SCROLL DOWN

Optimal Canlandırma Led Işık Bakımı

LED Işık Terapisi, cildin gençleşmesine ve canlanmasına yardımcı olmak için ışığın iyileştirici gücünü kullanır.

 • LED ışık terapisi, Mısırlılar tarafından ilk kez kullanıldığı kaydedilen en eski şifa yöntemleri arasındadır. Işık terapisi ayrıca eski Yunanlılar, Çinliler ve Kızılderililer tarafından da uygulanmıştır.
 • Derinlemesine nüfuz eden ve yatıştırıcı LED ışık terapisi, iç fonksiyonları canlandırmak için derin cilt hücrelerini hedefler. Dermal kan akışını uyarır ve daha hızlı iyileşmeye yardımcı olur.
 • LED ışık yayan diyot tedavisi, cildi yenilemek için farklı dalga boylarında ışık kullanan ve farklı faydaları olan bir cilt bakımı tedavisidir. Akne, güneş hasarı, yaralar ve diğer cilt problemleri için invaziv olmayan bir cilt tedavisidir.
 • LED ışığın, farklı dalga boylarının cilde ve dokulara çeşitli faydaları vardır. Cildin doğal iyileşmesini tetikler, canlandırıcı ve onarıcı etkiye sahiptir. İnce çizgileri ve kırışıklıkları düzeltir.
 • LED terapi iltihaplanmayı azaltır, sivilce izlerini iyileştirir. Sivilceye neden olan bakterileri öldürerek sivilce oluşumunu önler. Dolaşımı hızlandırır, kollajen üretimini uyarır. Kılcal damarları azaltır ve cildi aydınlatır.
 • LED ışık tedavisi, çeşitli cilt rahatsızlıkları ve sorunları için başarılı bir tedavi yöntemidir. Akne, dermatit, donuk cilt, egzama, sedef hastalığı, rosacea, yara izi, güneş hasarı, yara iyileşmesi, yaşlanma belirtileri ve diğer iltihaplı cilt koşulları gibi sorunları tedavi eder.

Farklı ışık spektrumlarının cilt üzerinde farklı etkileri vardır.

 • Sarı ışık (amber) kollajen ve elastini uyarır, foto yaşlanmayı azaltır.
 • Kırmızı ışık dolaşımı teşvik eder ve öncelikle yaşlanmayı geciktirmek için kullanılır.
 • Beyaz ışık en derin katmanlara nüfuz eder, cildi sıkılaştırmaya ve iltihabı azaltmaya çalışır.
 • Mavi ışık çoğunlukla sivilce tedavilerinde kullanılan bakterileri öldürür.
 • Yeşil ışık iltihaplı cildi yatıştırır, pigmentasyon ve yaşlılık lekelerini yok eder.


LED Işık Terapisinin Amacı Nedir?

LED ışık tedavisi tüm cilt tipleri ve cilt renkleri için güvenlidir. Non-invaziv bir tedavidir, yanma veya ağrıya neden olmaz. LED ışık terapisi, kimyasal peeling, dermabrazyon veya lazer tedavisi gibi diğer yaşlanma önleyici tedavilere kıyasla herhangi bir tahrişe neden olmaz.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

LED ışık tedavisinde sonuçları görmek için birkaç tedavi gereklidir. Hiçbir yan etkisi yoktur, sadece ender olarak hızla geçen iltihaplanma, kızarıklık ve döküntüler meydana gelebilir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

LED ışık terapisi kontrendikasyonları, akne için accutane tedavisi olan kişiler, deri döküntüleri veya ışığa alerjisi olan kişiler için uygun değildir.