalığı) genellikle sindirimle ilgilidir. İç sindirim sorunlarını gidererek cilt dokusundaki kızarıklık ve tahrişi en aza indirmeye yardımcı olur.

Akupunktur;

  • Vücuttaki kas tonusu ve daha derin doku tonunu düzenler.
  • Çok sıkı olan daha derin doku kaslarını gevşetmeye ve gevşek olanları sıkılaştırmaya yardımcı olur.
  • Kaşları, yanakları ve çene hattını kaldırmak ve şekillendirmek için mükemmel bir alternatiftir.

Akupunktur Doğal Yüz Akupunktur

Estetik amaçlı yüz akupunkturu daha yeni bir fenomendir. “Geleneksel Çin Tıbbında” binlerce yıldır kullanılan bir tedavidir. Daha yeni, daha güçlü kollajen ve elastin liflerinin üretimini teşvik eder. Böylece cilde daha sıkılık ve elastikiyet kazandırır. İnce çizgilerin azalmasına yardımcı olur ve daha sağlıklı genel ten ve doku kazandırır. Bu mikro yara iyileştirme tepkisi sadece yüzeysel yaşlanma belirtileri üzerinde etki etmekle kalmaz, cildin uzun vadeli sağlığını da etkileyebilir.

Yüz akupunkturu tedavisi, çizgileri yumuşatmaya, cildin sıkılığını ve hacmini artırmaya yardımcı olur. Yüz Akupunktur veya dermal dolgu maddelerinin veya yüz germe gibi daha yoğun bir işlemin aksine, yüz akupunkturu hızlı ve anında bir düzeltme sağlamaz. Birden fazla tedavi tavsiye edilir. Maksimum etkinliği ve uzun vadeli kalıcı sonuçlar sağlamak için ayda 1 ila 2 kere olmak üzere 6 tedaviden oluşan bir başlangıç kürü ve onu takip eden koruyucu seanslar önerilir.

Akupunkturun Amacı Nedir?

Bir enerji tıbbı olan Akupuntur, iyileşmeyi teşvik etmek, tıkanıklığı serbest bırakmak ve vücudu dengelemek için kullanılır.

Ağrı ve Yan Etkileri Nelerdir?

Akupunktur noktaları, sizin özel teşhisinize göre seçilir. İğneler içeri girdiğinde, çoğu kişi derin bir rahatlama ve uyuklama hali hisseder.

İyileşme Süresi Nedir?

Akupunktur tedavisi iyileşme süresi gerektirmez.

Süre ve Seans Sayısı Nedir?

Akupunktur, 45 dakika tedavilere bağlı olarak 6 ila 12 seanslara ihtiyaç duyulabilir.

“Akupunktur, vücudun bir yansıması olan ve birçok sağlık sorunu için Çin tıbbında yüzyıllardır kabul gören bir tedavi ve şifa yöntemidir.”