SCROLL DOWN

Buz Lazer Epilasyonu

BUZ ICE (SOPRANO) LAZER TEDAVİSİ NEDİR?

BUZ ICE Lazer, tedavinin rahatlığı ve elde edilen etkili sonuçlar nedeniyle son derece popüler olan en gelişmiş lazer epilasyon sistemlerinden biridir. Buz lazerinin, koyu ten dahil tüm cilt tipleri için en güvenlir lazer epilasyon yöntemi olduğu da kanıtlanmıştır.

Yenilikçi Soğutma Sistemi İle Acısız ve Ağrısız Epilasyon

Buz lazer, Alex teknolojisini kullanarak, Alexandrite 755 nm dalga boyunun yüksek amilim avantajlarını, diyot lazerin konforu ile birleştirmektedir. Buz lazer epilasyon, devrim niteliğindeki soğutma sistemi sayesinde neredeyse ağrısız bir tedavi sunmaktadır.

Buz (ICE) lazer, bronzlaşmış cilt dahil tüm cilt tiplerinde ve tüm yıl boyunca vücudun herhangi bir yerinde kullanılabilir. Lazer, diyot ışık kaynağı ve 810 nm dalga boyu kullanan standart Lazer Epilasyon (HR) ve Süper Tüy Giderme (SHR) olanağı sunmaktadır. İleri koyu ten tonları ve bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde kullanıma uygundur. Aynı zamanda daha açık kıl rengi ve daha koyu kıllarda aynı anda etkilidir. Buz lazer sistemi, iyi huylu vasküler ve pigmentli lezyonları tedavi etmek için de kullanılabilir. 

Devrim Niteliğinde “Süper Tüy Giderme” Özelliği…

Buz lazer, safir diyot lazeri çevreleyen soğutma pompaları ve yenilikçi bir soğutma sistemi ile ağrısız ve acısız “Süper Tüy Giderme” sunmaktadır. Sistem, dermisi (cildi) kıl folikülüne zarar vermek ve yeniden oluşmasını önlemek için gereken sıcaklığı kademeli olarak yükselterek çalışır. Lazer ışığını emen pigmentasyonu (melanini) hedefleyerek kıl kökü zarar görür. Bu kademeli ısıtma, yüksek frekanslı kısa vuruşlarla elde edilirken, ICE (BUZ) Teknolojisi daha az ağrılı epilasyon için küçük yanıkları önleyerek temas halinde cildi soğutur. Kıldaki melanin pigmenti bölgeden geçerken açığa çıkan enerjiyi çeker ve emer.

Kademeli ısıtma mekanizması, çevre dokularda bozulmayı önlerken hedeflenen kıl köklerine etkin bir şekilde zarar vermek için tasarlanmıştır. Bu kademeli ve hassas ısı birikimi, seanstan 2 ila 3 hafta sonra dökülecek olan kılların yapılarına zarar verir. Kapsamlı in-motion (hareket halinde) uygulama tekniği, etkilenen bölgenin tam olarak kaplanmasını sağlar.

Herkes İçin Güvenli ve Kalıcı Bir Epilasyondur.

Gelişmiş BUZ (ICE) teknolojisi, tedavi sürecinde cildi önemli bir süre serin tutar. Bu özellik istenmeyen kıl köklerinin ortadan kaldırılması için dermis içinde istenen ısı seviyesini korurken minimum yanma riski demektir.

Cilt üzerinde “Nazik Kayma Teknolojisi” ve “Ön Soğutma” özelliğini kullanarak, mümkün olan en az rahatsızlık ile uzun süreli sonuçlar elde edilir. Tedavinin yaklaşımı kıl kökünü tek bir yüksek enerjili darbeye maruz bırakmamaktır. Böylelikle ciltte travma oluşmasına neden olmaz. Gerekli ısı enerjisi saç köküne ulaşana kadar cildi kademeli olarak ısıtır. Bu yaklaşım Buz (ICE) lazeri, koyu tenli ciltler için bile çok güvenli bir lazer epilasyon prosedürü haline getirmektedir.

Çok sayıda lazer dalga boyu kullanan Buz lazer ayrıca;

 • En geniş cilt ve kıl tiplerinin tedavisine olanak tanır.
 • Kanıtlanmış güvenli ve ağrısız bir tedavi işlemidir.
 • Bronzlaşmış ve koyu ciltlerde bile başarılıdır.
 • Minimal yan etki ile cilt yanıklarına neden olmaz.
 • Kısa zamanda normal hayata ve sosyal rutinlerine geri dönülebilir.

Koyu Tenli Ciltler İçin Mükemmel Sonuçlar Verir.

ICE lazer epilasyonunda konsültasyon ve nokta testi gereklidir. Konsültasyon sırasında tedavi detaylı anlatılır. Lazer sadece Anagen olarak bilinen saç döngüsünün büyüme aşamasında olan kıllarda etkilidir. Kıl döngüsünün Catagen ve Telogen olarak adlandırılan diğer iki aşaması, kılın ya hareketsiz olduğu ya da döküldüğü anlamına gelir. Tüyler farklı zamanlarda farklı aşamalarda olacağından, birkaç haftaya yayılan birkaç uygulama gerekir. Tedavi ağrısızdır ve kanıtlanmış bir güvenlik kaydı ile masaj benzeri bir his verir.

“Buz (ICE) lazer epilasyonu daha pürüzsüz sonuçlar ve minimum rahatsızlık için Süper Tüy Giderme (SHR) teknolojisini kullanır.”  

