SCROLL DOWN

Dermal Dolgular

Dermal dolgular, kırışıklıkları ve ince çizgileri dolgunlaştırarak cildin taze ve genç bir görünüm kazanmasını sağlar.

Son yıllarda estetik trendlerin başında ameliyatsız dolgu işlemleri yer alıyor. Dermal dolguların amacı, ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesi ile sarkan cildi onarmaktır. Dudakları ve yanakları dolgunlaştırmak, yüze hacim ve belirginlik kazandırmak veya yara izlerini gidermektir.

Dermal dolgular, enjekte adı verilen kategorinin bir parçasıdır. Derin çizgileri düzeltmek, dudakları doldurmak ve göz altı gibi belirli yüz özelliklerini iyileştirmek için uygulanan bir tedavi şeklidir. Bu tedavi ile daha genç bir yüz şekli oluşturmak için yanak kemikleri vurgulanabilir ve yukarı kaldırılabilir. Çene hatları belirginleştirilir, çene uzatılabilir ve şakaklar yeniden hacimlendirilir. Belirli çizgiler tedavi edilebilir; örneğin, kaşlar arasındaki çizgi, gülümseme çizgileri ve barkod görünümlü sigara çizgileri. Ağız köşelerinde aşağıya doğru çökmüş görünüme neden olan çizgiler de bu tedaviye dahildir.

Etkili ve Güvenli Bir Tedavidir.

Dolgu maddeleri, güneş hasarı, azalan kollajen üretimi ve çevre sorunları nedeniyle oluşan statik kırışıklıkları düzeltmekten çok daha fazlasını yapabilir. Statik kırışıklıklar, dolgu enjeksiyonlarının sildiği kas kasılmalarının neden olduğu dinamik kırışıklıklardan farklıdır. En çok kullanılan dolgu Hyaluronik Asittir.

Hyaluronik Asit, vücudumuzun hemen hemen her yerinde bulunan kompleks bir şekerdir.  Vücudumuzda doğal olarak oluşan bir madde olduğu için güvenli ve etkilidir. Bu nedenle alerji oluşumu minimumdur ve etkisi uzun ömürlüdür. Dolgu maddelerinin etkileri, kullanılan ürüne ve nereye enjekte edildiğine bağlı olarak üç aydan iki yıla kadar etkisini sürdürebilir. Yaşlandıkça vücut daha az Hyaluronik Asit ürettiği için yaşlanma belirtilerini azaltmak için tekrarlanabilir. Bu tedavide önemli olan kişinin ruhsal ve fiziksel ihtiyaçlarına uygun bir planlama yaparak bütüncül bir yaklaşımla etkili dokunuşlar yapmaktır.

Doktorlarımız, yüz oranlarınızın anatomisini ve yüzünüzün her katmanının nasıl yaşlandığını anlayarak cilt tipinize uygun tedavi hedeflerini dikkatle değerlendireceklerdir. Bu yüzünüzle ve cildinizle iyi uyum sağlayan ve bütünleşen sonuçlar için mutlaka gereklidir.