SCROLL DOWN

Burun Şekillendirme Dolgusu

Ameliyatsız Rinoplasti

Yüzümüzün en belirgin ve odak noktası olan burun, ifademizi ve mimiklerimizi de şekillendiren en önemli parçamızdır. Ameliyatsız Rinoplasti, burun düzensizlikleri ve simetri eksikliğinden memnun olmayanlar için cerrahi rinoplastiye veya burun estetiğine bir alternatiftir.

 

Ameliyatsız Rinoplasti, burun şeklinde değişiklik için dolgu malzemesi kullanır. ‘Sıvı burun işi’ olarak bilinen bu işlem burnun herhangi bir yerine dolgu maddesi enjekte etme yöntemidir. Burnunuzun daha düz ve daha güzel görünmesini sağlar. Cilt yüzeyinin altına hacim kazandırabilir ve burnunuz enjeksiyon sonrası daha küçük görünebilir. Şekillendirme amaçlı (çarpma, simetri eksikliği, çarpık çizgiler ve kıkırdak düzensizliklerinin üstesinden gelmek için) kullanılabilir. Bu tedavi yöntemiyle küçük bir tümsek, önceki travmadan kaynaklanan burun çökmesi, düşük burun ucu ve gaga şeklindeki burun köprüsü düzeltilir. Köprü boyunca depresyonu olan bir burun yine bu tedaviyle iyileştirilir.  Ameliyatsız burun estetiği; henüz cerrahi bir rinoplasti operasyonu için hazır olmayanlar ve burnunun belirgin özelliklerini iyileştirmek için tercih edebilir. Bunun yanı sıra daha önce rinoplasti geçirmiş bir kişinin burun görünümünü iyileştirmek veya büyütmek için de kullanılabilir.

Neden Burun Dolgusu Seçilmelidir?
En çok tercih edilen estetik ameliyatlarının başında gelen ameliyatsız burun estetiği, burun kıvrımlarını iyileştirmek ve genel burun görünümünü iyileştirmek amacıyla kullanılır. Burun köprüsündeki bir yumru veya ‘kancayı’ düzeltmek, burun boyutunda dengeyi sağlamak ve diğer yüz özellikleriyle daha orantılı (simetrik) görünmesini sağlamak da hedeflenen sonuçlar arasındadır.

Kalıcı Sonuçlar
Sonuçları yaklaşık 2 yıl sürer.

Ağrı ve Yan Etkiler

İşlem sırasında hafif bir şişlik veya ufak rahatsızlıklar olabilir. Dermal dolgu maddeleri ayrıca ağrıyı azaltmak için anestezik içerdiği için doktorunuzun tavsiyelerine uyarak iyileşme sürecini rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

İyileşme Süresi

Hemen uygulanabilir olan ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan bu tedavi de çoğu kişi ertesi gün normal aktivitelerine dönebilirler.

Süre ve Seans
Ortalama 15- 20 dakika süren ve genellikle bir seanslık bir tedavidir.

Türkiye’de en çok tercih edilen ameliyatsız estetik tedavilerinin başında Rinoplasti geliyor. Burun kusurlarını gideren ve yüze simetrik bir ifade kazandıran bu tedavi ile hayal ettiğiniz buruna kavuşabilirsiniz.