SCROLL DOWN

Dudak Dolgusu

Daha Dolgun ve Daha Çekici Dudaklar…

Ameliyatsız Dudak Dolgusu, değişen güzellik trendlerinde en popüler estetik tedavilerinden biridir. Yüz estetiğinin önemli bir parçası olan, dolgunluğu az veya belirgin olmayan ince görünümlü dudaklar için anında sonuç verir.

Optimal dudak şekli çeşitli özelliklerle karakterize edilir ve etnik farklılıklar rol oynar. Phi Altın Oranı; üst ve alt dudak arasındaki oranlar, dudağın köşelerindeki açılar ve yüzünüzün şekli ile hesaplanır. Dudaklarınızın yüzünüze orantılı ve diğer yüz hatlarınızla uyumlu olması gerekir. Dudak dolguları, doğal görünümlü, daha belirgin ve dolgun dudaklar oluşturur. Dudak dolgu maddeleri, dudağa hacim kazandırmak, dudakların boyutunu ve şeklini iyileştirmek için çeşitli şekilde uygulanmaktadır. Bazı kişilerde ağzın etrafındaki alana ek olarak dolgu işlemi gerekebilir.

Dudaklarınızı Yeniden Yapılandırın. 

Günümüzde dermal dolgular en sık dudak büyütme amaçlı kullanılır. Dudaklara ve ağız çevresine enjekte edilebilecek birçok dermal dolgu türü vardır. Ancak günümüzde en yaygın dolgu maddeleri Hyaluronik ve benzeri maddeler içeren ürünlerdir. Hyaluronik Asit, vücutta bulunan doğal bir maddedir ve dudaklarda hacim artışına yardımcı olur.

Dudak dolgusu kısa sürede ‘dolgun dudaklara’ ulaşmayı garanti eder. Dudak yapılandırmasının başarısı doktorun sanatı ve tecrübesine bağlıdır. Dudak dolgunluğu veya dudak gençleştirme DE (dudak konturu ve sarkık köşeler) kişinin ihtiyacına göre farklı sonuçlar elde edilir. Bazı kişiler de aradıkları sonucu elde etmek için birden fazla tedavi türüne ihtiyaç duyabilirler. Doğru bir enjeksiyon tekniği, sahte ya da fazla dolgunlaştırılmış dudak görünümüne neden olmadan, dudağın doğal ve güzel bir şekilde dolgunlaşmasını sağlar. Siz de ince ya da hacimsiz dudaklara sahipseniz sadece bir randevu ile simetrik ve çekici ve daha ‘dolgun dudaklara’ dermal dudak dolgusu ile kavuşabilirsiniz.

Amaç
Dudak dolgusu; dudaklara hacim kazandırma, doğal canlandırma ve yüzün güzelleşmesini arttırma amacıyla kullanılır. Daha uzun etkili Hyaluronik Asit dolguları, doğal sonuçlar vermek için Phi Altın Oranı’nda uygulama ile sağlanır.

Kalıcı Sonuçlar

Dolgunun kalıcılığı ise dudağın yapısı, hastanın yaşı, kullanılan dolgu maddesinin kalitesi ve miktarına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Sonuçlar 6 ila12 ay arasında kişiden kişiye değişir.

Ağrı ve Yan Etkiler

‘Özel topikal anestezi’ kullanılan bu işlemde (1-5 gün) minimum rahatsızlık, kızarıklık, şişme ara sıra morarma olabilir.

İyileşme Süresi

Bu işlem ödem ve ağrıya neden olmaz. Hasta aynı gün taburcu edilir ve ertesi gün işine ve sosyal hayatına geri dönebilir.

Süre ve seans
Tedaviye bağlıdır ve genellikle tek seanslık bir tedavidir.

 

Ameliyatsız dudak dolgusuyla daha çekici ve daha canlı dudak görünümüne kavuşarak gülüşünüzü mutlulukla destekleyebilirsiniz.