SCROLL DOWN

Mikro İğneleme & Kollajen İndüksiyon Tedavisi

Kollajen indüksiyon tedavisi (CIT), yeni kollajen üretimini ve cildin kendini onarma yeteneğini uyarır. Deride kusursuz mikro yaralanmalar yaratma süreci ve büyüme faktörlerinin salınmasını sağlar. Yeni kollajen ve elastinin üretiminin uyarılmasına neden olur. Non-invaziv bir prosedür olan bu tedavi, kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Cildin yenileme ve onarma özelliklerini açığa çıkaran kollajen tedavisi;

  • Genel cilt sağlığını artırarak daha genç görünüm kazandırır.
  • Cildin dokusunu ve esnekliğini onarmaya yardımcı olur.
  • Cilt gevşekliği, ince çizgiler, kırışıklıklar, akne izleri, çatlaklar ve ciltte renk bozuklukları gibi cilt endişelerini giderir.

Mikro iğneleme tedavisi, yeni kollajen üretimini hedeflediği için “perkütan kollajen indüksiyonu(PCİ) veya “kollajen indüksiyon tedavisi(KİT) olarak da adlandırılır.

Microneedling, farklı tedavilerin çeşitli yöntemleri için kullanılan genel bir terimdir.  Yara izi, koyu lekeler, güneş hasarı, sivilce izleri ve yaşlanma görünümü azaltmak etki alanlarıdır. Ciltteki küçük delikler küçük yaralara neden olur ve bu da vücudun doğal iyileşme tepkisini uyararak cilt hücrelerini yeniler. Dermaroller, cilt üzerinde yuvarlanan ve binlerce minik yara noktası oluşturan bir cihazdır. İyileşme sürecini uyararak cildin daha pürüzsüz ve genç görünmesini sağlar.

Dermapen olarak da bilinen otomatik fraksiyonel iğneleme sistemi, tedaviden en iyi sonuçları elde etmek için yoğunluğun kontrolüne izin veren benzersiz bir elektronik mekanizma kullanmaktadır.

Mikroinfüzyon cihazı, cildin üst katmanında delik yaraları oluşturmak için son derece ince iğneler kullanır. Bu kontrollü yaralanmalar, vücudun doğal iyileşme sürecini hızlandıracak ve kollajen üretimini artıracaktır.

Dermal damga, kaşlar, alın, ağız üzeri veya gözler arası gibi hassas bölgeler için kullanılır. Etkili bir serum veya krem ​​ile birleştirildiğinde, tedavi edilen bölgedeki hasarlı ciltte önemli iyileşmeler görünür.

Environderma roller ™ ve damga, altın veya cerrahi çelikten yapılmış, yara izleri, kırışıklıklar, düzensiz cilt tonu görünümleriyle mücadeleye yardımcı olur. Çatlaklar, selülit ve saç dökülmesi için kullanılan, özel tasarlanmış ve elde tutulan tıbbi bir cihazdır.

Mikro cilt iğneleme, ciltte kollajen ve elastin üretimini teşvik eder ve cilt kusurlarının görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Anında dolgun ve gençleşmiş bir etki ile cilde daha pürüzsüz, daha parlak, daha sağlıklı ve daha genç bir görünüm kazandırır. Tüm cilt tipleri ve göz çevresi dahil, boyun ve eller gibi hassas bölgeler içinde kullanılabilir.

La Donna estetik ve güzellik uzmanlarımızın deneyimi ile son teknolojik ürünleri bir araya getirdiğimiz mikro iğneleme tedavisi ile yaşlanma belirtilerine karşı koyabilirsiniz ve hissettiğiniz yaşa geri dönebilirsiniz. 

“Cilt için yenilikçi bir formül olan kollajen indüksiyon tedavisi (CIT) cilt sıkılaştırma, yaşlanma karşıtı gençleştirme, ince çizgiler ve kırışıklıklar, akne tedavisi, gözenekleri küçültme ve yara izi tedavisinde kusursuz bir görünüm sağlar.”

Neden Mikro İğneleme Tedavisini Seçmelisiniz? Yararları Nelerdir?

Mikro iğneleme, cildi sıkılaştırmak ve gençleştirmek, sivilce izlerini azaltmak ve yara izlerini iyileştirmek için ‘güçlü ve etkili’ bir tedavi yöntemidir. Erken yaşlanmanın temel sebeplerinden kırışıklık ve ince çizgileri azaltır. Gözenekleri küçültür, skar ve hiperpigmentasyonun azalmasına yardımcı olur. Gelecekte görünür hasarların önüne geçen Mikro iğneleme tedavisi cilt dokusu iyileştirir, kollajen ve elastin üretimini uyarır.

 

Kalıcı Sonuçları Nelerdir?

Mikro iğnelemenin sonuçları, birkaç ay içinde kendini gösterecektir. Zamanla cilt dokuları yenilenecek, kollajen üretimi artacak ve cilt sıkılaşacaktır.

Ağrı ve Yan Etkileri Nelerdir?

Kullanılan mikro iğne yüzeyseldir, derinlemesine nüfuz etmez. Gerekirse işlemden önce anestezik krem ​​kullanılabilir. Normal yan etkiler olarak tedavi esnasında minimum düzeyde kanama olabilir.

İyileşme Süresi?

Mikro iğneleme tedavisinden hemen sonra cildiniz normalden daha sıcak ve gergin hissedebilir (orta derecede güneş yanığı varmış gibi görünebilir.) Çoğu kişi aynı gün normal aktivitelerine ve sosyal yaşamına geri dönmektedir. Kısa iyileşme süresi ise 4 güne kadar sürebilir.

Süre ve Seans Sayısı Nedir?
Mikro iğneleme tedavisi ortalama 30 ila 40 dakika arasında sürebilir, işlem sonrası “kür tedavisi” önerilir.