SCROLL DOWN

B0t0ks (B0t0x)

Estetik zevk hafife alınmaz; ruh ve dolayısıyla sağlık için çok önemlidir.

Robert Bateman

B0t0ks (B0t0x), enjekte edilebilir tedaviler arasında yer alır ve yüz formunuzu yeniden kazanmanızı sağlar. Yüz kaslarının kasılması, kırışıklıkların ve çizgilerin oluşmasının başlıca nedenlerinden biridir ayrıca yaşlanmanın önemli bir işaretidir. Kas hareketinden kaynaklanan çizgiler (kaşlarını çatmak, gülümsemek ve gözleri kısmak) bunlar dinamik çizgilerdir. Dinamik çizgilerin görünümü, kırışık önleyici enjeksiyonlar ya da kas gevşetici maddeler ile önemli ölçüde azaltılabilir. Yüz ifadesini değiştirmeden cildin kas yapısını güçlendirerek daha genç ve ışıl ışıl bir görünüm kazandırabilir.

B0t0ks Nedir?

Kas gevşetici (B0t0ks), kasılan kasların uzun süreli gevşemesini sağlayan bir bakteri tarafından üretilen saflaştırılmış bir proteindir. Bu madde orijinal olarak göz spazmlarını ve merkezi sinir sistemi bozukluklarını tedavi etmek için kullanılmıştır. Tedavi alanı gittikçe genişleyen B0t0ks, yaşlanma izlerini de iyileştirmede kullanılan basit ve çok güvenilir bir yöntemdir. Yüzünüzde kasılmış kasları gevşeterek ince çizgilerin ve derin kırışıklıkların ortaya çıkmasını engeller. Yüzün tedavi edilmeyen bölgelerini etkilemez, böylece yine de gülümseyebilir ve kaşları çatabilirsiniz. Böylelikle tedavi edilen bölgelerdeki cilt her zamanki kadar kırışmayacağı için cildinizin sıkılığını korumasına ve güçlenmesine de yardımcı olur. Yorgun, kızgın yüz ifadesini ortadan kaldırarak kası yeniden eğitir ve bu sayede tedaviler arasındaki süre uzar. B0t0ks tedavisi non-invazivdir ve kalıcı değildir, işlem sırasında ağrı ya da acı hissedilmez.

Yüksek başarı oranına sahip B0t0ks tedavisi derinleşmiş somurtma çizgileri ve kaz ayaklarına neden olabilecek aşırı aktif kas hareketini kolaylaştırmak için idealdir. Alın kırışıklığı, göz çevresi kırışıklığı, kaz ayakları, ağız çevresi kırışıklığı, çatık kaş çizgileri, kaş kaldırma, burun tavşan çizgileri, çene şekillendirme, masseter ve yüz zayıflaması (İÇ BAĞLANTI: BU KELİMELERE LİNK ATILABİLİR) için çok popüler bir tedavidir. Bu işlemler cildinize ve yüz kaslarına odaklanarak ağız ve burun çevresindeki çizgileri minimuma indirir. Ayrıca Nefertiti yöntemiyle çene hattını belirginleştirir, çeneyi pürüzsüzleştirir ve yüzün tamamlayıcısı boyun üzerinde oluşan cilt çizgilerini (boyun bantları) gevşetir. Kaşa lifting etkisi sağlayarak bakışlarınıza canlılık katar.

Kırışıklık ve ince çizgilere karşı güçlü bir kalkan oluşturan B0t0ks işlemi daha sağlıklı ve daha güzel bir cilde kavuşmanızı sağlar. Ayrıca göz altı çukurları ve sarkık burun uçlarını kaldırma gibi daha az belirgin yerleri hedefleyebilir. Bunun yanı sıra vücudun doğal süreçlerine ameliyatsız etki ederek el, ayak ve koltuk altlarının aşırı terlemesini (hiperhidroz) tedavi eder. Migren (baş ağrısı) ve bruksizm (çene sıkma ve diş gıcırdatma) tedavisi ile diş eti gülüşünü (gummy smile) düzeltilmesinde sıklıkla kullanılır.

B0T0KS TEDAVİSİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

B0t0ks Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Etkili bir yaşlanma karşıtı tedavisi olan B0t0ks uygulamaları dünyanın önde gelen cerrahi olmayan (ameliyatsız) prosedürü haline gelmiştir. 18-65 yaş arasındaki kadınlar ve erkeklere uygulanabilir. Sinir-kas hastalığı olan, gebe ve emziren kişilere tavsiye edilmez. İnce uçlu iğnelerle enjekte edilerek uygulanan bu tedavi; yüz ve boyun bölgesinde sıkça kullanılabildiği gibi vücudun bazı noktalarına da etki eder. Sonuçları mükemmel olan bu yenilikçi tedavinin etkilerini siz de hemen hissedebilirsiniz.

Sonuçları Kalıcı mıdır?

B0t0ks işlemi hızlı sonuç vererek kişiye doğal, tazelenmiş ve güzel bir görünüm sağlar. Fakat kalıcı ve uzun süreli bir sonuç vermez. Tedavi süreci 4 ila 6 ay arasında ve kasın hareket etmediği sürenin uzunluğuna göre kişiden kişiye değişmektedir.

Ağrı ve Yan Etkiler

B0t0ks tedavisi mimik kasının hangi çizgilenmeye sebep olduğunu bilen, yeterli uygulama ve deneyime sahip uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Ehil ellerde ve estetik cerrahiye uygun olarak yapıldığında bu işlemin rahatsızlık veren yan etkileri yok denecek kadar azdır. Yalnızca hassas ciltlerde hafif kaşıntı, kızarıklık, şişlik ya da morarma oluşabilir fakat bu durum saatler içinde kaybolur. İşlem sonrasını takip eden günlerde istenmeyen bir durum oluştuğunda estetik cerrahınıza mutlaka danışınız.

İyileşme Süresi

İyileşme süreci gerektirmeyen B0t0ks işlemi sonrası işinize ve günlük hayatınıza rahatlıkla geri dönebilirsiniz. İlk işlemden 10 ila 15 gün sonrası ilk doktor kontrolü gerçekleştirilir. Bu işlemi yaptırdıktan sonra doktorunuzun tavsiyelerine uyarak, yalnızca aynı gün için 4 saat boyunca uzanılmaz. Yüze masaj ve makyaj uygulanmaz, sauna ve banyo yapılmaz. Baş ve yüz hareketlerine dikkat etmek, güneşten kaçınmak ve ilk gece sırt üstü yatmak da mutlu tedavinin son adımlarıdır.

Süre ve Seans

Uygulamanın süresi yalnızca 10- 15 dakikadır. Ağrı ve acı hissedilmeyen bu uygulamanın ilk etkilerini görmeye başlamak 5 ila 9 gün, maksimum etkilerini görmek ise 14 gün kadar sürebilir. Sihirli bir dokunuş olan B0t0ks işlemi size hayal ettiğiniz genç, aydınlık ve dinç bir görünüme kısa zamanda kavuşturabilir.