SCROLL DOWN

Ruby Epilasyon Lazer Sistemleri

Ruby epilasyon lazeri, kalıcı tüy azaltma için geliştirilen ilk sistemdir. Bu sistem melanini hedefleyen 694 nm’lik kısa dalga boyunu kullanır. Bu özellik Ruby (yakut) lazerini, hafif ve ince tüyleri almak için ideal duruma getirmektedir. Bu lazer sistemi koyu ten rengine sahip kişilere önerilmez.

Ruby lazer sistemi, rahatsızlığı azaltmak için lazer vuruşları arasında uzun bir duraklamaya sahiptir. Daha az acı ama daha yavaş tekrarlama diğer lazer sistemlerinden daha fazla zaman gerektirdiği anlamına gelir. Ruby lazer epilasyon, daha küçük tedavi alanları için ideâldir.

Açık Ten Tonlarına Sahip İnce Tüyler İçin İdeâldir.

Klinik araştırmalar, yavaş tekrar oranlarıyla kalıcı tüy azaltmadaki etkinliğini desteklemektedir. Bu oran Ruby epilasyonu, lazer epilasyonlar arasında en tolere edilebilir sistemlerden biri yapar. Ruby lazerin uzun zamandır var olması pek çok kişinin bu sistemin eski bir teknoloji olduğunu düşünmesine sebep olmaktadır.

Ruby epilasyon lazer sisteminin ilk olması nedeniyle birçok kısıtlaması var. Örneğin, daha koyu ten tonlarını tedavi edemez ve açık, gri saçlar üzerinde etkili değildir. Yavaş tekrarlama, daha uzun tedavi süresi anlamına gelir. Bu nedenle yalnızca daha küçük uygulama alanları ve bu küçük alanlarda ki ince tüylerini tedavi etmek isteyen, açık ten tonlarına sahip kişiler için ideâldir.