SCROLL DOWN

Ozon Terapisi Vücut Doku Gençleştirme

Ozon tedavisi, cildin genel görünümünü iyileştirmek için ozon ve oksijeni birleştiren yeni bir güzellik bakımıdır.

 • Ozon veya O3, oksijen atomlarından oluşan ve soluduğumuz havadaki O2’den tamamen farklı bir molekülden oluşan 3 oksijen molekülüdür. Ozon, atmosferde doğal olarak bulunan ve dünyayı güneşin UV ışınlarının zararlı radyasyonundan koruyan keskin kokulu mavi renkli bir gazdır.
 • Ozon tedavisi cilde birçok fayda sağlar. Cildi hücresel düzeyde toksinlerden arındırır, dokulara yeterli oksijenlenmeyi sağlayarak gevşek cildi tedavi eder. Cilt uygun şekilde oksijenlenmediğinde, metabolizma yavaşlar. Düzensiz cilt tonu ile donuk ve gevşek cilde yol açar.
 • Ozon tedavisi hücre yenilenmesini hızlandırır. Hücre üretimi ve yenilenme oranını artırır. Elastin ve kollajen üretimini uyarır. Kollajen ve elastin, insan vücudunun her yerindeki bağ dokularında bulunan doğal olarak oluşan protein lifleridir. Kollajen cildin elastikiyetini, esnekliğini ve nemlenmesini sağlarken, elastin cildin gerildikten sonra orijinal şekline dönmesinden sorumludur.
 • Ozon tedavisi, hücrelerin kollajen ve elastin üretme yeteneğini artırır. Yaşlanma sürecini yavaşlatır ve böylece cildin toparlanmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olur.
 • Tedavinin etkileri hücresel düzeyde olup, ozon tedavisi ile sağlanan etki yaşa, cilt tipine ve sarkma düzeyine göre değişiklik göstermektedir. Görünür etkiyi daha çok artırmak için diğer toparlayıcı ve sıkılaştırıcı tedavilerle birleştirilir

Tedavi amaçlı kullanılan ozon;

 • Cildi onarmak ve sıkılaştırmak için oldukça etkili bir yoldur.
 • Vücuttaki cilt kuruluğunu ve sarkıklığı azaltır.
 • Kol altındaki gevşek deriyi tedavi eder.
 • Özellikle doğum sonrası karın çevresindeki sarkık deriyi toparlar.
 • Bacakların içindeki cildi sıkılaştırır ve toparlar.
 • Cildi yeniler ve kas tonusunun sıkılaşmasına yardımcı olur.

Ozon tedavisi cilt sorunlarını maskelemez. Doğal işlevlerini normalleştirir ve cildin çalışmasını uyarır. Yüz ve vücut için faydalı bir tedavi yöntemidir.

 • Terapötik ozon enjeksiyonu (intravenöz ozon tedavisi) modern ekipman yardımı ile yapılmaktadır. Bir kür tedavisi önerilmektedir. Ozon tedavisi kürünün süresi esas olarak sorunlu alanlara bağlıdır. Az miktarda müşteri kanı alınıp ozona verilir. (kanınızın sadece % 5’ine ozon eklenir.) Daha sonra vücutta kalça, bacaklar, karın gibi hedef bölgelere enjekte edilerek sağlık yararları ve gençleştirme sağlanır.
 • Gevşek cilt için vücut ozon tedavisi hücresel düzeyde çalışır. Ozon, yeni hücrelerin yenilenmesi için kök hücrelerin yeniden aktivasyonuna yardımcı olur. Daha iyi hücresel onarımlara yol açar, sinir dolaşımını geri kazandırır. Cilt yenilenmesini hızlandırarak cildin sıkılığını artırır.
 • Yaşlanma karşıtı ve cilt yenilenmesi için ozon tedavisi ideâl bir tedavi seçeneğidir. Yüz ve vücut cildini iyileştirir ve yeniler. Gevşek cilt ve elastikiyet eksikliği gibi yaşlanma belirtilerini geciktirir.

Vücut Doku Gençleştirici Ozon Tedavisinin Amacı Nedir?

Yaşlandıkça, kolajen ve elastin daha yavaş bir hızda üretilir ve sonunda cilt yapısını değiştirerek cildin gevşek görünmesine ve sarkmasına neden olur. Vücut doku gençleştirici ozon tedavisi sarkan cildi sıkılaştırır ve toparlar. Hücresel düzeyde cildi gençleştirir, yaşlanmayı geciktirir, cildi ve kas tonusunu iyileştirir. Vücut dokusunun sıkılaşmasını sağlayarak daha genç ve ışıltılı bir görünüm kazandırır.
Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Vücut doku gençleştirici ozon tedavisinin 1 seans süresi ve tüm kür, sorunlu bölgeye bağlıdır. Tedavi süresi, konsültasyondan sonra doktor tarafından bireysel olarak reçete edilir. Normal tedavi süreci, haftada 1 ila 3 kez sıklıkta 5 ila 10 seanstır.

Tedaviye başlamadan önce iyice dinlenin, sağlıklı beslenin ve bol su tüketin. Tedaviden sonra, geçici olan ve genellikle kısa sürede düzelen hafif bir baş dönmesi veya hafif bir baş ağrısı olabilir. Dinlenmeniz tavsiye edilir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Ozon tedavisi prosedürü ‘güvenli’ ve ‘dostça’ olarak adlandırılır. Enjeksiyon bölgesinde hafif morarma, mide bulantısı ve kusma gibi bazı yan etkiler ortaya çıkabilir.

Ozon terapisinin kontrendikasyonları; gebelik, emzirme dönemi, akut viral, bulaşıcı hastalıklar, inme, kalp rahatsızlıkları, kan hastalıkları, adet dönemi, diabet, epilepsi, gaz alerjisi, kramplar, kan pıhtılaşması eğilimi, iç ve dış kanamaları olan kişiler için uygun değildir.