SCROLL DOWN

Lipo-Masaj Toparlama ve Şekillendirme

Lipo-Masaj, endermologie tedavisi kasları uyarır. Cilde önemli besinler sağlar, vücudu toparlar ve şekillendirir.

  • Fibroblastları uyarır, kollajen ve elastin üretimini artırarak daha sağlıklı ve gençleşmiş bir cilt tonu oluşturmaya yardımcı olur.
  • Bağ dokusu duvarları nazikçe gerilir, lifli doku hücrelerinin daha kaliteli kollajen ve elastin üretmesini teşvik eder.
  • Artan kollajen ve elastin üretimi cildi yumuşak ve sıkı hale getirir, böylece vücudu toparlar ve sıkılaştırır.
  • Etkisi, altta yatan dokuları harekete geçirmek için bilimsel olarak kanıtlanmış bir tedavidir. Hedef bölgelerde bir dizi kas geliştirme egzersizi yoluyla pasif jimnastik gibidir.

Lipomasaj vücut şekillendirme tedavisi, kalça, karın, bacaklar, omuz vb. belirli bölgelere uygulanan özel bir vakum silindiri ile gerçekleştirilir. Masaj silindirlerinin etkisi dolaşımı iyileştirir ve fibroblastların proliferatif aktivitesini arttırarak kollajen, elastin ve hyaluronik asit üretimini teşvik eder.

  • Dinamik ve derin hareketlerle tedavi gerçekleştirilir. Dokular vakum merdanesine çekilerek cilt kalitesini geri kazandıran negatif basınç yaratır. Böylece yaşlanan sarkık cilt iyileşir, şişkinlik azaltılır ve vücutta tam bir toparlama ve sıkılaşma sağlanır. Bu tedavi aynı zamanda yara izlerini ve çatlakları maksimum düzeyde farkedilemez hale getirir.

  • Lipo masaj vücutta analjezik ve anti-stres etkisi olan endorfin üretimini arttırır. Böylece kas sertliğini azaltır ve dokulardaki oksijeni arttırır. Yüzeysel ve derin cilt reseptörlerini olumlu etkiler. Hareket koordinasyonunu ve kas performansını geliştirir. Lipo masaj, ‘hyaluronik asit’ üretimini yüzde 80 ve elastini yüzde 46 oranında artıracaktır.
  • Lipo masaj, vücut şekillendirme için doğal ve invazif olmayan bir yöntemdir. Lipo masajı cildi ve cilt altı tabakasını etkiler, bu yöntem yanık izlerini büyük bir başarıyla tedavi etmek için kullanılmıştır.
  • Lipo prosedürü, kendinden hareketli merdaneler yardımıyla yumuşak dokuları etkileyen özel bir sistem gibidir. Merdaneler farklı yönlerde dönerek cildi toparlar ve yoğurur. Lipo masajı, elastin ve kollajen üretimini uyararak cilt kalitesini geri kazanır.
  • Birkaç seanstan sonra, daha elastik bir cilt ve daha sıkı bir vücut figürü etkileri hissedilir. İşlem 35 dakika sürer ve tedaviden önce her kişinin sağlık sorunu ve tedavi edilmesi gereken alanı farklı olduğu için konsültasyon önemlidir.

Lipo-Masaj Toparlama Tedavisinin Amacı Nedir?

Lipo-masaj toparlama tedavisi kasları ve cilt dokularını toparlar ve sıkılaştırır. Zayıflamış cildi iyileştirir. Vücudu daha sıkı ve esnek olacak şekilde şekillendirir. Yaşlanan cildi tedavi eder, çatlaklar ve izlerin görünümünü azaltır. Selüliti azaltır, cilt tonunu iyileştirir ve vücudu şekillendirir.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Lipo-masaj toparlama tedavisinde 10 ila 20 seanslık bir kür önerilir. Sonuçları korumak ve kalıcı olumlu değişiklikler yaratmak için ayda 1 ila 2 kere destek seanslarının yapılması gerekir. Tedaviler, yaşamın normal doğal ritmini etkilemez. Lipo-masaj ile kendinizi rahatlamış ve enerjik hissedersiniz. Tedavi sonrası bakıma gerek yoktur, ancak etkiyi artırmak için bol su içilmesi ve sağlıklı beslenilmesi önerilir.
Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Lipo-masajin olası yan etkisi, çok hassas ciltlerde hafif morarmalardır. Kılcal damar kırılganlığının artması nedeniyle 5 ila 7 gün içinde kendiliğinden kaybolan küçük deri altı morlukları olabilir. Bu tedavinin birçok olumlu etkisi vardır. Kas ağrılarını giderir, çatlakları ve yara dokusunu azaltır ve canlılık hissi verir. Derideki sinir reseptörlerinin tahriş olması nedeniyle hafif ateş oluşabilir.

Lipo-masajin kontrendikasyonları; kanser, hamilelik ve emzirme dönemi, epilepsi, kan pıhtılaşma bozukluğu, kalp sorunları (ateş veya menstrüasyon sırasında) olan kişiler için uygun değildir.