SCROLL DOWN

Fibrocell Hücre Rejenerasyonu

Fibrocell, estetik, tıbbi ve bilimsel uygulamalar için otolog (kişiselleştirilmiş) fibroblast bazlı hücre tedavilerinin geliştirilmesine adanmıştır. Fibroblastlar, bağ dokusunda fibrilleri üreten hücrelerdir. Otolog fibroblast tedavisinin değerlendirilmesinde başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Hücrelerin altta yatan hasarı onarma yeteneği, tedavinin de mükemmel kozmetik etkilere sahip olabileceği anlamına geliyor. 

Otolog fibroblast tedavisi ile güçlenen hücreler;

  • Cilt şişkinliğine yol açan enflamasyonu azaltır.
  • Yara dokusu ile kırışıklıkları onarır ve gizlemeye yardımcı olur.
  • Gençliğin hücrelerini koruyarak yaşlanmayı geciktirir. 

Fibrocell tedavisi, kollajen ve elastin liflerinin üretimini artırmak için kollajen sentezinin uyarılmasını sağlayan ‘patentli’ bir tedavi yöntemidir. FIBROCELL®, kişinin kendi dokularından elde ettiği fibroblast hücrelerinin ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edilmesine dayanan otolog bir tedavi yöntemidir. Kişinin kendi fibroblast hücreleri, kollajen, elastin ve hyaluronik asit gibi derinin kurucu proteinlerini en saf ve doğal şekilde üretir.

Fibrocell hücre tedavisi, lokal anestezi altında steril koşullarda biyopsi (kulak arkasından veya iç kollardan 1-2 parça) almayı içerir. Bu işlem ağrısızdır. Daha sonra parçalar laboratuar koşullarında milyonlarca yeni hücre olacak şekilde çoğaltılır. Çoğaltılan bu hücreler, cilt yenilenmesi ve kollajen sentezi için deri altına enjekte edilir. FIBROCELL® tedavisi, kronik yaraların tedavisi ve ciltteki derin çizgilerin giderilmesi için FDA onaylı bir yöntemle üretilen, cilt dokusu rejenerasyonu olarak da bilinmektedir.

Fibrocell Hücre Tedavisi’nin Amacı Nedir?

Fibrocell Hücre Tedavisinin yenileyici çift etkisi vardır. Sağlıklı yeni dokuların yeniden oluşmasını sağlar ve hücre yenilenmesine yardımcı olur. Yüze uygulandığında genç ve sağlıklı bir yapı kazandırır. Cilt altında kollajen kalınlığını arttırır. Cilde daha pürüzsüz, taze ve parlak bir görünüm kazandırır. Saç büyümesini uyarır ve saça daha kalın, dolgun ve sağlıklı bir yapı kazandırır. 

Cilt direncini artıran ve kuvvetlendiren Fibrocell Hücre Tedavisi;

  • Cilt kollajenini canlandırır ve daha iyi bir cilt dokusu sağlar.
  • Yanak, çene, boyun ve dekolteyi gençleştirir.
  • Cilt hassasiyetini iyileştirir ve cildi tazeler.
  • Çil, leke, akne ve yara izlerini tedavi eder.
  • Saç köklerini uyarır ve saçı güçlendirir.
  • Yüz, el ve boyun kırışıklıklarını giderir. 

Süre ve Seans Sayısı Nedir?

Cilt değerlendirmesine bağlı olarak 15 gün ara ile 3 veya 4 defa uygulama yapılır. Enjekte edilen hücrelerin doğal kollajen ve elastin üretimi sayesinde sonuçlar 2 ila 3 hafta içinde görünür hale gelir. Fibrocell hücre uygulaması 3 ila 5 yıl arasında kalıcıdır.

Yan Etkileri Nelerdir?

Fibrocell’in yan etkileri olarak hafif ağrı, kızarıklık ve şişlik oluşabilir. 24 saat içinde kaybolur. Alerjik reaksiyon oluşturmaz. Uygulamadan kısa bir süre sonra sosyal hayatınıza ve normal aktivitelerinize geri dönebilirsiniz.

“Fibrocell hücre uygulaması kişinin kendi fibroblast hücreleri, kollajen, elastin ve hyaluronik asit gibi derinin kurucu proteinlerini en saf ve doğal şekilde üretir. ”