SCROLL DOWN

Lazerle Tüy Sarartma

Yüzde ve vücutta istenmeyen ince tüylere çözüm bulmak çoğumuz için bir sorundur. Lazerle kılları ağartma işlemi hızlı, kolay ve pratik bir tedavidir. Kolay alınmayan ince kıllara bir çözümdür. Kılları sarartır ve hızlı uzamasına neden olacak bir uyarıma riski olmadan görünmez hale getirir. Cilde zarar vermediğinden, ince tüyleri ağartmak için kimyasal ağartmadan daha nazik ve etkili bir yöntemdir.

Lazerle Tüy Sarartma Nasıl Uygulanır?

Lazerle tüy saratmanın yan etkisi yoktur ve invazif (cerrahi) değildir. İstenmeyen koyu renkli kılları ağartılmış gibi görünmez hale getirir veya açık sarıya dönüştürür. Bu lazer teknolojisi ince tüyleri sarartır. Beyaz, koyu ve bronzlaşmış her türlü ciltte etkilidir. Tedavi ağrılı değildir sadece hafif bir karıncalanma hissi verir, istenirse anestezik krem ​​uygulanabilir.

İnce tüyler genellikle geleneksel lazer epilasyon tekniğine yanıt vermezler çünkü gerekli enerjiyi ememeyecek kadar incedirler. Bu tedavi kıldaki melanini hedef alarak ince tüyleri ele almak için özel olarak tasarlanmıştır. Q-Switched Nd: YAG lazer, bu tüyleri hedef alarak renkli ve zayıf hale getirebilir. Böylece ağartmanın etkisi cilde zarar vermeden gerçekleşir. Bu tedavi, diğer lazerlerle alınamayan ince tüylere ulaşabilmektedir. Kıl kökündeki melanini hedef alıp ağartarak görünmez hale getirir. Bu saratma yöntemi, koyu renkli kılları gizleyerek sarı veya altın rengine dönüştürüp kılların görülmesini zorlaştırır. Bu işlem yüz veya boyun gibi ince fakat koyu renkli tüyler olan bölgede faydalıdır ve istenmeyen vücut kılları için eşsiz bir çözümdür.

Tüy sarartma lazer tedavisi aynı zamanda diğer lazerlerle alınamayan ince tüylere de ulaşır ve ince istenmeyen tüyleri gizler.  Ağrı ve rahatsızlık vermeden tüm cilt ve saç tipleri için etkili, uzun ömürlü, doğal görünümlü ve kısa sürede garantili sonuç vermektedir.

 Doğru Adaylar Kimlerdir?

Geleneksel lazer epilasyon işlemine yanıt vermeyen çok ince tüyleri olan veya tüyleri almak istemeyen ancak görünmez olmasını arzu eden kişiler tercih etmektedir. Mükemmel adaylar; ise koyu renkli kılları olan, yumuşak ince tüylü, lazer epilasyon ile alınmamış kılları olan kişilerdir.

İdeal bölgeler; tam yüz (kaş hariç), yüzün yan taraflarındaki kıllar, üst dudaklar, çene, göğüs, üst kollar, boyun, ense, üst sırt, alt sırt, karın, üst bacaklar, eller, ayak parmakları ve ayaklardır.

Seans ve Kalıcı Sonuçları Nelerdir?

Tedavi yaklaşık 20-30 dakika sürer. Lazerle ağartma tedavileri göz çevresi dışında tüm vücut bölgelerine güvenli ve etkin bir şekilde uygulanabilir. Lazer tüy sarartma işlemi 4 ila 6 haftada bir ve istenildiğinde yapılabilir. Lazerle sarartma ardından kıllar neredeyse görünmez hale gelir. Ortalama 10-15 gün sonra dökülür. 4 ila 6 hafta sonra aynı doku ve kalitede tekrar uzar.

Tedavi Öncesi Bakım Nasıl Olmalıdır?

Tedavi süresince aşırı güneşe maruz kalmaktan kaçının ve dışarı çıkarken uygun güneş kremi sürün. Tedaviye hazırlanmak için kılları tıraş edin, işlemden önce cildi keselemeyin, güneşlenme ve bronzlaşma yataklarından kaçının. Tedavi öncesi makyaj veya topikal (lokal) ürünler uygulamayın.

Yan Etkileri Nelerdir ve Tedavi Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Lazerle tüy sarartma tedavisi yüzeysel ve ağrısızdır. Hafif bir karıncalanma hissi ancak istenirse topikal anestezi uygulanabilir. Güneş kremi kullanımı dışında özel bir bakıma gerek yoktur. Tedaviden sonra 48 saat duş yapmayın. 10-12 gün direkt güneş ışığından ve UV ışınlarından kaçının. Cilt temizleyicileri ve yağ bazlı makyaj ürünlerini kullanmayın. Tedaviden sonra oluşabilecek herhangi bir kabarcığı kaşımayın ve koparmayın. Cilt çatlar satopikal bir antibiyotik uygulayın. Kaşıntı ve tahriş oluşursa soğuk kompres, soğuk havlular, buz paketleri ve aloe vera kullanın. Güneşe çıktığınızda güneş kremi sürün, tüyleri almak için sadece tıraş yöntemini kullanın.

Bu tedavinin nadir görülen yan etkileri arasında ciltte renk değişikliği, hiper pigmentasyon ve bazı durumlarda cilt enfeksiyonu olabilir. Tedavi güvenlidir ancak herkese uygun olmayabilir, hamile kadınlar ve belirli cilt tiplerine sahip kişiler için kontrendike (yan etkisi) olabilir.

Tüy sarartma ile lazer epilasyon yöntemi; geleneksel lazer epilasyon işlemine yanıt vermeyen çok ince tüyleri olan veya tüyleri almak istemeyen ancak görünmez olmasını arzu eden kişiler tercih etmektedir.”