SCROLL DOWN

Nemlendirici Cilt Bakımı

Nemlendirici Cilt Bakımı, su bakımından zengin özelliklere sahip bir cilt bakımıdır, cilde derinlemesine nem sağlamak için tasarlanmıştır.

  • Cilt dokularının derin katmanlarını canlandırır. Kollajen ve elastin üretimini artırır ve yeni hücre üretimini uyarır. Cilde sağlık, ışıltı ve esneklik kazandıran sağlık dolu nemlendirici bir bakımıdır. Kan dolaşımını hızlandırır, besin ve oksijenin yüzünüze daha iyi ulaşmasını sağlayarak cilt tonunu ve dokusunu eşitler.
  • Nemlendirici cilt bakımı, cildi derinlemesine beslemek için tasarlanmıştır. Ölü hücrelerin soyulması ve derinlemesine temizleme işlemi, kir ve ölü derinin cildin üst katmanından atılmasını sağlar. Bu soyma ve dökülme süreci, yeni cilt hücrelerinin oluşmasını uyarır ve bu sayede güzel, genç görünen bir cildin ortaya çıkmasını sağlar.
  • Nemlendirici cilt bakımı, kuru ve susuz kalmış ciltler için mükemmel bir bakımdır. Tüm yaş grupları için uygundur. Cildin hidrasyon seviyesini artırmak ve medikal estetik tedavilerin etkisini güçlendirmek için ‘Medikal Estetik Hidrasyon Tedavileri’ ile ideâl bir şekilde kombine edilebilir.

Özel tekniklerle uygulanan ‘nemlendirici hidrasyon etkili’ serum ve aktif kremler;

  • Cildin kurumuş, pul pul görünen kuru katmanlarını besler ve canlandırır.
  • Yaşlanma karşıtı etki sağlar, cildin yenilenmesini destekler.
  • İnce çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.
  • Uyarıcı masaj uygulaması, cilde kan akışını hızlandırır ve derin dokuların nemlenmesini sağlar.
  • Cilde pürüzsüz ve tazelenmiş bir doku kazandırır.
  • Besleyici ve nemlendirici bakım maskesi, cildinizin görünümünde gözle görülür bir iyileşme sağlar.

Nemlendirici Cilt Bakımının Amacı Nedir?  

Nemlendirici cilt bakımı yüz kuruluğu, kuru cilt, pul pul dökülen kuru bölgeler, gergin cilt, gri cilt görünümünü iyileştirir. Soğuk veya güneşe bağlı mevsimsel kuruluk için mükemmel bakımdır. Dehidrasyon ve ciltte nem eksikliği olan tüm cilt tipleri ve yaşları için uygundur.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Nemlendirici cilt bakımı kuru nemsiz ciltler için cilt bakımı olarak veya diğer medikal estetik cilt tedavileri ve prosedürleri ile birlikte 6 ila 12 seanslık kür olarak önerilir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Nemlendirici cilt bakımının anlık etkileri, beş ila yedi gün süren sağlıklı ve parlak bir cilttir. Bu süre zarfında cilt parlak, nemli ve yumuşak görünür. Bakım sonrası cildin detoksifikasyonunun doğal bir reaksiyonu olan küçük kızarıklık, sivilceler oluşabilir.
Cilt bakımının ömrünü uzatmak için cildinizi nemli tutun. Hekiminizin önerdiği kozmetik ürünleri gece gündüz kullanın. Bakım sonrası bir hafta boyunca güneşlenme, sauna, ağda veya lazer epilasyondan uzak durun.