SCROLL DOWN

Selülit İçin Pressoterapi Lenfatik Drenaj

Lenfatik drenaj olarak da bilinen pressoterapi, vücudun bölümlerinde kompresyon ve dekompresyon arasında değişen hava basıncı uygulanmasını içeren non-invaziv bir tedavidir.

Vücuttaki toksinleri temizlemeye ve kan dolaşımını uyarmaya yardımcı olarak lenfatik sistemi hızlandırır. Pressoterapi ödem, dolaşım problemleri ve selülit için endikedir. Tedavi anında rahatlık hissi sağlar. Tedavi eylemi lenfatik ve venöz dolaşımı etkiler, onu daha işlevsel hale getirir. Sonuç olarak dolaşımı, metabolizmayı ve vücut estetiğini iyileştirir.

 Selüliti azaltan Pressoterapi;

  • Dolaşım ve venöz sorunları iyileştirir.
  • Enflamatuar olmayan durumlarda etkilidir, şişlik ve ödemi azaltır.
  • Cildin oksijenlenmesini optimize eder, cilt tonunu iyileştirir.
  • Toksinlerin atılmasına yardımcı olarak bacakları yeniden şekillendirir.

Vücut Estetiğinizi Korumanıza Yardımcı Olur. 

Pressoterapi, ödemi olan kişiler, vücudu detoksifiye etmek için lenfatik drenaja ihtiyaç duyan kişiler, alt ekstremitelerde lenfödemden muzdarip olanlar, şişmiş bacaklar ve selülit için mükemmel ve güvenli bir tedavidir.

Pressoterapi tedavisi selülit, şişkinlik, varisli damarlar, dolaşım veya bağırsak sorunları, obezite, yorgun bacaklar, romatizma veya menopozda olan kişiler için oldukça faydalıdır. Her yaş için uygundur. Etkili sonuçlar tedavi sonrasında görülecektir. İlk seanstan sonra bile özellikle dokuların elastikiyeti ve esnekliği açısından fiziksel zindelikte belirgin bir iyileşme fark edilecektir.

Selülit için Pressoterapinin Lenfatik Drenaj Amacı Nedir?

Kadınların % 90’ında selülit, yüzeysel yağ birikintileri ve su tutma sorunları vardır. Selülitten etkilenen doku, yağ ve toksinlerde biriken çözünür artıklara sahiptir. Pressoterapi selülit tedavisi sayısız faydası olan selülite karşı estetik bir tedavidir. Pressoterapi, kan dolaşımını ve lenfatik drenajı iyileştirdiği, toksinlerin ve fazla yağın atılmasını sağladığı için selülit azaltılmasına yardımcı olur. Venöz dolaşımı iyileştirir, lenfatik durgunluğu giderir.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

G5 Masajı haftada 2 seans olarak 10 tedavi önerilmektedir. Tedavi yaklaşık 30 ila 50 dakika sürer. Pressoterapi rahatlatıcı bir tedavidir, özel bir bakıma gerek yoktur. Pressoterapi, etkileri artırmak için diğer selülit tedavileri ile birlikte önerilir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Pressoterapi genellikle güvenlidir. Makine üzerindeki basıncın çok yüksek olması durumunda (kas ağrısı ve basınçlı giysilerin ciltle temas ettiği yerde) kızarıklık veya hafif tahriş gibi bazı yan etkiler meydana gelebilir.

G5 masajı pressoterapi kontrendikasyonları; hamile kadınlar, flebit, varisli damarlar, böbrek, karaciğer veya kalp yetmezliği, derin damar trombozu, diyabeti olan kişiler için uygun değildir.