SCROLL DOWN

FİTOTERAPİ KONSÜLTASYONU

Fitoterapi, sağlığı güçlendirmek ve hastalıkları önlemek için doğal kökenli özlerin kullanılmasına dayanan, bilime dayalı bir tıbbi uygulamadır. Sağlık durumunu iyileştiren herhangi bir bitki bileşeni, fitoterapi başlığı altına yerleştirilebilir.

  • Depresyon veya zihinsel hastalık risklerini azaltmaya yardımcı olur.
  • Stresi azaltan tüm uyaranları içerir.
  • Çoğu bitki uyarıcısı veya bileşeni, doğrudan fizyoloji, nöroloji veya immünoloji üzerinde etki edebilir.

Beslenme bazlı fitoterapi, bitki bazlı moleküllerin ve fragmanların tüketimine odaklanır. Fitoterapi, hem sindirim sistemini, hem metabolik hem de nöro-endokrin sistemini hedef alan, bitkileri kullanan tüm tıbbi temelli yaklaşımları içermektedir.

Fitoterapi, bitkisel ilaçların güvenliği ve biyo yararlanımı ile farmasötik ajanların etkinliğini elde ediyor. Bitkisel bir preparat yaparken, etkiyi en üst düzeye çıkarmak için farklı bitkiler birleştirilir. Tamamlayıcı etkileri için çok güçlü bir bileşik kombinasyon kullanılır.

Bize Ulaşın!

Bitkilerden türetilmiş yüzlerce farmasötik ilaç vardır. Örneğin, sudafed (psödoefedrin) ve metamfetamin, efedrasinica bitkisinden elde edilir. Aspirin (asetilsalisilikasit), söğüt kabuğu ağacından gelir, penisilin, penisilin küfünden elde edilir. Ayrıca vücudun doğal hormonlarına yapısal olarak benzeyen, geçici olarak vücuttaki hormone reseptörlerine bağlanabilen, sisteminizdeki hormonlara benzer, eylem başlatıp durdurabilen fitohormonlar var. Örneğin, Fitoöstrojenler, estradiol ile yapısal ve fonksiyonel benzerlikler gösteren, bitki kökenli bir grup steroidal olmayan bileşiklerdir. İzoflavonlar en çok bilinen kategorisidir.

Fitohormonojenikler, vücudun dokularına, kendi doğal hormonlarını üretmeye uyarır. Hormonların işlevsel taklitleri, hormonun işlevini taklit eder böylece vücuda özgü hormonların aynı fizyolojik tepkisine neden olabilir.
Fitoterapist, kişinin sağlığı ve endişesi hakkında geniş bir konsültasyon hazırlar. Vücudu tedavi etmek veya dengelemek için hangi takviye ve hazırlıkların en uygun olacağına karar verir.

Fitoterapinin Amacı ve Faydaları Nedir?

Fitoteraputik takviyeleri, bitkisel tentürler, bitki çayları, şifalı bitkiler, yağlar, kapsüller, macunlar, losyon, krem, sabun ve benzeri çeşitli ürünlerin çeşitli koşullarda kullanılır. Fitoterapi, cilt sorunlarını, hormonal dengesizlikleri, kas eklemlerini iyileştirir. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmek için mükemmel bir alternatif terapötik tedavi yöntemidir.

 

“Yüzyıllardır şifa yöntemleriyle denenen Fitoterapi, insanlık ve doğanın bütüncül etkisini bilindik bir deneyimle sunuyor. Doğrudan fizyoloji, nöroloji veya immünoloji üzerinde etki eder. Ruhsal enerjiyi ve fiziksel hastalıkların iyileştirilmesinde önemli bir katkı sağlar.”