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Buz azer epilasyonda, ihtiyaç duyacağınız tedavi sayısı, tedavi edilen bölgeye, kılların kalınlığına, yoğunluğuna ve cilt tipine göre kişiden kişiye değişir. Tüm farklı büyüme döngüleri sırasında tüm kıl köklerini hedef almak ve yok etmek için 4 ila 8 seans tedaviye ihtiyaç vardır. Aktif büyüme evresinde tüylerin yakalanması için tedaviler 4 ila 6 haftada bir uygulanır.

ICE lazer vücutta 6 haftada bir, yüz bölgesinde 4 haftada bir uygulanır. Tedavi nispeten hızlıdır ve küçük alanlar sadece 5 dakika sürer. Folikül büyüdükçe cilt yüzeyine doğru hareket etmeye başlar ve lazer ışığına karşı savunmasız hale gelir. Lazer bu görünür folikülleri ortadan kaldırabilir ve başarılı bir tedavi için 6 ila 8 döngü seansı gerekir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Bir tedavi seansına takiben, ciltte 7 güne kadar sürebilen hafif tahriş, kaşıntı ve kızarıklık olabilir. Özellikle kıl kökü bölgesinde şişlik oluşabilir. Tedavi edilen kıl kökleri tedaviden sonra şişebilir bu şişlik 48 saat ve 7 güne kadar sürebilir. Tedavi bölgesinde ısı ve kaşıntı hissi 7 güne kadar sürebilir. Pigmentler koyulaşabilir ve pigmentli cilt bölgeleri daha koyu görünebilir.

Derideki bu tepkiler çok güçlü oluşsalar da bunlar normalde tedaviye beklenen tepkilerdir. Tedavinizden önce cildi daha hassas hale getirebilecek kafeinden uzak durmanız önerilir. Kabarcıklanma gibi daha ciddi yan etkiler nadirdir.

ICE lazer buz epilasyon sistemi, genel olarak sağlıklı ve herhangi bir cilt hastalığı veya enfeksiyonundan muzdarip olmadığınız sürece tüm cilt tipleri ve vücut bölümleri için uygundur.

 • Hamile ve emziren kadınlar,
 • Vitiligo, diyabet, uçuk, keloid yara izi öyküsü,
 • Lupus, aşırı kuru cilt, hiperpigmentasyon,
 • Aktif egzama, sedef hastalığı, cilt kanseri veya
 • Epilepsi hastaları için uygun değildir.

Bazı ilaçlar ve bitkisel tedaviler ışığa duyarlılığa neden olabilir. Lazerin hedef alacağı kıl köklerinde pigment bulunmadığından ve tedavi etkisiz olacağından, tedavi bölgesinde beyaz veya gri kılları olanlar için tedavi uygun değildir.

Tedavi Öncesi ve Sonrası Bakımda Neler Yapılmalıdır?

Buz ICE lazer tedavisi için alan dokunulabilecek kadar pürüzsüz olmalıdır. Bu nedenle bölge lazer tedavisinden 24 saat önce tıraş edilmesine dikkat edilmelidir. Tedaviden hemen önce yapılan tıraş, cildi tahriş edip pullaştırır ve hassas hale getirir, bu durumda lazer tedavisini rahatsız edebilir.

Lazer tedavisinden 1 hafta önce ve sonra AHA / BHA içerikli yüz / vücut peeling önerilir. Tedaviden 2 gün önce ve sonra bölgeye peeling veya kese uygulamayın. Gün ışığına maruz kaldığınızda uygulama yapılan alanlarda önerilen geniş spektrumlu SPF güneş korumasını kullanın. Lazer tedavinizden önce losyon veya yağ kullanılmayın. Tedaviden 24 saat önce antihistaminik veya antiinflamatuvar ilaçlar almayın.

Buz Lazer epilasyon tedavisinden sonra;

 • Tedavi edilen bölgeye dokunmaktan, kaşımaktan veya yolmaktan kaçının.
 • Bölgeyi serin tutun ve bol giysiler giyin, tayt veya kot pantolon giymeyin.
 • Mineral bazlı makyaj hariç diğer tüm makyajlardan 24 saat uzak durulmalıdır.
 • Tedaviden sonra en az 1 hafta güneşe maruz kalmaktan kaçının ve her zaman “Geniş Spektrumlu SPF” kullanın.
 • Tedaviden sonra 24 saat deodorant uygulamayın.
 • 24 saat sıcak banyolardan veya duşlardan kaçının.
 • 48 saat boyunca buhar odası, sauna ve yüzmekten kaçının.
 • 4 hafta boyunca tedavi bölgesine kimyasal peeling, derma kalem gibi tedaviler uygulamayın.
 • Tedavi süresince sadece seanslar arasında tıraş
 • Ağda yapmayın çünkü ağda ile foliküldeki tüyler giderilir ve lazerin etkili olabilmesi için kıl folikülde kıllar bulunmalıdır.
 • Tedavi bölgesine ağda uyguladıysanız, foliküllerin yeni bir kıl üretmesi için 6 ila 8 hafta beklemeniz gerekebilir.
 • İlk tedaviden en az 2-4 hafta önce beyazlatıcı krem ​​veya tüy dökücü krem ​​kullanmayın ve lazer tedavisi sırasında kullanmayı bırakın.
 • İşlemlerden en az 1 ay önce ve uygulama sırasında ağda, cımbız veya iple alma işlemleri uygulamayın.

Tedaviler arasında tüy almanın tek yöntemi saçları tıraş etmek veya kesmektir. Lazer bittikten sonra, istenen sonuç elde edilene kadar lazer tedavisine devam edilmesi önerilir. Kalan veya tekrarlayan kıllar minimum düzeyde, çok ince dokuda ve çok açık renkte olacaktır.