SCROLL DOWN

Işıltılı Gençlik Cilt Bakımı Gençleştirme Ve Fraksiyonel Lazer Teknolojileri

Fraksiyonel lazer teknolojileri, cilt yenileme ve yüzey soyma tedavileri için estetik bir tekniktir. İnce kırışıklıkları giderir ve cildi gençleştirir. Cilde sıkı, pürüzsüz ve temiz bir doku kazandırır. Pigmentler, çiller, güneş lekesi, yaşlılık lekelerini, akne ve cilt izlerini, hafif ben ve siğilleri giderir. Göz altı ve çevresi veya ağız çevresi gibi enjekte edilebilir tedavilerin kullanılması zor bölgelerdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları tedavi edebildiğinden, kırışıklık önleyici enjeksiyonlara mükemmel bir alternatiftir.

Fraksiyonel Lazer Teknolojisi ile Cilt Yenileme Nedir?

  • Fraksiyonel lazer teknolojisi, cilt dokusunu iyileştirmek ve pigmentasyonu gidermek için lazer ışığı kullanır. Verilmiş atış zamanında, cildin küçük bir kısmına uygulanan lazer sisteminin enerjisi, ciltteki kollajeni uyararak yüzeyin altındaki cilt hücrelerini canlandırır. Kırışıklık ve yara izlerinin pürüzsüzleşmesine yardımcı olur.
  • Lazer cilt yenileme teknolojisi, ışınların cildin en dış katmanlarına odaklanması konseptini içerir. Altında yatan sağlıklı cilt katmanlarının oluşumunu korurken ve uyarırken hasar görmüş cildi ince bir şekilde arındırmak için süper hassas bir yöntemdir. Kollajenin canlanmasına yol açarak daha sıkı, daha pürüzsüz ve daha genç bir görünüm kazandırır.
  • Fraksiyonel lazer kısa sürede benzersiz avantajlar gösteren ‘Fraksiyonel Foto Termoliz’ teorisine dayanan devrim niteliğinde bir tedavidir. Cilde uygulanan, fraksiyonel lazerle üretilen ve bilgisayar ekranındaki piksellere benzer şekilde küçük parçalara veya noktalara bölünmüş lazer ışığı sağlayan küçük ışın dizisidir.
  • Fraksiyonel cilt yenileme lazerinin ışığı, üst cildi etkilemeden cildin en iç katmanlarına ulaşır. Tedavi edilmemiş bölgelerdeki ciltte bulunan sağlıklı hücreler, tüm alanın hızlı bir şekilde iyileşmesini uyararak minimum yan etki ile daha hızlı bir iyileşme süresi sağlar.
  • Lazerle cilt yenileme çizgiler ve kırışıklıklar, kollajen ve elastin azalması nedeniyle ciltte oluşan hasarları onarır. Sarkma, pigmentasyon, güneş hasarı, akne ve diğer yara izleri, kuru ve susuz cilt gibi birçok endişeyi giderebilir. Yayılan küçük fraksiyonel lazer ışını, kollajen ve elastin üretimini uyarır.

Neden Fraksiyonel Gençleştirme?

Fraksiyonel tedavi daha iyi cilt tonu ve dokusu, yüzdeki ve göz çevresindeki kırışıklıkları azaltır. Sivilce veya ameliyat izlerinden kaynaklanan cilt hasarını onarır, yaşlılık lekelerini ve güneş hasarını tedavi eder. Yüz, boyun, göğüs, kollar ve bacaklarda kullanılabilir. Boyun ve yüzün yanı sıra vücut ve ellerde sarkan cildi iyileştirir. Düzensiz cilt dokusunu, kanser öncesi lezyonları, lekeleri, düzensiz pigmentasyonu tedavi eder.
Seans ve Kalıcı Sonuçlar Nelerdir?

Cilt yenileme için tek seans gereklidir. Ancak cilt gençleştirme için 2 ila 4 hafta arayla ortalama 3 ila 5 seans ve bazı durumlarda bir dizi tedavi gerekebilir.

Yan Etkiler ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Çoğu hasta işlemden hemen sonra işe dönebilir. Makyajla kamufle edilebilen kızarıklık gibi bazı yan etkiler ortaya çıkabilir. Tedavi bölgesi iyi nemlendirilmeli, uzun süreli şişlikleri önlemek için kişi tedavi edilen bölge tarafına uyumaktan kaçınmalıdır. Ağrı oluşursa ağrıyı hafifletmek için soğuk kompres uygulanabilir. Tedavi sonrası güneşe maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Günlük SPF 30 güneş koruyucu uygulanmalıdır.
Fraksiyonel lazer tedavisi, cildin durumuna ve tedavilerine bağlı olarak çoğu kişi tarafından iyi tolere ediliyor gibi görünmektedir. Pullanma, soyulma ve biraz kabuklanma, tedaviden sonra bir haftaya kadar şişme, postinflamatuar hiperpigmentasyon, (daha koyu cilt tipli hastalarda daha yaygındır) görülebilir. Nadiren uçuk, bakteriyel ve kandida enfeksiyonları veya kontakt dermatit gibi bazı yan etkiler ortaya çıkabilir.

Tedavi, keloid oluşumuna yatkın veya aşırı yara izi olan kişilerde, ameliyat sonrası pigmentasyon veya dokusal değişiklikler yaşamış, sistemik steroid tedavisi kullanan veya izotretinoin akne tedavisi gören kişilerde veya benzer ilaçlar alan kişilerde kontrendikedir.

Franksiyonel Lazer tedavisi kırışıklıklar ve çizgiler, sarkma, pigmentasyon, güneş hasarı, akne ve diğer yara izleri, kuru ve susuz cilt gibi pek çok cilt hasarını onarır. Kollajen ve elastinin azalmasını giderir, cilt tonu eşitlenmiş daha genç ve pürüzsüz bir görünüm sunar.”