SCROLL DOWN

Dual (Cynosure Apogee) Lazer Sistemi

Dual (Cynosure Apogee) Lazer Sistemi NEDİR?

Dual lazer sistemi, en son iki lazer teknolojisini, 1064 nm ND: YAG Lazer ile 755 nm Alexandrite lazerini birleştirir. Klinik olarak kanıtlanmış 755 nm Alexandrite lazerin yüksek melanin absorpsiyonu, bu dalga boyunu kanıtlanmış uzun vadeli sonuçlarla tüy azaltma için mükemmel kılar. Sadece üç uygulama sonrası tüyleri ortalama % 79 oranında azaltır. 755 nm Alexandrite ayrıca yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri ve çiller dahil olmak üzere epidermal pigment lezyonlarının mükemmel bir şekilde temizlenmesini sağlar. Tek bir seansta iki farklı dalga boyunun kullanılması, dermatologların tek bir tedavi seansında çeşitli sorunlu noktaları hedeflemesine olanak tanır.


Dual lazerin
istenmeyen tüyleri giderdiği alanlar şunlardır:

 • Sakal
 • Koltuk altı
 • Kol ve bacak kılları
 • Bikini çizgisi
 • Vücut genel kılları

 

 

Dual Lazer Tüm Cilt Tipleri İçin Altın Standartındadır.

Dual gelişmiş lazer epilasyon teknolojisi, neredeyse tüm cilt tiplerinde ve tonlarında çalışır. Yüksek güçlü 1064 nm Nd: YAG lazer, farklı kıl ve cilt türlerinin ve renklerinin etkili bir şekilde hedeflenmesine olanak tanır. Dual, en koyu cilt tonlarını bile güvenli ve etkili bir şekilde tedavi eder.

Kişi koyu ten ve kıl kombinasyonuna sahipse, Nd: YAG lazer, hem koyu tenli hem de koyu kıllara sahip kişide istenmeyen tüyleri ortadan kaldırabilme özelliğine sahiptir. Bunun nedeni, Nd: YAG lazerin daha uzun bir dalga boyuna sahip olması ve tüm renk ve melanine karşı oldukça hassas olmasıdır. Çevredeki dokuya zarar vermeden saç köklerine daha kesin bir şekilde nüfuz edebilmesi anlamına gelir. Dual Apogee’nin çok çeşitli cilt tiplerini ve tüy rengini tedavi etme yeteneği, onu lazer epilasyon için altın standart yapmaktadır. Özellikle yüz, koltuk altı ve bikini bölgelerindeki aşırı tüylenmeyi ortadan kaldırmak için ideâldir.

Büyük bir üne sahip olan Dual lazerin ayrıca;

 • Işık bazlı kozmetik sistemleri çok yönlüdür. Geniş tedavi yelpazesi çok çeşitli sorunları tedavi etme olanağı tanır.
 • Alexandrite ve YAG lazer ile çift sisteme sahip olduğu için hem koyu hem açık cilt tiplerini tedavi eder.
 • Bacak damarları, varislerin iyileştirilmesi ve pigmentli lezyonların tedavisinde oldukça etkilidir.
 • Yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri ve çiller gibi iyi huylu epidermal pigmentli lezyonları da tedavi etmektedir.
 • Cilt gençleştirme, kırışıklık azaltma, cilt sıkılaştırma, lazer yüz bakımı, bacak damarları, akne, yüz damarları ve lezyonlar dahil olmak üzere kollajen uyarımı üzerinde de çok etkilidir.
 • Sakal, yüz veya boyunda psödofolikülit (tıraş bıçağı yumruları) olan kişiler için ideâldir.

Dual Lazerin Yan Etkisi Yoktur ve Cilt Tahrişi Minimumdur.

Dual lazer sadece aktif olan veya büyüyen (anajen) saç köklerini etkiler. Bu nedenle kıl üretimi devam ederken daha önce durağan evredeki (katajen) veya dinlenen evredeki (telojen) foliküllerin ortadan kaldırılması için müteakip (devam eden) tedaviler gerekir. Dual Lazer epilasyon, zamanla tüylerin uzamasının kalıcı olarak azalmasını sağlar. Daha pürüzsüz bir cilt için kılı zayıflatır ve inceltir. Bir kür tedavi sürecinden sonra yılda yalnızca bir kez tedavi gerekir.

Dual en güvenli epilasyon uygulamasıdır. Bu özelleştirilebilir lazer sistemi cildi potansiyel termal hasara karşı korur, çevresindeki cilt ve dokular etkilenmez. Hiçbir yan etkisi yoktur ve minimum rahatsızlık ile minimum cilt tahrişi söz konusudur. Dual lazerin çoklu dalga teknolojisi daha hızlı sonuçlar sağlar. Daha koyu ve Asya cilt tipleri dâhil tüm cilt tiplerini tedavi eder.

Alex lazer, daha açık ciltleri tedavi eder. ND Yag, en iyi koyu tenleri tedavi eder. Dual lazer, yüzün ve vücudun tüm bölgelerinde, ‘Hirsutizm’ gibi durumlar dâhil olmak üzere aşırı kıllanmayı etkili bir şekilde tedavi eder.

Dual Lazer Tedavisine En Uygun Adaylar Kimlerdir?

Dual lazer tedavisi, istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen kişiler için ideâldir. 755 nm dalga boyu, açık cilt tipi 1 ila 3’ü tedavi etmek için, 1065 nm dalga boyu ise (bronz cilt dahil) koyu cilt tipi 4 ila 6’yı tedavi etmek için ideâldir.

