SCROLL DOWN

Karboksiterapi Vücut Dokusu Sıkılaştırıcı Tedavisi

Karboksiterapi çok fonksiyonlu bir tedavidir. Gençleştirici etkileri uyarmak için deri altına karbondioksit gazı enjekte edilmesini içerir. Kollajen üretimini uyarır, cilt gevşekliğini giderir. Çatlakları tedavi eder, kırışıklıkları azaltır ve vücudu sıkılaştırır.Karboksiterapi tedavisi cildin dokusunu ve elastikiyetini güçlendirir. Cilt dokularını oksijenlendirerek daha parlak ve daha sıkı hale getirir.

  • Cildin fizyolojisine mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Vücuttaki kimyasal süreçleri harekete geçiren, vücut için doğal ve güvenli bir tedavi yöntemidir. Karboksiterapi kırmızı kan hücrelerini artırır, cildin dolaşımını ve görünümünü iyileştirir.
  • Kollajen ve elastin vücutta doğal olarak oluşan proteinlerdir. Her iki protein de fibroblast üretir ve C vitamini bunların oluşumunda büyük rol oynar. Kollajen ve elastin lifleri, arterlerin, tendonların ve eklem kıkırdağının duvarlarının yapı taşlarıdır. Yaşla birlikte, bu proteinleri üretme yeteneği azalır ve böylece cilt elastikiyetini ve esnekliğini kaybederek gevşek hale gelir.
  • Karboksiterapi, kollajen ve elastin üretimini uyararak cilt hücrelerinin kendini yenilemesini sağlar ve vücut dokularındaki bozulma sürecini yavaşlatır.
  • Yöntem çok küçük Co2 enjeksiyonları kullanır. Özellikle karın, bacak içleri, iç kol vb. gibi cilt gevşekliğinin görülebildiği yerlere uygulanır. Karboksiterapi, oksijenin kan hücrelerine yayılmasını teşvik edecek ve dolaşımı canlandıracaktır. Bu süreçte vücut yeni kollajen ürettiği ve cilt kalınlığını artırdığı ve gevşek alanları sıkılaştırdığı için yıpranan hücreler yeni hücrelerle değiştirilecektir.
  • Karboksiterapi tedavisi, hedef bölgelere bir dizi küçük karbondioksit gazı enjekte etmeyi içerir. Tedavi bazı kişiler için biraz rahatsız edici olabilir, ancak tedavi süresi kısadır ve tedavi genellikle iyi tolere edilir.
  • Cilt gevşekliği ve vücut dokularının sıkılaştırılması için bir tedavi kürü önerilir. En iyi sonuçları elde etmek için kişinin durumuna uygun diğer cilt sıkılaştırıcı tedavilerle birlikte birden fazla farklı tedavi yöntemi önerilir.

Karboksiterapi Vücut Dokusu Sıkılaştırıcı Tedavinin Amacı Nedir?

Karboksiterapi, vücudun herhangi bir bölgesinde sarkan cildi sıkılaştıran ‘devrim niteliğinde’ estetik bir tedavidir. Karboksiterapi, vücuttaki gevşek cilt, kırışıklıklar ve çatlaklar gibi cilt sorunlarını tedavi eder.

Özellikle iç kollar, kalçalar, uyluk veya gevşek cilt sorunları olan herhangi bir kısım bu tedavinin başlıca alanlarıdır. Cildin görünümünü iyileştirmek için vücudun herhangi bir yerinde kullanılabilir. Çatlakları azaltır ve cilt dokusunu iyileştirir.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Karboksiterapi tedavisinde haftalık olarak bir tedavi kürü önerilecektir. En iyi sonuçlar için genellikle 10 ila 12 seans (haftada bir) gerekir. Tedavi sonrası sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

Antiinflamatuar, kan inceltici ilaçlardan kaçının. Aspirin, E vitamini, ginkgo biloba, ginseng, sarı kantaron, omega 3, balık yağı (takviyelerin kan inceltici etkileri bulunur.) mümkünse tedaviden önce 2 hafta süreyle kullanmayın. Tedaviden sonra 24 saat boyunca masaj ve yorucu egzersiz yapmayın. 72 saat boyunca aşırı güneşten veya sıcaktan kaçının.
Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Karboksiterapi tedavisinin iğne kullanıldığı için hafif morarma oluşabilir. Karbondioksit gazı vücudumuzda doğal olarak oluştuğu için neredeyse hiç alerjik reaksiyon riski yoktur. Tedavi edilen bölge genellikle tedaviden sonra bir saat kadar hafif kabarık veya şişmiş görünür.

Karboksiterapinin kontrendikasyonları; kalp hastalığı, anjina pektoris, akciğer hastalığı, uyku apnesi, böbrek yetmezliği, kontrolsüz kan basıncı, bağ dokusu bozuklukları, gebelik, emzirme, antikoagülan ilaçlar kullanan kişiler için uygun değildir.