SCROLL DOWN

Pressoterapi Zayıflama Lenf Drenajı

Pressoterapi, bacak ve kolların görünümünü potansiyel olarak zayıflatan, ağrıları ve sızıları hafifleten ve vücudu detoksifiye eden bir lenfatik drenaj tedavisidir.

  • Bir masaja benzer ritmik bir hareketle kolları, bacakları veya karnı sıkan bir elbiseyi şişirmek için bir hava basıncı makinesi kullanır. Bu prosedür, toksin birikiminden vücudu detoksifiye ederek lenfatik drenaja yardımcı olur. Lenfatik sistemi hızlandırma, ameliyat sonrası şişliği azaltma, kadınlarda uyluk çevresi, selülit ve yağları azaltma yeteneğine sahiptir.
  • “Kompresyon terapisi” olarak da bilinen presoterapi, önceden ayarlanmış hassas basınçlara şişirilen özel olarak tasarlanmış bir giysi kullanan gelişmiş bir lenfatik drenaj masajı şeklidir. Pressoterapi tedavisi genellikle fazla sıvıyı, toksinleri ve metabolik atıkları temizlemek için vücut üzerinde sanki aynı anda çalışan masajcılar olarak tanımlanır.
  • Pressoterapi, olası kan pıhtılaşmasını önlemek için genellikle ameliyatlardan önce tıbbi uygulamalarda kullanılan harika bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi, 900 ila 1200 kalori arasında yağ yakmaya yardımcı olur.
  • Lenfatik drenaj masajı, nazik ve hedefe yönelik bir teknikle sıvıyı lenf kanallarına iterek vücudun toksinlerden kurtulmanın doğal yolunu hızlandırmasına yardımcı olur. Pressoterapi lenfatik masaj genel sağlık için oldukça faydalıdır.
  • Damar ve lenf sistemleri pompalanır, bu nedenle lenfatik drenajın zayıflama ve detoksifikasyon, dolaşım, selülit ve kilo kaybında önemli bir fayda sağladığı kanıtlanmıştır. Pressoterapi masajı cildi iyileştirir ve sıkılaştırır. Selüliti azaltmaya yardımcı olur, örümcek ağ varisleri, yara dokusunu ve hatta akne veya kızarıklığı iyileştirir.
  • Pressoterapi tedavisi, alt ekstremitelerde lenfödemden muzdarip kişiler, ameliyat geçirmiş kişiler (ameliyat öncesi ve sonrası aşamalar) ve estetik tıp tedavileri sonrası sıvı tutulumu olan kişiler için mükemmel bir tedavi yöntemidir.
  • Lenfatik sistem en iyi şekilde çalıştığında, enfeksiyonla savaşmaya yardımcı olmak için beyaz kan hücrelerini içeren lenf sıvısını gerekli damarlara taşır. Pressoterapi vücudun lenfatik sistemini uyarır, şişliği ve ağırlığı giderir. Diyabetik hastalar için vücut şeklini yeniden toparlar. Cilt tonunu iyileştirir, selülit ve vücut şekillendirme için mükemmeldir.
  • Pressoterapi, hem invaziv hem de non-invaziv zayıflama tekniklerinin sonuçlarını iyileştirecektir. Zayıflama işlemlerinden önce ve sonra 1 ila 2 seans (Mezoterapi, Ultrason Kavitasyon, CACI Quantum vb.) önerilir. Bu, lenfatik akışı artırmaya yardımcı olacak ve tedavi alanını fazla sıvıdan temizleyecektir.
  • 4 veya 6 kür vücut dokularında oluşan morarma ve şişliği veya travmayı azaltır. Pressoterapi tedavisi aşırı su tutulmasından kaynaklanan şişkinlik ve ödem için ideal bir tedavi olup, tek seansta bile önemli sonuçlar alınabilmektedir.

Pressoterapi Zayıflama Lenf Drenaj Tedavisinin Amacı Nedir?

Pressoterapi Zayıflama Lenf Drenaj tedavisi zayıflama ve vücut şekillendirmeye, diyet ve egzersiz kombinasyonu ile kilo vermeye yardımcı olur. Kas ağrısını hafifletmek ve su tutulmasını azaltmak için özellikle etkili tedavidir. Şişkinlik ve bacak şişmesi için etkili tedavidir. Cildi besler ve selüliti tedavi eder.

Diğer zayıflama tedavisi etkilerini artırır. Dolaşım ve venöz sorunları iyileştirmek için etkili tedavidir. Enfekte olmayan enflamatuar koşulları ve ödemi azaltır. Cildin oksijenlenmesini optimize eder. Cilt tonunu iyileştirir. Şiş bacakları sıkılaştırır ve yeniden şekillendirir.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Pressoterapi Zayıflama Lenf Drenaj tedavisi haftada 2 seans olarak 10 tedavi önerilmektedir. Bunu ayda 2 kez veya doktorun önerdiği şekilde bakım seansları takip eder. Tedavi 30 ila 50 dakika arasında sürer. Özel bir bakıma gerek yoktur, vücudunuz rahatlamış hissedecektir. Pressoterapi tedavisi ile sağlıklı bir yaşam tarzı, düzenli fiziksel aktivite ve dengeli bir diyet izleyin.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Pressoterapi genellikle her yaştan yetişkin için güvenli kabul edilir. Makine üzerindeki basınç çok yüksekse kas ağrısı ve basınçlı giysilerin ciltle temas ettiği yerde kızarıklık veya hafif tahriş gibi bazı yan etkiler olabilir.

Pressoterapi kontrendikasyonları; flebit, varisli damarlar, böbrek, karaciğer veya kalp yetmezliği, derin damar trombozu, diyabet ve gebelik, ameliyat, ateş (tedavi gününde) için uygun değildir.  Kemiğiniz kırılmışsa veya osteoporozunuz veya başka bir kemik rahatsızlığınız varsa, bu tedavinin yaralanma üzerinde çok yoğun olmadığından emin olmak için mutlaka doktorunuza danışın.