SCROLL DOWN

Dermal Cilt Bakım Tedavisi

Dermal Cilt Bakım Tedavisi cilt sağlığının ilk adımıdır. Cildin derinlemesine değerlendirilmesi ve incelenmesi için çeşitli ölçeklere dayanan bir yüz bakımıdır.

  • Dermal bakım tedavisi yağ ve hidrasyon seviyesini değerlendirir. Herhangi bir cilt hastalığı veya hasar varlığını kontrol eder. Yüzey düzensizlikleri ve gözenek boyutunu değerlendirir. Yüzeydeki kan damarlarını ve kahverengi lekeleri belirler.
  • Dermal cilt bakımı tedavisi, yüzeysel (epidermal) ve derin (dermal) endişeleri birbirinden ayırır. Tedavi hekim konsültasyonu ile başlar. Kapsamlı cilt analizi, cilt sorununun temel nedenlerini belirler. Belirlenen bulgulara dayalı bir tedavi planı önerilir. Bu temel kayıtlar dikkate alınarak zamanla cildin iyileşmesini takip edilmesine olanak tanır.
  • Dermal bakımı tedavisi, cildi medikal estetik uygulamalarına hazırlayan, medikal estetik tedavileri öncesi ve sonrası için oldukça etkili bir bakımdır.

 

Dermal Cilt Bakım Tedavisinin Amacı Nedir?

Dermal cilt bakımı tedavisi, herhangi bir medikal estetik prosedürden önce, cilt sağlığını değerlendirmek ve cilt dengesizliklerini tanımlamak için herkese tavsiye edilir. Böylece cilt invazif ve invazif olmayan tedavilere hazır olur. Dermal bakım tedavisi cildin bağışıklık sistemini dengeleyecek ve güçlendirecektir.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

İlk dermal cilt bakımı tedavisi seansından sonra doktorunuz, cilt endişelerinize en uygun tedavileri ve prosedürleri önerecektir. Bu tedavi doku sağlığı düzeyinin ve cilt problemlerinin belirlenmesine yardımcı olacaktır ve sizi en uygun tedaviye yönlendirecektir. Konsültasyon, analiz ve bakım için ortalama 1,5 ila 2 saatlik süre yeterlidir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Dermal cilt bakım tedavisinin hiçbir yan etkisi veya kontrendikasyonu bulunmaz. Tedavi öncesi gerekli tüm cilt ve sağlık analizleri yapılır. Genel ve cilt sağlığınız hakkında ayrıntılı bilgiler elde edildikten sonra seçilen tedavi için olası yan etkileri ve kontrendikasyonlar belirlenecektir.