SCROLL DOWN

Mezoterapi Vücut Sıkılaştırıcı Tedavi

Mezoterapi, vücut dokularını canlandırmak ve sıkılaştırmak için vitamin, enzim, hormon ve bitki özleri enjeksiyonlarını kullanan bir tekniktir.

  • Mezoterapi tekniği, cildin orta katmanına (mezoderm) bir dizi enjeksiyon uygulamak için çok ince iğneler kullanır.
  • Mezoterapi vücut sıkılaştırma tedavisi, vücudu toparlamak ve sıkılaştırmak için ideâl bir tedavidir. Ayrıca hamilelik veya zayıflama tedavileri sonrasında vücudunu sıkılaştırma ihtiyacı duyanlar için de uygun bir tedavidir. Tedavi bacaklar, karın ve kollar gibi veya vücudun sıkılaştırılması gereken herhangi bir bölgesine yapılır.

Vücut sıkılaştırıcı mezoterapisi mükemmel bir tedavi yöntemidir.

  • Vücudun farklı bölgelerini gençleştirir ve toparlar.
  • Sarkan cildi sıkılaştırır, çatlakları ve yaşlanan cildi tedavi eder.
  • Gevşek cilde neden olan altta yatan sorunları tedavi eder.
  • Mezoterapi, vücut dokularını toparlamak ve canlandırmak için cildin orta katmanlarına doğal özler, amino asitler, vitaminler ve farmasötik maddelerden (hyaluronik asit dahil) oluşan bir kokteyl enjekte etmeyi içerir. Kokteyl solüsyonu hücreleri canlandırır, onları daha aktif hale getirir. Böylece daha fazla kollajen ve elastin üretimini uyarır.
  • Vücut mezoterapisi yaklaşık 30 dakika sürer. Kişinin sarkma durumuna göre uygun bir kokteyl hazırlanır. Enjeksiyonlu vücut mezoterapisi, aktif maddelerin daha derinlemesine nüfuz etmesini sağlayarak daha hızlı sonuçlara ulaşılmasını sağlar. Tedaviden sonra hafif morluklar olabilir ama hızla kaybolur. Konsültasyon sırasında, doktorunuz her türlü endişeyi ele alacak ve en iyi sonuçları elde etmek için size özel kişiselleştirilmiş tedaviyi hazırlayacaktır.

Mezoterapi Vücut Sıkılaştırıcı Tedavisinin Amacı Nedir?

Mezoterapi vücut sıkılaştırıcı tedavisi kolajen üretimini uyarır ve cildin dokusunu iyileştirir. Sarkık bölgeleri daha genç bir görünümle sıkılaştırır ve toparlar.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Cilt toparlama ve sıkılaştırma için vücut mezoterapisi, her biri 7 ila 10 günde bir yapılan 5-10 seanslık bir dizi olarak gerçekleştirilir. Sonuçları korumak için yılda yaklaşık 2 tedavi yaptırmanızı öneririz. İşlem sonrası kanama veya morarma riskini önlemek için tedaviden önce aspirin kullanımını bırakın. Tedaviden en az 24 saat sonra yorucu egzersiz yapmaktan kaçının ve birkaç gün güneşten uzak durun.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Mezoterapi ameliyatsız bir işlemdir. Bölgeye bağlı olarak enjeksiyon bölgesinde hafif olası morluklar veya şişlikler ve muhtemelen bir miktar hassasiyet olabilir. Tedaviden önce lokal anestezik krem ​​uygulanabilir. Çoğu kişi hasta prosedürü anestezik krem ​​olmadan istisnai olarak tedaviyi tolere eder.

Vücut mezoterapisi kontrendikasyonları; alerji, ilacın içeriğine aşırı duyarlılık, hamilelik, emzirme dönemi, stabilize olmayan diyabet, deri iltihapları, zayıf tedavi toleransı (kılcal damar genişlemesi, fibroz riski), neoplastik hastalıklar, antikoagülan kullanımı (aspirin), tiroid bezi hastalıkları olan kişiler için uygun değildir.