SCROLL DOWN

Radyofrekans ile Yağ Eritme

RF Lipoliz, cilt görünümünü iyileştirmek, karın, kalça, uyluk, kollar vb bölgelerdeki deri altı yağları azaltmak için güvenli ve etkili bir yöntemdir. Radyofrekans, ciltteki diğer hücre tiplerini veya yapıları etkilemeden yağları ısıtır.

 

  • Mekanik masajın radyofrekans enerjisi ile güçlü kombinasyonu, adipoz yağ metabolizmasını etkili bir şekilde artırır. Yağ hücrelerinin hacmini azaltır, lenfatik drenajı uyarır. Radyofrekans, selüliti şekillendirmeye ve portakal kabuğu görünümlü cildi yumuşatmaya yardımcı olan başarılı bir yağ azaltma tedavisidir. 
  • Radyofrekans çok çeşitli cilt sorunlarını tedavi edebilir ve bireysel koşullara göre uyarlanır. Hızlı ve ağrısız bir tedavidir. Dokuları çok daha derin bir seviyede ısıtmak için enerji üretmede oldukça etkilidir. Kollajen ve elastin üretimini teşvik eder. Vücuttaki gevşek cildin sıkılaşmasını sağlar ve inatçı lokalize yağlarla mücadele eder. Tedavi ayrıca melazma, çatlaklar, yara izleri, cilt beyazlatma ve cilt gençleştirme gibi zor cilt durumlarında da oldukça etkilidir.

Vücut Şekillendirme ve Yağ Azaltma için Radyofrekans, özellikle karın, doğum sonrası göbek, bacak içleri, kalça, basen ve kollardaki inatçı yağ ve gevşekliği azaltmak için mükemmel bir non-invaziv tedavi yöntemidir. metabolik aktiviteyi arttırır ve yağ hücrelerini ameliyatsız, anestezisiz küçültür.

  • Radyofrekans termal ısı, cilt dokularını etkiler, yağ hücresini boyut olarak küçültür. (lipoliz olarak bilinir.)
  • Termal ısı, dolaşımın iyileştirilmesine, fazla ödemin azaltılmasına ve ciltte depolanan toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
  • Liposuction gibi alternatiflere göre invaziv olmayan, doğal bir yağ azaltma şeklidir.
  • Kollajen üretimini uyarır, cilt tonunu iyileştirir.
  • Cilt gevşekliğini azaltır, daha sıkı ve gergin bir cilt sağlar.
  • Tedavi sütyen cevresi, iç kollar, bacak içleri, yüzdeki gıdı ve selülit gibi yağ birikintileri için oldukça etkilidir.

Radyofrekans, tedavi edilen bölgeye güvenli bir elektrik akımı verir. RF bölgeyi ısıtır ve cilde derinlemesine nüfuz eder. Beynimiz RF’yi bir enerji kaynağı olarak yorumlayarak cildin direnç gibi tepki vermesine ve hücreleri güvenli bir aralıkta ısıtmasına neden olur. Böylelikle cildi sıkılaştırır, pürüzsüzleştirir, yağı hücrelerini küçültür ve selüliti azaltır.

Radyofrekans Yağ Eritme Tedavisinin Amacı Nedir?

Radyofrekans yağ eritme tedavisinin amacı cildin yeniden şekillenmesi, yağ hücrelerinin küçülmesi, cilt tonunun iyileştirilmesi ve cilt gevşekliğinin azaltılmasıdır. Lokalize yağ ve selülit için mükemmel tedavidir. Karın, doğum sonrası göbek, iç bacaklar, kalça, basen ve kollarda lokalize yağ ve gevşekliği tedavi eder.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Radyo frekansla yağ eritme tedavisi güvenli bir tedavidir. Tedaviden önce gereksinimleri değerlendirmek ve hastanın sağlık durumunu kontrol etmek için konsültasyon gereklidir. İşlem yaklaşık 30 dakika sürer. Seans sayısı, kişinin durumuna ve istenen sonuçlara bağlı olacaktır.

Genellikle 6 tedaviden oluşan bir kür önerilir. Sonuç 2 ila 3 seanstan sonra fark edilecektir. Tedavi sırasında hidrasyon gereklidir. Lenfatik drenaja yardımcı olmak için tedaviden önce ve sonra bol su içilmelidir. Bol su içmek ve sağlıklı beslenmek dışında özel bir bakıma gerek yoktur.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Radyofrekans, vücudun sorunlu bölgelerine odaklanan kontrollü miktarlarda ısı, tedavi sırasında sıcak masaj hissi verir. Bir yan etki olarak, hızla azalacak hafif kızarıklık meydana gelebilir. Nadiren yan etki olarak kızarıklık, şişlik, su toplaması ve morluklar meydana gelebilir.

Radyofrekans kontrendikasyonları; kalp ve damar hastalıkları olan kişiler, kalp pili, hamile veya emziren kadınlar, tedavi alanında metal implantlar olanlar için uygun değildir.