SCROLL DOWN

Lipo-Masaj Endermoloji Selülit Tedavisi

Selülitin olmasının başlıca nedenleri kilo alımı, genetik yatkınlık ve hormonal değişiklikleridir.

  • Bu faktörler cilt altı yağ tabakasındaki yağ hücrelerinin orijinal boyutlarının 300 katına kadar çıkmasına ve yukarı doğru gerilmesine neden olur. Cepler arasındaki lifler gerilir, dolaşım engellenir ve toksinler hapsolarak selülite neden olur. Lipo-masaj Endermologie, selüliti azaltmak için FDA onaylı tek yöntemdir.
  • Lipomasaj cilt ve alttaki dokular üzerinde çalışır. Vakumlu emiş bağ dokularını harekete geçirir ve motorlu silindirler dolaşımı artırmaya yardımcı olur. Sıvı alışverişini kolaylaştırır, selüliti oluşturan boşlukları kapatarak görünümünü iyileştirir.

Bu ameliyatsız ve invaziv olmayan tedavi simetrik bir cilt kıvrımı oluşturur. Böylelikle derin doku mobilizasyonunun oluşmasına izin verir. Selülitin azalması ve beden kaybı ile sonuçlanır. Endermologie, cildin çukurlu üst tabakasına doğrudan saldırarak tıkalı lenfatik akışını kırarak selülit görünümünü iyileştirir. Selülit giderme işlemi iki adet motorlu merdane ve regüleli emilim ile gerçekleştirilir.

Tedavi başlığı bir doku kıvrımı oluşturmak için yuvarlanır. Dokuları yoğurmak ve masaj yapmak, bölgeye kan akışını arttırır. Çeşitli manevralarla tedavi başlığını manipüle ederken, cilt ve deri altı yağ hücresi mobilize edilerek kan dolaşımını yeniden sağlar.

  • Bu mekanik uyarı derin biyolojik tepkileri tetikler, kollajen ve elastin üretimi ile yağ salınımını yeniden etkinleştirir.
  • Fibroblastlar, kollajen ve elastin üretimini artırmak için uyarılır ve daha sağlıklı gençleşmiş bir cilt tonu oluşturur.
  • Kollajen ve elastin üretimini uyararak cildi yumuşak hale getirir.
  • Tedavinin ana odağı sorunlu bölgelere yöneliktir. Genel dolaşımı canlandırmak ve parçalanmış toksik maddelerin ortadan kaldırılması için tüm vücut tedavi edilmelidir.

Endermologie’nin pek çok faydası vardır. Selülit görünümünü azaltır, kan akışını ve lenfatik drenajı arttırır. Sıvının atılmasına yardımcı olur, cildi sıkılaştırır ve toparlar.  Cildin elastikiyetini arttırır ve vücudu şekillendirir.

Lipo-Masaj Selülit Tedavisinin Amacı Nedir?

Lipo-masaj selülit tedavisi selülit giderme ve vücut şekillendirmede etkili bir yöntemdir. Pasif jimnastik görevi gördüğü için spor, yaralanma ve kas-iskelet sistemi hastalıkları sonrası fizyoterapi rehabilitasyonu için de kullanılır.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Lipo-masaj endermoloji tedavisinde 10 seans önerilir. İlk 6 tedavi 2 haftalık bir süre içinde haftada 3 tedavi olarak, geri kalan tedaviler haftada 2 kere istenilen görünüm elde edilinceye kadar sürer. Etkiyi korumak için ayda 1 veya 2 kere bakım tedavisi önerilir. Ortalama olarak 3 ila 6 seanstan sonra etki fark edilir.

Bir seans yaklaşık 35 ila 45 dakika sürer. Lipo-masaj selülit tedavisi non-invaziv ve rahatlatıcıdır. Özel bir bakıma gerek yoktur, sağlıklı bir diyet ile uygulandığında yüksek fayda elde edilir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Lipo-masaj endermoloji tedavisinde çok hassas cilde sahip kişilerde küçük morarmalar tedavinin yan etkilerindendir. Olumlu yan etkileri ise kas ağrısını giderir, çatlakları giderir ve yara dokusunu onarır.

Lipo-Masaj tedavisinin kontrendikasyonları; hamile kadınlar veya kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler, dolaşım veya damar hastalığı olan kişiler, aktif kanser ve ayrıca bulaşıcı ilerleyici hastalıkları olan kişiler için uygun değildir. Diğer endişeleriniz için mutlaka doktorunuza danışmalısınız.