SCROLL DOWN

Ozon Terapi ile Beden İnceltme Tedavisi

Kilo vermeye yönelik ozon tedavisi oldukça başarılıdır ve ‘Medikal Estetik Tedavileri’ arasında itibar kazanmaktadır. Ozon tedavisi, uygun bir diyet ve sağlıklı beslenme ile birleştirildiğinde kilo vermeye hızlandırır.

 • Ozon tedavisi, yağın kollajen ile değiştirilmesine etkili bir şekilde yardımcı olur. Dokuların sıkılaşmasına ve vücut bedeninin küçülmesini sağlar.
 • Ozon tedavisi, çok sayıda sağlık yararları sunmaktadır. Metabolizma ve sinir/endokrin sistemleri üzerinde derin düzenleyici uyarıcı etkilere
 • Kandaki oksijen miktarını çoğaltır. Doku ve hücrelerin oksijenlenmesini artırır. Hücresel solunumu iyileştirir ve bu nedenle doğrudan hücre onarımı ve yenilenmesi üzerinde olumlu etki sağlar.

Sağlıksız Beslenme Vücutta Toksinleri Biriktirir.

Obezite, fast food yemekler, sigara gibi zararlı alışkanlıklar, oksijenin yok olmasına ve vücutta toksinlerin birikmesine neden olur. Ozon tedavisi metabolizmayı hızlandırır. Metabolik hızı yükseltir ve toksinleri ortadan kaldırır. Kilo vermede etkilidir. Güçlü bir sistemik etkiye sahiptir ve ayrıca lokalize yağ birikimlerini azaltır.

Tıbbi ozon, yağ metabolizmasını harekete geçirir, anti-enflamatuar ve bakterisittir. Glikolizi artıracak, ürik asidi azaltacak ve mikro dolaşımı etkinleştirecektir. Kilo verme tedavisi olarak uygulandığında vücudun canlanmasına ve iyileşmesine yardımcı olur.

 • Ozon tedavisinde en önemli fayda yağların güvenli bir şekilde çözülmesidir.
 • Bu tedaviyle insülin direnci azalır, glikolizin hızlanır ve vücudun metabolik aktivasyonu
 • Vücut kitle indeksi ve bel çevresinde önemli bir kilo kaybı sağlar.
 • Kabızlığı ve şişkinliği gidermeye yardımcı olur.
 • Detoksifiye edici ve dolaşımı uyarıcı etkileri bulunur.
 • Bağ dokusunu güçlendirir ve vücudu sıkılaştırır.
 • Cildin güzelliğini arttırır, zihin ve vücut üzerinde rahatlatıcı etkiye sahiptir.
 • Bireysel değerlendirme, tedavinin uygunluğunu ve tavsiyeler ile ilgili doktor konsultasyonu önemlidir. 

Ozon tedavisi, hedef bölgelerdeki yağ bölgelerine, deri altı enjeksiyonu ile vücuda uygulanır. Gaz enjeksiyonları, çok fazla delme yapılmasına gerek kalmadan dokularda genişleyecektir. Kırmızı kan hücrelerinin oksijeni taşımasına yardımcı olacak, dolaşım ve genel hücre fonksiyonunu iyileştirecektir. Güçlü bir antioksidan olmasının yanı sıra toksinlerin atılmasına da yardımcı olacaktır.

Ozon Terapi ile Beden İnceltme Tedavisinin Amacı Nedir?

Ozon terapi ile beden inceltme tedavisinin amacı genel kilo kaybı, beden inceltme, bölgesel yağ giderme, metabolik aktiviteyi artırma, detoksifiye etme ve diğer zayıflama tedavilerinin etkilerini artırmaya yardımcı olmaktır. Kişinin vücut boyutunun küçültmesine ve ideâl kiloya ulaşmasına yardımcı olur. Obeziteye karşı etki sağlar. Düzenli egzersiz rutini, dengeli öğünler ve bol su içilerek tedavi desteklenmelidir.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Ozon terapisinde ihtiyaç duyulan seans sayısı 6 ila 20 (haftada 1 seans) arasındadır. Sonuç, ilk üç veya dördüncü tedavide görülecektir. Kilo vermek için ozon uygulaması, her hastanın durumuna, kilosuna ve lokalize yağlara bağlıdır. Ozonu doğru bir şekilde dağıtmak, kilo vermeyi ve vücut şekillendirmeyi hızlandıracaktır. Ozon tedavisi, hekim tarafından önerilen masaj, pressoterapi (lenfatik drenaj) gibi diğer zayıflama tedavileri ile kombine edilmelidir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Ozon tedavisinin bazı yan etkileri; gözlerde kızarıklık, morarma, alerjik reaksiyonlar, yanma, kaşıntı ve ödem olabilir. Yaklaşık 5 ila 7 gün içinde kaybolur. Ozon tedavisinin olumlu yan etkilerinden bazıları; saç ve tırnakların güçlenmesi, uzaması ve daha hızlı büyümesidir. Cildin canlanması ve sağlıklı bir ışıltıya kavuşması, vücudun daha fazla fiziksel enerjiye sahip olması da olumlu yan etkileri arasındadır.

Ozon tedavisi kontrendikasyonları; hamilelik, kanser, kronik ileri hastalıklar, kan problemleri, iç veya dış kanama (menstrüasyon dahil) ve kalp krizidir.