SCROLL DOWN

Radyo Frekans Vücut Sıkılaştırma Tedavisi

Radyofrekans cilt sıkılaştırma olarak da adlandırılan Radyofrekans (RF) tedavisi, invaziv olmayan, ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma tedavisidir.

  • Radyofrekans tıpta 70 yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır. Estetikte kollajen üretimini artırmak için epidermisten daha derin dokulara yoğun ısı vermenin bir yolu olarak kullanılmaktadır. Cilt dokusu üzerindeki ‘termal ısıtma etkisi’ kollajen üretimini uyarır. Cilt tonunu iyileştirir, cilt gevşekliğini azaltarak cildi sıkılaştırır.
  • Radyofrekans, çok yüksek frekanslı bir elektrik akımıdır. Yüzeysel katmanlardan nüfuz ederek sadece dermis (kollajen üreten hücrelerin bulunduğu orta katman) ve hipodermis (büyük kollajen yapıları ve yağ dokuların bulunduğu en derin cilt katmanı) gibi sadece seçilen dokuları ısıtır.
  • Yaşla birlikte vücutta deri gevşekliği artar. 35-40 yaşlarında deri gevşekliği daha çok kollarda, bacaklarda ve karın bölgesinde oluşmaya başlar. Bu sorunların etkisi hem psikolojik hem de sosyal olarak yaşam kalitesini etkileyebilir. Vücutta deri gevşekliği, kollajen kaybı, elastik liflerin bozulması ve hidrasyon kaybı sonucu dermal atrofiye neden olan kollajen liflerinin işlevindeki kayıpla ilişkilidir.
  • Radyofrekans, tahriş, kızarıklık ve yanıklara neden olmadan derin odaklanmış etki sağlar. Tedavinin amacı, cildin ‘yapı taşları’ olan kollajen liflerini uyararak derinin yüzeyde aynı anda daha derin altı katmanlarda sıkı, gençleşmiş ve canlanmış bir cilt elde etmektir. Liflerin durumu ne kadar iyi olursa cilt o kadar genç görünür.
  • Radyofrekans, cilt yüzeyinin altına RF dalgaları iletmek ve etkileri elde etmek için farklı sayıda ve konfigürasyonda elektrotlar ile çeşitli elektromanyetik alanlar kullanır. RF daha güvenli seviyelerde klinik faydalar sağlar. Elektrot sayısı ve bunların düzenlemesi enerji sıcaklığını ve müşteri konforunu korur. Isıtmanın derinliği, cildin sağlıklı şekilde sıkılaşmasına ve canlanmasına yardımcı olur.
  • Tüm enerji bazlı biyo-uyarıcı tedaviler birkaç seanslık bir kür gerektirir. (6 ila 12 seans). Sonuçlar en az 6 ay sürer. Cilt yeni kollajen üretmeye devam ettiği için radyofrekans tedavisinin etkisi devam edecektir.

Radyofrekans Vücut Sıkılaştırma Tedavisinin Amacı Nedir?

Radyofrekans vücut sıkılaştırma tedavisinin temel faydaları vücut dokularını sıkılaştırmak ve toparlamaktır. Kırışıklıklar ve gevşeklik dahil olmak üzere güneşten zarar görmüş cildi tedavi eder.

Radyofrekans vücut sıkılaştırma ve toparlama tedavisi, vücudun herhangi bir yerinde cilt gevşekliğini tedavi eder. En yaygın tedavi alanları; karın, bacaklar, diz ve kollardır. Tedavi üst ve alt karın, iç ve dış bacaklar ve kollardaki gevşek cildi sıkılaştırır ve toparlar. Radyofrekans ayrıca çatlakları da yumuşatır.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Radyofrekans tedavisinde 3 ila 12 seanslık bir kür önerilir. Sonuç 5. seanstan sonra fark edilecektir. Seanslar tedavi bölgelerine göre 15 ila 50 dakika arasında sürmektedir. Radyofrekans non-invaziv bir tedavidir, anesteziye gereksinim yoktur. Tedavi sırasında hidrasyon önemlidir. Lenfatik drenaja yardımcı olmak için tedaviden önce ve sonra kişi bol su içmelidir. Bol su içmek ve sağlıklı beslenmek dışında özel bir bakıma gerek yoktur.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Radyofrekans, vücudun sorunlu bölgelerine odaklanan kontrollü miktarlarda ısı, tedavi sırasında sıcak masaj hissi verir. Yan etki olarak, hızla azalacak hafif kızarıklık meydana gelebilir. Nadiren yan etki olarak kızarıklık, şişlik, su toplaması ve morluklar meydana gelebilir.

Radyofrekans kontrendikasyonları; kalp ve damar hastalıkları olan kişiler, kalp pili, hamile veya emziren kadınlar, tedavi alanında metal implantları olan kişiler için uygun değildir.