SCROLL DOWN

Hifu Vücut Sıkılaştırma Tedavisi

Non-invaziv cilt sıkılaştırma tedavisi HIFU, cildin elastikiyetini güvenli ve etkili bir şekilde güçlendirir ve cilt gevşekliğini azaltır.

 • HIFU vücut sıkılaştırma tedavisi, gevşek cildi sıkılaştıran ve vücudu şekillendiren devrim niteliğinde cerrahi olmayan bir kozmetik prosedürdür.
 • Cildin derin dermal ve deri altı katmanlarında kollajen üretimini uyarmak için ultrason enerjisi ile cilde nüfuz ederek çalışır. Cilt yapısı tedaviye cevap verdikçe kollajen üretimi artar. Bu kollajen lifleri düzenlenip kısaldıkça ciltte sıkılaşma etkisi görülmeye başlar.
 • HIFU vücut şekillendirme, cilt sıkılaştırma enerjisinin cilde hızlı ve acısız bir şekilde iletilmesine olanak tanıyan yenilikçi bir sürekli ‘hareket enerjisi’ dağıtım teknolojisidir. Karın ve bacakların tedavisi sadece 30 dakika sürer. Tedavi tamamen ağrısızdır, anesteziye gerek yoktur. Cilt sarkması için ideâl bir tedavi ve cilt gevşekliğine yatkın kişiler için erken bir önlemdir.
 • Termal etki, deri altı dokusunun derinliklerine nüfuz eder. Sorunlu bölgeleri etkili bir şekilde hedef alarak gevşek, sarkan cildi toparlar ve sıkılaştırır. Cildin derinliklerine nüfuz etmek için ‘odaklanmış ultrason enerjisi’ kullanır.
 • Epidermis ve dermis katmanını geçerek vücudun kollajen bakımından zengin bir kas ve bağ dokusu tabakası olan yüzeysel kas sistemini (SMAS) ısıtmak için kullanır. Bu yumuşak doku ısındığında kollajen üretilir ve böylece gevşek, sarkık cildi sıkılaştırır. Bu tedavi çok hedeflidir. Kollajen üretimini tetiklemek için deriye 4,5 mm, 3,0 mm ve 1,5 mm derinliklerinde nüfuz eder.
 • HIFU, cildi güvenli bir şekilde kaldırmak ve sıkılaştırmak için ultrasonun gücünden yararlanır. Bu cerrahi olmayan bir tedavidir. Bıçak altına girmeden karın germe gibi invaziv prosedürlere benzer sonuçlar elde edebilir. Ultrason enerjisi cilt yüzeyini etkilemez veya bozmaz. HIFU kullanılarak tedavi edilebilen alanlar arasında karın, bacak içleri, bacak arkası, kalçalar, kollar, dekolte ve boyun bölgeleri

HIFU, cerrahi prosedürlere mükemmel bir alternatiftir.

 • Doğum sonrası (mide bölgesi) gevşeyen cildin yeniden sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlar.
 • Kilo verdikten sonra (tüm vücut) gevşek cildin yeniden sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlar.
 • Çatlakların görünümü azaltmaya yardımcı olur.
 • Kalçaları kaldırmak ve sıkılaştırmak için mükemmel bir tedavidir.
 • HIFU’nun koltuk altı bölgesinde terlemeyi yüzde 80 oranında azalttığı klinik olarak kanıtlanmıştır.

HIFU Vücut Sıkılaştırma Tedavisinin Amacı Nedir?

HIFU vücut sıkılaştırma tedavisi hafif ve orta dereceli cilt gevşekliği için iyi bir tedavidir. Boyun ve dekolte, karın, bacaklar, kalça, kol altları veya gevşek sarkık deri görünümü olan herhangi bir bölgedeki gevşek ciltleri tedavi eder. Cildi sıkılaştırmak için kollajen ve elastinin uyarılmasını sağlar.

Tedaviden sonra, lifting ve toparlama gibi bazı ilk olumlu etkiler fark edilecektir. Nihai sonuçlar vücut doğal olarak kollajeni yenilediğinde 2 ila 3 ay içinde gerçekleşecektir. Tedavi içeride yeni kollajen üretir. Doğal yaşlanma süreci, bunun dışarıda ne kadar uzun süre gözle görülür sonuçlara dönüşeceğini belirleyecektir.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

HIFU vücut sıkılaştırma tedavisi çoğu kişi, cilt gevşekliğinde iyi bir iyileşme sağlayan tek bir tedaviye ihtiyaç duyar. Cilt gevşekliği derecesine bağlı olarak, bazılarının 3 ay sonra ek tedavilere ihtiyacı vardır. Bir kişinin alabileceği maksimum tedavi sayısı 3’tür. Tedaviden sonra 2 yıl boyunca tekrarlanmamalıdır. Tedavi sonuçları 2 yıla kadar sürer.

İşlemden önce aspirin gibi antienflamatuarlardan kaçının. Bu oluşabilecek morarmaların azalmasına yardımcı olacaktır. Tedaviden en az 3 gün önce tedavi edilecek bölgede herhangi bir epilasyon yöntemi kullanmaktan (ağda, ip alma vb.) kaçının.

Cilt hala duyarlıyken sauna, sıcak banyo, duş, alkol ve sigara içmekten kaçının. Su alımını artırın ve kafeinli içeceklerden kaçının. Tedavi sırasında solaryum kullanmayın veya bölgeye bronzlaştırma kremi uygulamayın. Günlük SPF 50+ güneş kremi kullanın ve tedavi süresince UVA / UVB‘ye maruz kalmaktan kaçının.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

HIFU tedavisi sırasında cilt kızarmış ve kırmızı görünebilir, bu durum birkaç saat içinde kaybolur. Bazen hafif şişlik, karıncalanma veya hassasiyet olabilir ve bunlar geçicidir. Nadir görülen yan etkiler, cildin küçük bölgelerinde geçici morarma veya uyuşmadır.

HİFU tedavisinin kontrendikasyonları; kalp pili ve elektronik cihaz implantları, kalp rahatsızlıkları, aktif sistemik veya lokal cilt hastalığı, otoimmün hastalık, diyabet, epilepsi olan kişiler için uygun değildir.