SCROLL DOWN

Nd:Yag Epilasyon Lazer Sistemleri

Nd: YAG sistemleri, en son kozmetik lazer teknolojilerinden biridir. Lazer epilasyondaki etkinliğinin yanında, dövme silme ve güneşten zarar görmüş ciltler için Anti-Age Cilt Yenileme Tedavileri ile birlikte çok popülerdir. Nd: YAG Lazer sistemleri 1064 nm dalga boyunda çalışır. Diğer lazer sistemlerinin çoğu, saçta ve ciltte bulunan melanini hedef alır. Melanini hedefleme, uygulamayı yalnızca açık tenli bireylerden koyu tüylerin alınmasında kısıtlamaktadır.

1064 nm dalga boyuna sahip Nd: YAG, karbon, melaninden daha iyi bir kromofordur. (ışığı emen renkli bir kimyasal bileşik.) Tedaviden önce cilde karbon losyon sürülür ve vücut kılları karbonu emer. Lazer melanini değil karbonu hedeflediğinden, Nd: YAG  Lazer epilasyon tüm cilt tiplerinde, bronzlaşmış cilt tonlarında bile güvenlidir.

Daha Az ‘Enerji Atımı’ Sağlar.

Nd: YAG lazer sistemleri melanini hedeflemez. Bu teknoloji tüm cilt tipleri hatta koyu ten tonları için bile güvenlidir. Daha uzun dalga boyu ile daha az ‘enerji atımı’ sağlar. Daha hızlı tekrarlı diğer lazer sistemlerinden daha kısa ve daha rahat anlamına gelir. Nd: YAG, istenmeyen vücut tüylerinin giderilmesinde IPL tedavi sistemlerinden daha etkilidir. Nd: YAG, daha geniş alanları tedavi etmek için etkilidir ancak ince tüylerin alınmasında diğer lazer sistemleri kadar etkili değildir. Genel olarak daha fazla tedavi gerektirebilir ve konfor açısından en rahatı da değildir.