SCROLL DOWN

Selülit Tedavisi İçin Radyofrekans

Gelişmiş radyofrekans tedavisi, hem sarkık cildi hem de selülitin çukurlu görünümünü hedefler.

  • Radyofrekansın gücü, yağ hücrelerini kırar, cildin daha derin katmanlarını ısıtır. Bu yeni kollajen üretimini tetikler ve cildi toparlar. Tedavi vücudu etkili bir şekilde şekillendirir ve selülit görünümünü azaltır. Dokuları sıkılaştırır ve etkilenen bölgelerde kan dolaşımını artırır. Radyofrekans, mikrosirkülasyonu ve lenfatik drenajı iyileştirerek toksinlerin ve yağ hücrelerinin vücuttan doğal olarak atılmasını sağlar.
  • Radyofrekans, estetikte en heyecan verici tedavilerden biridir, non-invaziv ve tüm cilt tipleri için çok etkilidir. Selülit, yağ, deri kalınlığı ve lifli dokulardan kaynaklanır. ‘Septa’ adı verilen deri altındaki bağ dokuları cildi aşağı çekerek çukurlar oluşturur. Bu çukurlar yağ birikintileri ve ince deri ile daha da vurgulanır. İletken jel kalça, bacaklar, iç bacaklar, basen gibi hedef bölgelere uygulanır ve radyofrekans dalgaları ısı enerjisinin üretildiği dermise yönlendirilir.
  • Enerji dermiste üretildiği için epidermis (cildin üst tabakası) Dermisteki enerji, su moleküllerini ısıtır ve titreştirerek daha fazla sürtünme ısısına neden olur. Sıcaklık istenilen dereceye yükseldiğinde dermisteki kollajen liflerinin kasılmasına ve yeniden yapılandırılmasına neden olur.

Radyofrekans tedavisi;

  • Vücudu etkili bir şekilde şekillendirir ve selülit görünümünü azaltır.
  • Kollajen dokularını uyararak kan dolaşımını artırır ve cildi sıkılaştırır.
  • Kollajen ve elastin liflerinin yenilenmesini uyarır.
  • Hipodermisteki yağ hücreleri salınır ve yağın yerini kollajen hücreleri alır.
  • Cilt yüzeyinin altındaki artan oksijen seviyesi aynı zamanda yara izlerini ve çatlakları azaltmaya yardımcı olur
  • Cildin toparlanmasına ve sıkılaşmasına yol açar
  • Cilt daha canlı görünür, daha nemli bir cilt oluşturmak için ideal bir tedavidir.

Radyofrekans Selülit Tedavisinin Amacı Nedir?

Radyofrekans enerji tedavisinin amacı selülit görünümünü iyileştirmek ve azaltmaktır. Bir dizi farklı başlık aracılığıyla cilde enerji ileten çeşitli non-invaziv RF aplikatörü vardır. RF enerjisi, vücuttan doğal olarak lenfatik sistem yoluyla atılacak olan yağ hücrelerini yok eder. RF enerjisinin yarattığı ısı, vücudu kollajen ve elastin üretimine teşvik ederek cildi sıkılaştırır ve hacimlendirir.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Radyofrekans tedavileri, yağı hedef alarak ve kollajen üretimini teşvik ederek selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur. İstenilen sonuçları elde etmek için bir dizi seans gereklidir. Selülit aşamasına bağlı olarak haftada 2 seans 4 ila 5 hafta veya 1 ila 2 hafta ortalama 8 seans gerektirebilir. Devam eden aylık bakım tedavileride gerekebilir. Kür, 10 ila 14 gün arayla 6 ila 8 seanstan oluşmalıdır. Kürün ardından cilt 6 aya kadar kendini yenilemeye devam edecektir. Her 2 ayda bir idame tedavisi önerilir.

Tedavi non-invazivdir ve özel bir bakım gerektirmez. Uygulamalardan önce ve sonra güneşe maruz kalmaktan ve cildi tahriş eden ürünlerden kaçınılmalıdır. RF tedavileri ayrıca mikro iğneleme veya diğer minimal invaziv tedavilerle güvenli bir şekilde birleştirilebilir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Selülit için radyofrekans tedavisi için ideal adaylar, genel olarak sağlığı iyi olan, önemli ölçüde fazla kilosu olmayan ve orta derecede selüliti olan kişilerdir. Yan etkiler minimaldir ve birkaç gün içinde azalan hafif/geçici şişlik, kızarıklık ve karıncalanma ile sınırlıdır. Bazı hastalar kuru cilt yaşayabilir ve nadir durumlarda yüksek enerji nedeniyle cilt yanabilir.

Radyofrekans kontrendikasyonları; kalp ve damar hastalıkları, kalp pili, tedavi alanında metal implantlar, hamile veya emziren kadınlar için uygun değildir.