SCROLL DOWN

Ozon Tedavisi ile Selülit Tedavisi

Yaygın olarak selülit olarak adlandırılan panikülit ödemli fibro sklerotik, her yaştan kadının büyük çoğunluğunu etkileyen bir deri altı yağ hastalığıdır. Ozon tedavisi, mikro sirkülasyon ve antiinflamatuar anormalliklerin özelliklerini iyileştirir.

 

  • Ödemli-fibrosklerotik pannikülopati veya selülit, yalnızca dişi bir problemdir ve yağ hücrelerinin (adipositler) patolojik bir durumunu temsil eder. Yağ dokusunda değişikliğe neden olan risk faktörleri arasında genetik, aile, ulusal özellikler, tüylenme dönemi, gebelik ve doğum, hormonal bozukluklar ve doğum kontrol hapı alımı, yaş ve yaşam tarzı sayılabilir.
  • Kaynaklara göre, kadınların % 80 ila % 95’i selülitten muzdariptir. Etkilenen bölgeler bacak ve kalçadır, daha nadiren sırt ve kollardır.


Ozonun selülit içerisindeki terapötik etkisi ozon
;

  • Doymamış yağ asitlerinin çift bağları ile reaksiyona girerek özelliklerini değiştirir.
  • Lipid zincirinin parçalanmasına neden olur.
  • Mikrosirkülasyonu iyileştirir, oksijenin dokulara taşıma kapasitesini artırır.
  • Yağ hücresi metabolizmasını normalleştirir ve böylece selülit görünümünü iyileştirir.
  • Cildin doğal güzelliğini ve sağlığını koruyan eşsiz bir maddedir.

Cildin doğal fonksiyonlarını normalleştirir ve çalışmasını uyarır.

Ozon tedavisinin selülit önleyici etkileri, ozon tedavisine maruz kalan tüm dokuların cilt tonu restorasyonu ve güçlendirilmesi ile gerçekleşir. Cilt, normal zayıflama ve diğer selülit tedavisi yöntemlerinden sonra olduğu gibi sarkmaz. Daha elastik hale gelir, görünümü düzelir. Bağ dokusu yapısını normalleştirir, hipertrofik adipositlerin seviyesini düşürür ve cilt altı dokudaki metabolizmayı eski haline getirir.

Gaz, özel mikroiğneler vasıtasıyla deri altına verilir. Tedavinin olumlu sonuçları 3 ila 5 seans sonra görülecektir. Kişi alt ekstremitelerde hafiflik ve ödemde azalma olduğunu fark eder. Bir sonraki aşamada ‘portakal kabuğunun’ azalması veya tamamen kaybolması ve deri altı doku hacminde bir azalma fark edilecektir.

Ozon Tedavisi ile Selülit Tedavisinin Amacı Nedir?

Ozon terapi ile selülit tedavisinde portakal kabuğu görünümü, çatlaklar, sarkma ve oksijensiz ciltlerden kurtulmaya yardımcı olur. Vücudunuzdaki lenf sistemini ve hücreleri detoksifiye etmede etkilidir. Selüliti parçalayarak ve yağı yakarak cildi toparlar ve sıkılaştırır.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Ozon terapi ile selülit tedavisinde bir seansın süresi ve tüm kür, sorunlu bölgeye bağlıdır. Tedavi süresi, konsültasyondan sonra doktor tarafından bireysel olarak reçete edilir. Normal tedavi süreci, haftada 1 ila 3 kez sıklıkta 5 ila 10 seanstır. Tedaviye başlamadan önce iyice dinlenin, sağlıklı beslenin ve bol su için. Tedaviden sonra, geçici olan ve genellikle kısa sürede düzelen hafif baş dönmesi veya hafif bir baş ağrısı oluşabilir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Ozon terapi ile selülit tedavisinde prosedür genellikle tamamen güvenli ve insanlar için son derece ‘dostça’ olarak adlandırılır. Enjeksiyon bölgesinde hafif morarma, mide bulantısı ve kusma gibi bazı yan etkiler ortaya çıkabilir.

Ozon ile selülit tedavisinin kontranidikasyonları; gebelik, emzirme dönemi, akut viral, bulaşıcı hastalıklar, inme, kalp rahatsızlıkları, kan hastalıkları, adet dönemi, diabet, epilepsi, gaz alerjisi, kramplar, kan pıhtılaşması eğilimi, iç ve dış kanamalar olan kişiler için uygun değildir.