SCROLL DOWN

G- Cell Otolog Süspansiyon Terapisi

G-cell mikrograft teknolojisi, minimum manipülasyona sahip bir otolog doku süspansiyon yöntemidir. Ortopedi, dermatoloji, kozmetik jinekoloji, estetik ve saç dökülmesi dahil olmak üzere çok çeşitli tıbbi kullanıma sahiptir. Otolog terapi, bir bireyin vücut dışında işlenen ve donöre yeniden katılan hücrelerini veya dokularını kullanan terapötik bir müdahaledir. G-cell teknolojisi, doktorların ‘kök hücre yenileyici” tıp prosedürlerini etkili bir şekilde kullanmasına olanak tanır.

Yüz şekillendirme, dudak büyütme, yüz gençleştirme ve akne izleri dahil yüz yaraları için kullanılan G-cell otolog süspansiyon tedavisi kırışıklıklar ve akne izleri için kullanılan otolog insan fibroblastlarını kullanır. Cilt gençleştirme, göz altı koyu halkalar, çatlaklar ve benzeri bölgeler için kullanılan “otolog trombositten zengin plazma”, bireyin kendi hücrelerini veya dokularını kullanan bir rejeneratif tıptır.

G- Cell Otolog Süspansiyon Terapisi Nedir?

Otolog yağ nakilleri, ilk kez 1893 yılında Neuber tarafından tanımlanmış olan yüzyılı aşkın süredir hem terapötik hem de kozmetik amaçlarla kullanılmaktadır. Yağ dokusu yumuşaktır, immünojenik değildir. Yüz görünümünde daha dramatik bir değişiklik isteyenler için pratik bir seçenektir.

Kök hücreler, çoklu etkililikleri ve kendi kendini yenileme yetenekleriyle karakterize edilir. Dokuyu onarabilen ve kök hücrenin uzun vadeli bakımını sağlamak için kök hücrelerin özelliklerini koruyabilen öncü veya olgun hücreler ile sonuçlanır.

Kök Hücre Tedavisi ile Sağlınızı ve Gençliğinizi Koruyabilirsiniz.

Kök hücreler yaşlandıkça, yenilenme yetenekleri bozulur ve çeşitli hücre tiplerine farklılaşma yetenekleri azalır. Mevcut kök hücre anlayışına dayanarak, yaşlanma etkisini yavaşlatmak, sağlığı ve uzun ömürlülüğü iyileştirmek için müdahaleler tasarlamak ve test etmek mümkündür. Kök hücre yetmezliğinin, yaşlanma sırasında sağlıkta bir düşüşe katkıda bulunduğuna inanılmaktadır.

Hücre replasman tedavisi yoluyla kök hücreleri indüklemek ve farklılaştırmak için etkili yöntemlerin geliştirilmesi, dejeneratif yaşlanmanın tedavisi için heyecan verici bir yol sağlamaktadır. Deri kök hücrelerine otolog kaynaklardan erişilebildiğinden ve immünolojik profilleri benzersiz olduğundan, terapötik yaklaşımlar için idealdirler.

Yüz gençleştirmeye yönelik otolog yağ aşılama, yüze hacim kazandırır, cilt tonusunu ve dokuyu iyileştirerek cildi canlandırır.

Yüzdeki yaşa bağlı değişiklikler;

  • Alın, temporal ve supraorbital boşluk,
  • Alt kapak çizgisi, derin nazojugal oluk,
  • Nazolabial kıvrım, marionet çizgileri,
  • Gıdılar, sönük dudaklar,
  • Zayıf çene ve çene konturu ile ele alınabilir veya kamufle edilebilir.

G-Cell Otolog Süspansiyon Tedavisinin Amacı Nedir?

G-cell Otolog Süspansiyon tedavisi yaşlanan yüzü ve yara izlerini tedavi etmektedir. Lekeleri tedavi ederek cilt görünümünü düzenler ve cilt tonunu eşitler. Cildi ipeksi bir ışıltı ve sağlıklı bir parlaklık sağlar.

Süre ve Seans Sayısı Nedir?

G-cell Otolog süspansiyon tedavisi kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Donör hücrelerin dokunun sağlıklı bölgesinden alınması için sadece küçük bir alan gereklidir. G-cell uygulaması tek seanslık bir işlemdir.

Yan Etkileri Nelerdir?

Yaygın yanık izleri, keloid oluşumu öyküsü, koagülopati, lipid metabolik bozuklukları olan kişilere önerilmez. Şiddetli kronik hastalık, derin ven trombozu ve pulmoner emboli olan kişiler için de yan etkiler olabilir. Tedavi öncesi mutlaka doktorunuza danışınız.

Gelişen teknolojiyle birlikte sağlıkta ve medikal estetikte devrim niteliğinde tedavi yöntemlerine ulaşılmaktadır. La Donna Estetik ve Güzellik Merkezi bu teknolojilerden biri olan G-cell otolog süspansiyon tedavisini tek seansla uygulayarak yüze hedeflenen hacmi geri kazandırmaktadır.”