SCROLL DOWN

Mezoterapi Selülit Tedavisi

Mezoterapi, çeşitli cilt hastalıkları için, küçük dozlarda maddenin doğrudan hedef bölgelere enjekte edilmesini içeren bir tedavidir.

  • Selülit, cildin çukurlu ve düzensiz görünmesine neden olan lokalize bir cilt rahatsızlığıdır. Cilt dokusundaki bu değişikliğe hem cilt altında genişleyen yağ hücreleri hem de cilt yüzeyine dik uzanan lifli bantlar neden olur. Lifli doku bantları cildi kasa tutturur ve bunlara karşı iten yağ hücreleri nedeniyle küçülürler. Bu, daha sonra deriyi içe doğru çekerek cildin dış tabakasında çukurlu bir etkiye neden olabilir ve yağ hücreleri cilde doğru itilerek dalgalanma etkisine neden olur.
  • Mezoterapide enjeksiyon doğrudan selülitin oldukça seçici olan bölgelerine yapılır. En doğal şekilde selülitlerde çarpıcı bir azalma ile pürüzsüz görünümlü bir cilt elde edilir. Selülit enjeksiyonları, deri altına enjekte edilen doğal özler, amino asitler, farmasötikler ve vitaminler içerir.

Selülit tedavisinde mezoterapinin faydaları;

  • Hücreleri gençleştirir, kollajen ve elastin üretimini uyarır.
  • Sorunlu bölgelere enjekte edildiğinde vücuttaki yerel metabolizma hızını artırır.
  • Hücrelerin yağ depolamasını engelleyerek var olan yağ hücrelerinin yok olmasına neden olur.
  • Vücut enjeksiyonları, kalça ve bacaklarda lokalize yağlı selüliti hedef alır.
  • Cildin içine iyileştirici maddeler vererek dokuyu düzeltmeye yardımcı olur.
  • Tedavi edilen bölgede selülit oluşmasını engeller. Bu tedaviye ‘anti- selülit tedavisi’ de denilir çünkü mevcut selüliti iyileştirir ve yenilerinin oluşumunu engeller.

Mezoterapi tedavisi en inatçı selülitlerin tüm aşamalarında etkilidir.

Mezoterapi selülit tedavisi ameliyatsız bir selülit tedavisidir. Selülit su- toksik sıvı birikimin durağınlığından kaynaklanır. Tedavi dokuları uyararak ve yenileyerek bu durağan maddelerin sistemden atılmasına yardımcı olur. Mezoterapi, herhangi bir aşamadaki selülit için, uyluk, basen ve kalçalarda ve kötü durumdaki sarkık ciltlerde çok etkilidir.

Mezoterapi ile Selülit Tedavisinin Amacı Nedir?

Mezoterapi ile selülit tedavisi, bacaklar, kalça gibi bölgelerde ve selülit gösteren diğer tüm alanlarda lokalize yağ ve selüliti hedef alır. Çoğu kişi, mezoterapiyi anestezik krem ​​olmasa bile iyi tolere eder. Ancak tedavi öncesinde lokal anestezi yaptırabilirsiniz. Bu işlem sırasında selülitli bölgelere bir dizi enjeksiyon yapılır. Tedavi bölgelerine kafein, enzimler ve bitki özleri dahil olmak üzere farklı maddeler enjekte edilir.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Selülit tedavisi için 4 ila 6 seanslık bir kür önerilir; ancak tedaviye verilen yanıtın ve sonuçların kişiden kişiye değiştiğini unutmamak önemlidir. Hekim, profilinize uygun tedavi kılavuzunu konsültasyonda belirleyecektir.
Mezoterapi non-invaziv olduğu için genellikle iyileşme süresi yoktur. Pek çok kişi normal hayatına ve sosyal faaliyetlerine hemen dönebilir. Bazen enjeksiyon yerlerinde şişlik ve ağrı nedeniyle bir gün izin alınması gerekebilir. Tedaviden birkaç gün sonra, rahatsızlık ortadan kalktıktan sonra birkaç drenaj tedavisi önerilir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Mezoterapi ile selülit tedavisinden hemen sonra hafif kızarıklık ve şişlik görünebilir, ancak bu sadece 2 ila 3 saat sürer. Hafif morarmalar oluşursa 8 ila 10 gün sonra kaybolur. Cildin altında hassas topaklar, enfeksiyon, alerjik cilt reaksiyonu ve cilt değişiklikleri gibi bazı nadir yan etkiler ortaya çıkabilir.

Mezoterapi ile selülit tedavisinin kontrendikasyonları; alerji, ilacın içeriğine aşırı duyarlılık, hamilelik, emzirme dönemi, stabilize olmayan diyabet, deri iltihapları, zayıf tedavi toleransı (kılcal damar genişlemesi, fibroz riski), neoplastik hastalıklar, antikoagülan kullanımı (aspirin), tiroid bezi hastalıkları olan kişiler için uygun değildir