SCROLL DOWN

Hifu ile Selülit Sonlandırıcı

HIFU Tedavisi (Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason) vücut şekillendirme ve lokalize yağ birikimi ve selülitin azaltılması için en gelişmiş tedavilerden biridir.

Selülite neden olan faktörler arasında hormonal dengesizlikler, yavaş metabolizma, zayıf dolaşım ve kollajen üretiminin az olması yer alır. Ayrıca yoğun yağ ve şeker tüketimi ile tetiklenmektedir. HIFU, selüliti azaltmanın en etkili yöntemlerinden biridir. Son derece güvenlidir, non-invazivdir ve hiçbir yan etkisi olmaksızın tamamen ağrısızdır.

  • HIFU vücut bakımları, vücut metabolizmasını artırarak selüliti sonlandırır.
  • Cilt liflerini küçültür, cildi sıkılaştırır ve lifting etkisi sağlar.
  • Selülite neden olan yağ ceplerini yok eder.
  • Hifu, selülitin tam derinliğini hedefler.
  • Hapsolmuş lifleri serbest bırakarak gençleşme sürecini hızlandırır.
  • Yeni elastin lif oluşumunu ve hedef bölgedeki kollajeni uyarır.

Tedavi ultrason ile selülitli bölgeye odaklanılarak gerçekleştirilir. Ultrasonik dalgalar deri altına ulaşarak yağları ve kas dokularını ısıtır. Kasların kasılmasına neden olarak vücudun kollajen üretmesine yardımcı olur ve cildin daha sıkı görünmesini sağlar. Kollajen cildi sıkılaştırır, selülitin çukur görünümünü azaltır. Selüliti sonlandırmak için mükemmel bir tedavidir.

Yüksek Odaklanmış Ultrason Enerjisi ile Sıkılaşın.

Tedavi, cildin yüzeyini yatıştırmak ve ultrason enerjisinin iletilmesine izin vermek için cilde soğuk bir ultrason jeli uygulanır. Ardından cilde çok sayıda yüksek odaklanmış ultrason enerjisi vuruşu vermek için el aleti cilde uygulanır. Bazı bölgelerde biraz rahatsızlık verebilir ancak ağrılı değildir. Farklı derinliklere nüfuz eden (genellikle vücutta 8 ve 13 mm) 2-10 MHz yüksek frekanslı ultrason dalgaları kullanır.

Ultrason dalgası, cildin yüzey katmanları boyunca ilerler ve tam derinlikteki iltihaplı noktaya odaklanır. Hızlı sıcaklık artışı (yaklaşık 60 derece), yağ birikiminin erimesini ve cildin sıkılaşmasını sağlar. Etkileri ilk tedaviden sonra elde edilir ve sonuçlar 2 yıla kadar sürer. Gerçek etki 2 ila 3 ay sonra elde edilecektir. Daha inatçı selülit için iki ay sonra bir seans daha gerekebilir. Hiçbir yan etkisi yoktur ve tedavi sonrası günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz.

Hifu Selülit Sonlandırıcının Amacı Nedir?

Hifu, selülit yönlerini iyileştirir, selülit çukurlarını ve portakal kabuğu görünümünü ortadan kaldırır. Teknoloji SMAS’ı hedefler, kollajen üretimi uyarılır, doku yenilenme süreci başlar. Böylece selülit görünümünü ve selülitin neden olduğu sert sarkma ve çukurları iyileştirir.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Hifu’nun tedavi seansı yaklaşık 30 ila 60 dakika sürer ve tek seansta sonuca ulaşılır. Etkili sonuçlar için 3 ila 4 tedaviye ihtiyaç vardır. Selülit, cilt gevşekliği ve sıkılaşmada iyi bir düzeltme için sadece bir seansa ihtiyaç vardır. Bazı durumlarda 2 ila 3 ay sonra ekstra bir tedavi gerektirebilir.

HIFU sonuçlarının gerçek etkisinin görülmesi 3 aya kadar sürer. Etkisi ve süresi selülitin derecesine göre değişir. Tedavi sonuçları 2 yıla kadar dayanır ve bir kişinin alabileceği maksimum tedavi sayısı 3’tür ve 2 yıl boyunca tekrarlanmamalıdır. Hiçbir yan etkisi yoktur ve tedavi sonrası günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.
Yan Etkiler ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Hifu tedavisinden sonra güneşten kaçınmak önemlidir ve güneşten gelen yıkıcı ultraviyole ışığından korunmak için güneş kremi ​​kullanmalıdır. Bu doğal koruyucu yağın cildinizde kalmasına yardımcı olması amacıyla soğuk su yerine ılık su ile duş alınmalıdır. Ilık su kullanmak cildin hızlı bir şekilde iyileşmesini kolaylaştırır ve cilt tahrişini önler. Bakım sonrası cildinizi kaşımaktan kaçının ve bol su için. Doktorunuzun önerilerine ve tedavi sonrası bakım prosedürlerine mutlaka uyun.

Güneş yanığı veya (yakın zamanda) bronzlaşmış cilt HIFU ile tedavi edilemez. Cildi tahriş eden tüm kimyasallardan da kaçınılmalıdır çünkü bu tedaviyi engelleyebilir. Bazı antibiyotikler cildi ışığa duyarlı hale getirebilir. Antibiyotik kullanıyorsanız, tedavi antibiyotik tedavisinin tamamlanmasından sonraki iki hafta boyunca ertelenmelidir.

HIFU tedavisinin yan etkisi hafiftir. Ciltte birkaç saatlik hafif pembelik veya biraz hassasiyet oluşabilir. HIFU selülit tedavisinin kontrendikasyonları; açık yaralar veya lezyonlar, kalp pilleri ve elektronik cihaz implantları, kalp rahatsızlıkları, yara iyileşmesini değiştirebilen aktif sistemik veya lokal cilt hastalığı, otoimmün hastalık, diyabet, epilepsi, hamile veya emziren kadınlar için uygun değildir.