SCROLL DOWN

Selülit için Karboksiterapi

Karboksiterapi olarak bilinen karbondioksit tedavisi, jinoid lipodistrofi (selülit) ve özellikle kalçalarda ve kollarda lokalize yağ birikimlerinin tedavisinde perkütan medikal karbondioksit infüzyonudur.

Tedavi, selülitte III. dereceden II. dereceye kadar önemli bir azalma ile fibröz hatların organizasyonunda iyileşme ve tedavi edilen bölgelerde yağ dokularının atılmasını vaat ediyor. Karboksiterapi, sağlıklı kadınlarda kalça bölgesinde ve arka uyluk bölgesinde selülit tedavisinde etkili bir tekniktir.

Karbondioksit gazının deri altına infüze edilmesine dayanan karboksiterapi tedavisinin faydaları:

  • Kan dolaşımının artmasını ve yeni kollajen üretiminin uyarılmasını sağlar.
  • Karboksiterapi, selülitle her derecede savaşmak için en iyi tedavilerden biridir.
  • Co2 enjeksiyonu, dolaşımdaki gaz değişimini ve metabolik reaksiyonları iyileştirir.
  • Mikrosirkülasyonu yeniden sağlar ve kan akışını hızlandırır.
  • Yağ hücrelerinin boyutunu küçülterek cilt kalitesinde iyileşme sağlar,
  • Etkilenen bölgedeki şişkinlik gibi selülite eşlik eden semptomları azaltır.

İğne deri altı dokuya sokulur ve az miktarda karbondioksit gazı enjekte edilir. Gaz deri altında genişledikçe biraz basınç hissedilebilir. Kişi ağrıya duyarlıysa, tedaviden önce uyuşturucu bir krem ​​sürülür. Karboksiterapi, kalçalarda ve arka uyluklarda deri altı dokudaki selülitin şiddet  derecesini iyileştirir. Karboksiterapiyi trombositten zengin plazma (PRP) enjeksiyonları ve mikro iğneleme ile birleştirerek sonuçları daha da iyileştirebilir.

Selülit için Karboksiterapinin Tedavisinin Amacı Nedir?

Karboksiterapi selülit, fazla yağ, gevşeklik, çatlaklar, venöz yetmezlikten kurtulmak için en iyi tedavilerden biridir. Hekiminiz, selülitin tipini ve derecesini, selüliti gidermek için spesifik tedaviyi tanımlayan faktörlerle birlikte ‘monoterapi’ olarak veya diğer tedavilerle birlikte değerlendirecektir. Tedavi genellikle pressoterapi, lipo-masaj tedavisi ve diğer uygun tedavilerle tamamlanır. Tüm kombinasyon tedavileri, gazın bitişik dokulara difüzyonunu artıracaktır. Fibrozisi önlemek için liposculpture öncesi ve sonrası kullanılır.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Karboksiterapi tedavisi hızlıdır ve genellikle 15 ila 30 dakika sürer. Haftada 2 ya da 3 kere minimum 15 dakikalık uygulama tedavisi tavsiye edilir. Sonucu garanti altına almak için 6 ay boyunca ayda 1 ek seans ile takip edilir.

Selülit tedavileri, sağlıklı beslenme alışkanlıkları, spor, besin takviyeleri ve kremlerle birleştirilmesi önerilir. Tedavi sonrası normal rutinlerinize devam edebilirsiniz, yalnızca 24 ila 48 saat arasında güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Karboksiterapi, tedavi bölgesinde küçük bir rahatsızlık ve birkaç dakika süren hafif bir kızarıklık gibi çok az yan etkisi olan çok güvenli bir tedavidir. 5 güne kadar enjeksiyon bölgelerinde hafif morarma veya şişlik oluşabilir.

Karboksiterapi ile selülit tedavisinin kontrendikasyonları; kalp hastalığı, akut emboli, tromboflebit, kangren, böbrek yetmezliği olan kişiler için uygun değildir.