Tedaviye başlamadan önceki bir ay ve tedavi sürecinde korunmasız güneşe maruz kalmış veya bronzlaşmış cilt aşamasında olan kişilere uygun değildir. Tedavi alanları yüz, koltuk altı, kollar, bacaklar, sırt, bikini, göğüs ve tüm vücuttur. Tedavi öncesinde ciltte makyaj, krem ​​ve losyon bulunmamalıdır.

 

Tedavi Seans Sayısı ve Süresi Nedir?

Dual lazer tedavisi, bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak sadece 5 ila 60 dakika arasında sürebilir. En iyi sonuçlar için 3 ila 6 tedavi serisi önerilir ancak bu seri her kişi farklıdır. Genellikle cilt ve tüy tipine bağlı olarak 3, 6 ve 9 seans lazer epilasyon ve ardından yılda bir kez ek tedavi gerekebilir.

Tedaviler tipik olarak 2 ila 4 hafta arayla planlanır. Hasta deneyimleri değişiklik gösterse de minimum 5 seans önem taşımaktadır. Kıllar doğal olarak 3 farklı aşamada büyüdüğü için aynı aşamada olmazlar. Bir alan tedavi edildiğinde saç köklerinin sadece bir yüzdesi etkilenir. Bu nedenle istenmeyen tüylerinizi etkili bir şekilde azaltmak için, kıl kalınlığının ve mevcut kıl miktarının kademeli olarak azalması için birden fazla tedavi gereklidir. Zamanla kızarıklık ve batık kıllarda azalma fark edilecektir.

 

Tedavi Süreci Faktörleri Nelerdir?

Kıllar döngüsel olarak uzar ve yalnızca erken büyüme aşamasındayken lazerden etkilenir. Lazer, tedavi sırasında aktif olarak kılları üreten folikülleri etkisiz hale getirir. Herhangi bir zamanda bazı saç kökleri uyku evresindedir. Tekrarlanan seanslar ile büyüme aşamasına yeniden girdiklerinde bu folikülleri tedavi edecektir. Tedavi sürecini etkileyen diğer faktörler ise cilt rengi, kıl rengi, ağrı toleransı ve hormonlardır. Bu faktörlerden dolayı tedavi sayısı değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak 6 ila 8 seansta tüylerde % 90 ila 95 oranında azalma sağlanabilir. Tedavi sayısı, tedavi edilen vücut bölgesine göre de değişiklik gösterir.

Dual Lazer Acılı Bir Tedavi midir?

Dual lazer tedavisi kısa ve nispeten ağrısızdır. ‘Akıllı soğutma sistemi’, seans sırasında herhangi bir rahatsızlığı en aza indirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Çoğu kişiler, tedaviyi cilde bir dizi hafif iğne batması olarak tanımlar. Hastaların çoğu anestezi gerektirmeden bu hissi tolere eder. Ancak tedaviden önce cilt bölgesini duyarsızlaştırmak için uyuşturma kremi kullanılabilir. Yaklaşık 30 dakikalık tedaviden sonra alan tedavi alanı pembe veya kırmızı olabilir. Bu birkaç saatten bir güne kadar sürebilir. Eritem / foliküler ödem, tedaviden 24 ila 48 saat sonra görülebilir ve tedaviye normal bir yanıttır. Tedavi edilen alanda pul pul dökülme 4 ila 7 gün arasında sürebilir. 

 

Yan Etkileri Nelerdir?

Dual lazer tedavisi sırasında, tedavi edilen bölgeye bağlı olarak minimum rahatsızlık hissedilir. Hafif miktarda kabarma, yara izi, hipopigmentasyon (cilt renginin açılması) ve hiperpigmentasyon (cildin koyulaşması) bu prosedürün olası riskleri ve komplikasyonlarıdır. Tedaviden sonra hafif kızarıklık veya şişlik olabilir. Nadir olsalar da yara izi, kabarma, kabuklanma ve alerji gibi bazı yan etkiler ortaya çıkabilir.

Tedavi sırasında kabarcıklar meydana gelirse, bu güneşe maruz kalmanın veya aşırı doz ayarının bir göstergesidir. Kabarcıklar meydana geldiğinde, bölgeyi nemli tutarak iyileştirici merhemler kullanılması önerilir. Hiperpigmentasyon öyküsü olan kişilerde, tedaviden 2 ila 4 hafta önce topikal beyazlatıcı krem ​​içeren preparatları kullanabilir.

Kontrendikasyon ve Sağlık Geçmişinin Önemi Nedir?

Tedaviye başlamadan önce, daha önce uygulanmış tedavi yöntemlerinin geçmişi, kullanılan ilaçlar, alerji ve pigment problemleri değerlendirilmelidir. Herhangi bir foto-duyarlılık öyküsü, ışığın tetiklediği sara nöbet bozuklukları, keloid oluşumu, immünosupresyon ve zayıf yara iyileşmesi öyküsü, kontrendikasyon olarak kabul edilir ve tedavi için uygun değillerdir.

Ayrıca;

 • Kızılötesi veya yakın kızılötesi dalga boyunda ışığa aşırı duyarlı olanlar,
 • Işığa duyarlılığı tetikleyebilen herhangi bir ilaç kullananlar,
 • Son altı ay içinde izotretinoin kullananlar,
 • Antikoagülan ilaç alan, hamile, lupus hastası olan kişiler için lazer tedavisi kontrendikedir.

Korumasız güneşe maruz kalan kişiler, tedaviden sonraki 4 hafta içinde Alex lazer 755 tedavisi için beklemelidir. Korunmasız 3 ila7 gün içinde güneşe maruz kalan kişiler ise Nd: YAG tedavisini beklemelidir.