SCROLL DOWN

C vitamini IV Terapisi

C vitamini, askorbik asit vücutta tüm dokuların büyümesi ve onarımı için gerekli olan suda çözünür bir besindir.

C Vitamini IV Terapisinin faydaları;

 • C vitamin bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Vücudu hastalıklara karşı korur.
 • Yorgunluk hissedildiğinde vücuda hızlı bir toparlanma sağlar.
 • Bağışıklık sistemine ve yara iyileşmesine fayda sağlar.
 • Demirin emilmesine yardımcı olur.
 • Kollajen oluşumunu sağlar.
 • Antioksidan ve kirlilik gibi toksinlere karşı korur.

Sağlıklı cildin epidermisinde ve dermisinde “yüksek düzeyde C vitamin” bulunur. C vitamini, koruyucu ve iyileştirici bir ajan görevi görür. Kollajen üretimine zarar veren, kırışıklıklara, renk değişimine ve diğer yaşlanma belirtilerine neden olan serbest radikallerin nötralize etmek için gereklidir.

Bize Ulaşın!

Sağlıklı ciltler için oldukça önemli olan C VİTAMİNİ;

 • Cildi kırışmaya ve renk bozulmasına karşı korur.
 • Kollajen oluşumunu artırarak cildin yenilenmesine yardımcı olur.
 • Güneşe maruz kalmanın neden olduğu UV hasarını sınırlar.
 • Kollajen protein sentezini artırarak hasarlı cildin daha hızlı onarılmasını sağlar.

C Vitamini IV infüzyonları, ihtiyaç duyulan tüm C vitamin alımına yardımcı olur ve anında fayda sağlar. Vücudun besinleri kan dolaşımıyla tamamen emmesine izin verir.

Vücudun İhtiyaç Duyduğu Tüm Desteğini Sağlar.

C vitamini, kandaki antioksidan seviyelerini artırır, böylece doğal savunma ve iltihapla mücadelede daha güçlenir. Yüksek doz C Vitamini IV tedavisi, bağışıklık sistemine güçlendirir, soğuk algınlığı, grip, stres ve düşük enerjiyle savaşmak için süper bir destek sağlar. 

IV tedavisi kalp hastalığı risk faktörü olan kan basıncını düşürmeye yardımcı olduğunu göstermektedir. Başka bir risk faktörü olan katarakt ve yaşa bağlı makular dejenerasyonunu önlemeye yardımcı olmaktadır.

 • C vitamini, düşünceyi ve hafıza işlevlerini koruyabilir.
 • Güçlü bir antioksidan olarak beyin ve sinirlerdeki oksidatif stresle savaşır.
 • Stresin, zihinsel ve fiziksel semptomlarını azaltmaya yardımcı olur.

IV C Vitamini infüzyonu, hücre işlevini, hidrasyonu ve genel organ sağlığını iyileştirmek için (doğrudan kan dolaşımına yüksek konsantrasyonda vitamin vermek için) mükemmeldir. C vitamin infüzyonu enerjiyi artırır ve vücudu, gerekli vitamin ve minerallerle yeniler.

C Vitamini Cilt Oksijen Yenileme IV Terapisi:

Yüksek doz IV C vitamin tedavisi, vitaminin faydalarından yararlanmaya, cilt ve bağ dokusunu güçlendirmeye yardımcı olur. Kollajen üretimi için Prolinvelizin amino asitleri ile birlikte C vitamini gereklidir. 

C Vitamini Bağışıklık Desteği IV Terapisi:

C vitamini, bakteriler, virüsler ve kanser hücreleri gibi bulaşıcı ajanlara karşı doğrudan savunma yapabilir. Optimal bağışıklık sağlığı için önemli olan beyaz kan hücrelerinin işlevini artırabilir. Yüksek doz, C vitamin IV tedavisinin, enfeksiyonların tedavisi üzerinde etkisi güçlüdür.

C Vitamini IV Tedavisinin Amacı Nedir?

C Vitamini IV Tedavisi güçlü bir antioksidan, kollajen, proteinler ve DNA gibi hücre yapılarını güçlendirir. Enerji seviyelerini artırır, vücuttaki toksin seviyelerini azaltır ve antioksidan etki sağlar.

Süre ve Seans Sayısı Nedir?

C Vitamini IV Tedavisi yaklaşık 1 saat sürer ve yaklaşık iki hafta arayla yapılır. Kişinin ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış bir tedavi planı geliştirmek için değerlendirme yapılması gerekir. Durum düzelene kadar 4 ila 8 hafta gerekebilir.

C Vitamini IV Tedavisi Kimlere Uygun Değildir?  Yan Etkileri Nelerdir?

C Vitamini IV tedavisi oldukça güvenlidir. Her seans tıbbi gözetim altında dikkatle izlenir. C vitamin enjeksiyonlarının çok az yan etkisi söz konusudur. Mide bulantısı, enjeksiyon bölgesinde hafif ağrı oluşabilir. Hamile veya emziren kadınlar için tavsiye edilmez. Bazı tıbbi durumları olan kişiler, C vitamini IV tedavisinden daha ciddi yan etkiler riski altında olabilir. C vitamin infüzyonları, insanların büyük çoğunluğu için güvenli ve faydalıdır.

“Vücudun ihtiyacı olan altın değerinde bir C vitamini IV tedavisi, bağışıklık sistemine güçlendirir. Soğuk algınlığı, grip, yorgunluk, diş etlerinde kanama, kas ve eklem ağrıları, stres ve düşük enerjiyle savaşmak için süper bir destek sağlar.”