SCROLL DOWN

Smooth-Shape XV Selülit Tedavisi

SmoothShapes lazer selülit tedavisi, devrim niteliğindeki bir fotomoloji teknolojisidir. Cildi yumuşatmak ve selüliti gidermek için lazeri vakumlu masaj tekniğiyle birleştirir.

  • SmoothShapes, bir vakum (masaj), özel bir LED ışık ve 915 nm lazer dalga boyu teknolojisi kullanır. SmoothShapes, vücudu yeniden şekillendirmeye ve selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olan ağrısız vücut şekillendirmedir. Prosedür, selülitin ve yağlı dokuların parçalanmasına ve vücuttan atılmasına yardımcı olmak için lazer ışığı enerjisi ve vakum masajını birleştirir. 
  • Lazerin yüksek ısısı altta yatan yağı yumuşatır. Yağ lazerden gelen enerjiyi emerek yağın ısınmasına neden olur. Isınan yağ, yağ hücresinden dışarı sızar. LED ışığı, yağ hücresi duvarlarını daha sızdırır hale getirir ve yağların hücrelerden ayrılmasına neden olur. Masaj silindirleri ise bunların kan dolaşımına ve vücut dışına hareketini kolaylaştırmaya yardımcı olur.
  • Sızan yağ, interstisyel boşluk olarak bilinen hücreler arasındaki boşluğa gider. Lenfatik ve venöz sistem, interstisyel boşluktaki yağı toplar ve elimine edilmek üzere karaciğere götürür. Vakum masajı, yağın giderilmesini hızlandırmak için lenfatik ve venözü destekleyerek çukurlu selülitli cilt için daha uzun süreli sonuçlar sağlar.

Yoğun Masaj Etkisi Vücut Şekillendirmede Çok Etkilidir.
SmoothShapes
, yağ depolama alanlarından sızan yağın dermis adı verilen cildin iç kısmına düşürülmesine yardımcı olur. Dermise yağın sızması, selülite neden olan iki büyük mikroskobik cilt değişikliğinden biridir.

Liposuction yaptıran ve etkili cilt sıkılaştırma tedavisi arayanlar için de faydalıdır. SmoothShapes, beden ölçüsünü azaltmaya, dalgalı ve çukurlu cildi yumuşatmaya, cildi sıkılaştırmaya ve bacaklar, kalça, kollar, dizler, bel ve baldırlardaki selülit ve yağı gidermeye yardımcı olan invaziv olmayan selülit tedavisidir.

  • Smoothshapes, genişlemiş yağ hücrelerini eski haline getirerek selüliti tedavi eder.
  • Daha pürüzsüz ve daha sıkı bir cilt sağlar.
  • Daha esnek bir cilt için kollajeni şekillendirerek çukurlaşan selüliti tedavi eder.
  • 8 seanslık tedavinin bitiminden sonra 3 ila 4 ay boyunca iyileşme devam eder.
  • En az 6 aydan 1 yıla kadar tedavi stabilize

Elde tutulan rulo başlık, tedavi edilen alan üzerinde kayarak, minimum ağrı ile nazik bir masaj benzeri his yaratır. Vakum bileşeni, optimum ışık ve lazer penetrasyonu için cildi daha etkili bir şekilde konumlandırır. Konturlu silindirler, tahliye edilen yağ ve sıvıların interstisyel boşluktan lenfatik sisteme taşınmasına yardımcı olur.

Işık ve lazer enerjisinin birleşimi dokuya nüfuz ederek termal bir etkiye neden olur ve hücre geçirgenliğini arttırır. Yağ molekülleri, yağ hücrelerinden interstisyel sıvıya göç eder. 2 seanstan sonra cilt dokusundaki ve sıkılığındaki değişiklikler gözle görülür. SmoothShapes, yenilikçi bir selülit tedavisidir, uzun süreli sonuçlarla güvenli ve etkili bir tedavi şekli sunar.

SmoothShapes XV Selülit Yumuşatma Tedavisinin Amacı Nedir?

SmoothShapes XV selülit yumuşatma tedavisi, selülitli kişiler için etkili bir selülit azaltma ve tedavi seçeneğidir. Selülit görünümünde kanıtlanmış iyileşme, selülit görünümünde yüzde 75 civarında iyileşme sağlar. Tedavi, cildi ve dokuları yukarı çeken ve geren, dolaşımı uyaran ve cilt dokusunu genel olarak güçlendiren vakum ve lazer ısı enerjisi kombinasyonu ile sağlanır. Tedaviler ağrılı değildir ve anestezi gerekmez.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

SmoothShapes tedavi protokolü, kalıcı sonuçlarla daha pürüzsüz ve daha sıkı bir cilt elde etmek için 4 hafta boyunca haftada 2 seanstan oluşur. Genel tedavi 8 seanstır. Bu seanslar 20 dakikadan fazla sürmez. Seans sayısı selülitinizin boyutuna bağlı olacaktır. İşlemden sonra iyileşme dönemine gerek olmayacağı için işinize ve günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz.

Yan Etkiler ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

SmoothShapes tedavisinin bilinen önemli bir yan etkisi yoktur. Bazı insanlar hafif kızarıklık, sıcaklık artışı ve  karıncalanma hissi yaşarlar. Bu minimal etkiler tedaviden hemen sonra kaybolacaktır. Tedavi rahat ve dinlendiricidir.

SmoothShapes tedavisi kontrendikasyonları; hamile ve emziren anneler, karaciğer ve böbrek yetmezliği, kanser hastaları, epilepsi, herhangi bir cilt hastalığı olanlar için uygun değildir.