SCROLL DOWN

Alex Lazer Epilasyon

Alex (Alexandrite Epicare) lazer tedavisi nedir?

Son teknolojiyi tanımlayan ve lazer sistemine değer katan EpiCare Alexandirte, yeni nesil teknolojide bir devrimi temsil ediyor. EpiCare en hızlı lazer sistemidir ve daha geniş alanları tedavi etmek için ideâldir. Dalga boyu diğer sistemlerden daha uzundur. Bu teknoloji onu açık ten tonlarından zeytini ten tonlarına kadar çok çeşitli cilt tiplerinde etkili kılar. Diğer epilasyon lazerlerine göre daha ince tüylerde daha iyi etki gösterir. Alex Lazer, açık tenli ve çilli bireyleri bile tedavi edebilir.

755 nm ile Alex lazer, tüm cilt tiplerinde (Fitzpatrick I-VI) kıl foliküllerinde melaninin seçici hedeflenmesi yoluyla istikrarlıdır. Uzun vadeli kalıcı tüy giderme epilasyonu için mükemmeldir. Yeniden uzayan kıl sayısı, tedavi bölgesine göre 4 ila 12 ay arasında değişen kıl köklerinin tam büyüme döngüsü süresinden daha uzun bir süre boyunca stabildir.

Klinik Olarak Güvenli Bir Tedavi Olduğu Kanıtlanmıştır.

Alex lazer tedavisi, epilasyonda mükemmel bir performansın yanı sıra vasküler lezyonlar, iyi huylu pigment lezyonları ve kırışıklıkların tedavisi için de iyi bir tedaviye sahiptir. Alex lazer ile gerçekleştirilen 3 milyondan fazla tedavi ile klinik olarak güvenli olduğu kanıtlanmıştır. Doğrulanmış sonuçlarla etkili, kalıcı tüy gidermeyi sağlayan Alex lazer epilasyonda en iyi sonuçlar açık renkli ve koyu tüylü ciltlerde alınır. Tedaviler 4 hafta ila 3 ay arasında değişirken, ikinci tedavide ortalama % 35 ve 3 aydan sonraki tedavide ortalama % 88 kıllarda azalma sağlanmaktadır.

Az Sayıda İşlemle En İyi Sonuçlar Alınır.

Alex lazerin avantajı, büyüme evresinde saç köklerine ulaşacak kadar deriye nüfuz ederek onları etkisiz hale getirmektedir. Ayrıca, ten rengi açıktan zeytine kadar olan (Fitzpatrick 1 ila 3 cilt tipi) kişiler için bronz olmadıkları sürece çok etkilidir. Kullandığı spot başlık boyutuna göre en hızlı lazerlerden biridir. Daha geniş vücut bölgelerini tedavi etmek için çok uygundur. İnce tüylerde etkilidir ve dinamik soğutma cihazı kullanımı ile rahattır.

Bu sistemin dezavantajları ise ciltte pigment değişikliklerine (koyulaşma veya açılma) neden olması muhtemel olduğundan koyu tenli kişiler için kullanılmamasıdır. Cilt ve kıl tipine göre lazerin optimum ayarları belirlemek ve ayrıca kişinin sağlık sorunlarını ve diğer hususları kontrol etmek için Alex epilasyon tedavisi öncesi konsültasyon ve nokta testi gereklidir.

Alex lazer ile yüz, koltuk altı, göğüs, sırt, bikini bölgesi ve bacaklar gibi birçok bölge tedavi edilebilir. Çoğu kişi çok az ağrı bildirirken veya hiç ağrı duymazken, bu yine kişiden kişiye değişebilir. Bu nedenle tedaviden önce bölgeyi uyuşturmak için topikal bir anestezik krem ​​uygulanabilir. İşlem, tedavi edilen alanlara bağlı olarak 10 dakika veya 1 saat arasında sürebilir.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Alexandrite Lazer, tedavi edilen bölgeye, cildin rengine ve kıl rengine bağlı olarak 8 veya daha fazla tedavi gerektirir. Hormonal bölgelerin (yüz, boyun ve sırt gibi) tedavisi daha uzun sürer. Tedaviler her 4 ila 6 haftada bir yapılır. Tedavi etkinliğini arttıran tedavi aralığı önemlidir.

Ağrı ve Yan Etkileri Nelerdir?

