SCROLL DOWN

Kol Altı Gevşekliği

Gevşek veya sarkmış cilt, cildin elastik, sıkı ve nemli kalmasına yardımcı olan temel moleküllerini iç veya dış faktörler etkilediğinde ortaya çıkar.

 • Birçok erkek ve kadın, kollarındaki gevşek veya sarkan cilt konusunda bilinçlidir. Kol altlarında deri sarkmasının çeşitli nedenleri vardır. Derisi ince olanlar bile üst kolda kas tonusu eksikliğinden muzdarip olabilirken, yaşlandıkça hormonal dengesizlik nedeniyle kol altındaki deri sarkması da diğer bir şikayet sebebi olabilir.
 • Çoğu insan, 35 ila 40 yaşları arasında cilt gevşekliği veya gevşemesi yaşamaya başlar. Yaşla birlikte ortaya çıkan cilt gevşekliği, çoğunlukla cildin nemi muhafaza etmesine yardımcı olan molekül, kollajen ağları, elastin lifleri ve hyaluronik asit kaybından kaynaklanır.
 • Kollardaki gevşek deri ve doku, yaşlanma, hızlı kilo kaybı veya diğer nedenlerden kaynaklanır. Kişi aşırı kilolu değilse, kollardaki sarkık cilt genellikle genetik ve egzersiz eksikliğinden kaynaklanır. Hızlı kilo kaybı ve hamilelik, cilt moleküllerini gererek veya cildin yapısını değiştirerek cildi gevşetir.

Kol çevresindeki cilt gevşekliğini (non-invaziv ve rahat uygulamalarla) tedavi etmeyi amaçlayan teknolojiler:

 • Radyofrekans, olgun, gevşek cilde sahip bir kişi için etkilidir. Yaşla birlikte vücut daha az kollajen üretir ve cilt elastikiyetini kaybederek sarkmaya başlar. Radyofrekans, kollajen üretimini uyararak kollajen kaybını giderir ve kol altındaki sarkan cildi sıkılaştırır.
 • HIFU cildi sıkılaştırmada çok etkilidir. Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason, cildin en derin katmanlarında çalışır ve cildi SMAS katmanında sıkılaştırır. Cildin elastikiyetini artırarak cilt dokusunu pürüzsüzleştirir ve sarkmış koltuk altı cildini sıkılaştırır.
 • Lazer tedavileri kollajen üretimini uyaran ve cildi sıkılaştıran ameliyatsız tedavi seçenekleri arasında yer alır.
 • Dolgu maddeleri ayrıca kolajen üretimini uyarır. Cildin durumuna göre hyaluronik asit ve diğer dolgu maddeleri kullanılır. Dolgu maddeleri olgun, yaşlı sarkmış ciltlerde, yağ dokusu çok az olan ciltlerde ve kırışık ince dokularda etkilidir.
 • Smoothshape ve Velasmooth teknolojileri, derin dokuları sıkılaştırmak için mekanik vakumlu silindirleri, radyo frekansı ve lazer ışık tedavisi ile birleştirir. Kolları güçlendirmek için en etkili tedavilerdir.
 • Lipo-masaj endermologie, cilt tonunu iyileştirmek için mekanik silindirler kullanan cerrahi olmayan bir işlemdir. Lipo masaj tedavileri sarkık ciltlerde çok etkilidir ancak çok ince dokulu olgun sarkmış ciltlerde tercih edilmez.
 • CACI Quantum kas ve cilt sıkılaştırma ve germe tedavisi, sarkmış kasları sıkılaştırmada ve sarkmış dokuları kaldırmada çok etkilidir.
 • PRP, karboksiterapi, fibrocell ve mezoterapi, kollajen indüksiyon tedavisi gibi enjekte edilebilir tedavilerin kombinasyonunu sağlar. Doktorunuz sizin için en etkili ve en uygun tedavi kombinasyonlarını ihtiyacınıza göre belirleyecektir.