SCROLL DOWN

Ozon Terapi Tedavisi

Ozon tedavisi, optimal sağlık ve zindelik için doğal bir sağlık çözümüdür. İlk tıbbi ozon jeneratörünün geliştirilmesinden ve “ozon-oksijen karışımının” doğru titrasyonunu sağlanabilmesinden bu yana, yüzyılı aşkın süredir üzerinde çalışılmaktadır.

Ozon tedavisi, kesin terapötik dozlarda kullanıldığında O3, birçok tutarlı ve güvenli terapötik fayda sağlar. Neredeyse 40 yıldır minimal ve önlenebilir yan etkilerle kullanılmaktadır. Ozonun tıbbi kullanımı, vücuda çeşitli hastalıklar ve hastalıklarla mücadelede yardımcı olmaktadır. Sonuçları, ozon tedavisinin yaşam kalitesini artırmak için umut verici bir alternatif yardımcı tedavi olduğunu doğrulamaktadır.

Ozon terapisi,

 • Kırmızı kan hücrelerinden vücut dokularına oksijen salınımını artırır.
 • Hücrelere daha fazla oksijen sağlar.
 • Her hücrenin mitokondrisinde ATP üretimini artırır.
 • Oksijen metabolizmasını uyarır.

Hastalıkla savaşır, bakteri, virüs, mantarlara ve mayalara karşı anti mikrobiyal etki gösterir.

Bize Ulaşın!

Yaşlanma karşıtı ve anti-kanser olan ozon, vücudun glutatyon peroksidaz, katalaz ve süperoksit dismutaz gibi antioksidan ve serbest radikal temizleyicilerinin doğal üretimini uyarmasını sağlar. Daha fazla antioksidan, vücudun birçok dejeneratif hastalıklar ve kanserli hücre mutasyonundan daha iyi korunduğu anlamına gelir. Sağlığı optimize etmenin en iyi yolu, vücuttaki her hücreyi oksijenlendirmektir.

“Oksijen hayat veren, yaşamı sürdüren unsurdur. Sistemde daha fazla oksijen bulunması, daha fazla enerji üretildiği ve vücudun daha verimli çalıştığı anlamına gelir. Ozon-oksijen tedavisi birçok tutarlı ve güvenli fayda sağlar.

Tıbbi ozon, vücudu tek oksijen atomu ile doldurur. Singlet oksijen ve yan ürünleri çok enerji koksitleyicilerdir. Atık ürünleri, kirliliği, mikropları ve zayıf (kanserli) hücreleri yakar. Ozon o kadar güçlü, basit ve doğal bir terapidir ki yan etkisi yoktur. Zira savaşmak yerine içindeki doğal yaşam güçlerini güçlendirir.

Özel oksijen formu (ozon), birkaç ay boyunca düzenli olarak vücuda yavaş ve zararsız bir şekilde verilir. Sonuçta tüm vücut sıvılarını, beyin ve omurga dâhil her hücreyi doyurur. Normal sağlıklı hücrelerin kendi kendini koruyan bir antioksidan kaplaması bulunur. Ancak bakteriler, virüs, mantar ve diğer patojenler ve hastalıklı vücut hücrelerinde antioksidan kalkanı bulunmaz. Onları oksijen tarafından yanmaktan koruyacak bir yol yoktur. Oksijen, antioksidan kalkanlarının eksik olması nedeniyle seçici olarak yalnızca hastalıklı hücrelere saldırır.

Ozon Otohemoterapi (minör, majör, rektal) vücuda anti-inflamatuar etkileri ile yanı sıra güçlü iyileştirme yeteneklerine sahiptir.

Genel sağlığına yardımcı olan Ozon IV Terapisi;

 • Enerjiyi arttırır, dolaşımı hızlandırır,
 • Bazı yaralanmalarda ağrıyı hafifletir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Toksinleri okside eder, grip aşısına alternatiftir.
 • Karaciğeri temizler, kanı ve lenfleri arındırır ve dolaşımı iyileştirir.

Ozon Tedavi Türleri:

 • Minör Otomatik Hemoterapi (MAH): Kas İçi Ozon Enjeksiyonları
 • Büyük Oto-Hemoterapi (MAH): İntravenöz Ozon
 • Rektal İnsüflasyon: Rektumdan Ozon

Minör: (Minör Otohemo Terapi) Tüm tedavilerin en yaygını olanı bu tedavidir. Hastanın damarından az miktarda kanın alındığı, bir şırıngada ozonla karıştırıldığı ve gluteal kaslara enjekte edildiği hızlı bir prosedürdür. Minör Otohemo terapi genellikle hastanın durumuna göre haftada 1 ila 3 kere hastaya uygulanır. Ozon, kırmızı kan hücrelerindeki glikoz parçalanma oranını artırır. Bu da dokulara daha fazla rejeneratif oksijen sağlar. Tedavi yaklaşık 45 ila 60 dakika sürer.

Majör: (Büyük Otohemo Terapi) Ozon, kan dolaşımınıza girmeden önce torbadaki kırmızı ve beyaz kan hücrelerine emilir böylece ozonun yüzde 100’ü ile tam etki sağlar. Sadece bir IV gerektirir ve yaklaşık 300 ml kan kullanılır (bu bir kişinin tipik olarak kan bağışlarken vereceğinden daha azdır). 300 ml torbaya taşındığında, Oksijen / Ozon doğrudan kantor basına infuse edilir. Sonra vücudunuza geri infuse edilir. Tedavi yaklaşık 60-90 dakika sürer.

Rektal: (Rektal İnsüflasyon) oksijenin, kolonun duvarlarından kolaylıkla emilebilmesi nedeniyle ozonun vücuda rektum yoluyla verilmesini ifade eder. Bu yöntem, kolonla ilgili durumlardan, kronik otoimmün koşullara kadar birçok hastalık işlemi için kullanılabilir. Rektalinsuflasyon, ozonlanmışsalin gibi yüzde 90’a kadar etkilidir. Kan dolaşımına absorbe edilmesinin yanı sıra kolonda yararlıdır. Ozon, iltihabı gidermeye yardımcı olur, bakteri, virüs, parazit ve maya gibi patojenleri öldürür. Sağlıklı bağırsak florasının yenilenmesine yardımcı olabilir. Tedavi yaklaşık 15 dakika sürer.

Ozon IV Terapisinin Amacı Nedir?

Ozon IV Terapisi yaşlanmayı geciktirir, toksinleri okside eder. Kronik yorgunluk sendromu ve stresi azaltır. Yaraları tedavi eder. Akne, sedef hastalığı, hepatit B ve C gibi viral hastalıkları tedavi eder. Zona, uçuk ve grip, alerji, enfeksiyonlarla karşı kan ve lenfleri arındırır.

Süre ve Seans Sayısı Nedir?

6 ila 10 tedavilik bir kur önerilir. İyileşme ise ilk 3 veya 4 seansta görülecektir. 

Ozon Tedavisi Kimlere Uygun Değildir? Yan Etkileri Nelerdir?
Ozon tedavisi
ile ilişkili yan etkiler, bir kişinin maruz kaldığı tedavi türüne bağlı olarak değişebilir. Bazen Herxheimer reaksiyonunu yaşar, bireyin grip benzeri semptomlara sahip olmasına ve kısa vadede daha kötü hissetmesine neden olabilir.

“Cilt ve vücut dinamiğini yenileyen Ozon IV Terapisi iltihabı giderir. Bakteri, virüs, parazit ve maya gibi patojenleri öldürür. Sağlıklı bağırsak florasının yenilenmesine yardımcı olur.”