SCROLL DOWN

Hydrafacial Peeling Bakımı

Hydrafacial Peeling Tedavisi, invaziv olmayan bir cilt tedavisidir. Hydrafacial ve kimyasal peelinglerin her ikisi de cildi soyar ancak Hydrafacial kimyasal peelinglerden elde edilemeyen nemlendirme faydasını da sağlar.

  • Hydrafacial peeling tedavisi, cildi anında temizleyen, eksfoliye eden ve nemlendiren, yan etkiler olmaksızın dünya çapında tanınan bir cilt bakımıdır.
  • Hydrafacial peeling bakımının ana etkisi ‘soyulmadır.’ Cildin üst tabakası soyularak, ciltte kontrollü hasar yaratıp vücudun doğal iyileşme tepkisini destekler. Cildi temizler, aynı zamanda nemlendirir, dengeler ve yatıştırır.
  • Hydrafacial ve kimyasal peelingler arasındaki temel fark genellikle; kimyasal peelingler güçlü içeriklerle cildin üst tabakasını soymak için asitler kullanır. Hydrafacial daha hafif elementlerle kir, sebum ve ölü cilt hücrelerinde etkili olacak özel asitler kullanır.
  • Hydrafacial eksfoliasyonda glikolik ve salisilik gibi asitler kullanılır. Hafif asitli bir peeling olan glikolik asit, cildin Hydrafacial tedavisinden yararlanmasına yardımcı olur. Cildi tazelenmiş ve parlak bırakacak şekilde en dıştaki ölü deri tabakasını temizler.
  • Salisilik asit, antibakteriyel özelliklere sahip bir tür beta-hidroksi asittir. Cilt gözeneklerinde toplanan kalıntıları çözer. (Esas olarak akne ve diğer cilt kusurlarına neden olan) Ciltteki kir salisilik asit tarafından çözüldüğünde, hidra vakum gözeneklerin içini temizleyecektir.

  • Vakumlu çekme, kimyasal soymadan sonra siyah noktaları ve gevşek kalıntıları giderir. Çekme işleminden sonra cildiniz antioksidanlarla beslenir.
  • Hydrafacial peelingin ışıltılı ve nemlendirici etkileri cilt tipine bağlı olarak genellikle 5 ila 7 gün sürer. Cilt tipine ve durumuna bağlı olarak, cilde derinlemesine temizlik ve parlaklık kazandırmak için tedavinin 4 ila 6 haftada bir tekrarlanması önerilir.
  • Hydrafacial peeling bakımı, cilt üzerinde derinlemesine temizlik ve nemlendirme etkisi gerektiren tüm cilt tipleri için ideâl bir yüz bakımıdır.