Alex lazer epilasyon tedavisinden sonra diğer epilasyon yöntemleri gibi ciltte kızarıklık, şişlik, kaşıntı veya karıncalanma şeklinde normal ve birkaç saat içinde kaybolan tahriş belirtileri görülebilir. Cildin pigmentinde küçük değişiklikler oluşabilir. Marjinal olarak daha açık veya koyu görünürler fakat geçicidir. Lazer epilasyon tedavisinden sonra, cilt dokunmaya hassas olabilir ve ışığa karşı daha duyarlı olabilir. Yeterli güneş koruması ile kolayca çözülür.

Kabarcıklanma, kabuklanma veya yara izi gibi bazı nadir yan etkiler olabilir. Bir bölgeye birden fazla atış yapmak gibi aşırı tedavi ile ortaya çıkabilir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız iyileşme sırasında enfeksiyonu önlemek için epilasyon alanını temiz tutun. Çoğu kişi lazer epilasyon tedavisinden sonra çok hızlı bir şekilde, minimum yan etki ile ve hiç komplikasyon olmaksızın iyileşir.

Alex lazer kontrendikasyonları; hamilelik, emziren kadınlar, güneşlenme (1 ay), güneşe duyarlılaştırıcı ilaçlar (retinoidler, tetrasiklinler), bitkisel ürünler (St John’s wort, calendula, tedaviden 2-3 hafta önce kullanmayı bırakın), alkol tüketimi (tedaviden 24 saat önce), düzensiz diyabet, vitiligo, sedef hastalığı (aktif fazda), epilepsi, kan pıhtılaşma bozuklukları, kanın pıhtılaşmasını azaltan ilaçların kullanımı, keloid oluşumuna yatkın ciltler için tedavi önerilmez. 

 

Tedavi öncesinde dikkat etmeniz gerekenler;  

 • Tedaviden 30 ila 60 gün önce doktorunuzun tavsiyelerine mutlaka uyun.
 • Güneşlenmeyin veya solaryum kullanmayın.
 • Tedaviden önceki 7 gün bronzlaştırıcı ürünlerinden uzak durun.
 • İğneli epilasyon ve ağda uygulamayın.
 • Renk açıcı veya tüy dökücü kremler kullanmayın.
 • Tedavi gününde anti-inflamatuar ilaç (aspirin ve ibuprofen dahil) kullanmayın.
 • Tedaviden 4 saat önce sigara içmeyin.

Tedavi Sonrası İyileşme Süresi?

Alex lazer tedavisinden sonra her kıl kökünde, 2 saat veya daha uzun sürebilen eritem (kızarıklık) ve ödem (şişlik) olabilir. Tedavi edilen bölge, tedaviden birkaç saat sonra güneş yanığı gibi hissedecektir. İşlemden 10 ila 14 gün sonra işlem gören kıllarda dökülme fark edilir. Bu bölgeyi ıslak bez veya süngerle yıkayarak veya  silerek temizleyerek dökülmelerini hızlandırabilirsiniz. İlk 24 saat, banyo yapmakta herhangi bir kısıtlama yoktur, sadece cildinizi güneş yanığı varmış gibi nazikçe yıkayın.

Tedavi Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

 • İlk 3 gün boyunca veya kızarıklık yok olana kadar reçete edilen topikal yatıştırıcı cilt bakım ürünlerini günde en az 3 kez uygulayın.
 • Tedavi süresince her zaman güneş koruyucu (SPF30 +) kullanın.
 • Kılları folikülden çıkarmak ve dökülmelerini sağlamak için reçete edilen peeling özellikli yıkama jelini kullanın.
 • Koltuk altı tedavisinden sonra, cilt tahrişini azaltmak için tedaviden sonraki 24 saat boyunca deodorant yerine pudra kullanın.
 • Hiperpigmentasyon (daha koyu pigmentasyon) olasılığını azaltmak için güneşe maruz kalmaktan kaçının.
 • Tedavi edilen alanı kaşımaktan kaçının.
 • Lazer tedavisinden sonraki 4 ila 6 hafta boyunca saç kökünü rahatsız edecek başka tüy alma bakım ürünleri veya benzeri tedaviler (ağda, iğneli epilasyon veya cımbız) kullanmayın (tıraş kullanılabilir.)
 • Havuz, spa veya sauna ve en az 24 saat egzersiz yapmaktan da kaçınmalısınız.