SCROLL DOWN

Ultrason Kavitasyon Lipoliz

Vücut yağları, yüksek kalori alımı ve egzersiz eksikliği nedeniyle modern toplumda önemli bir sorun haline gelmektedir. Ekstra yağ dokuları karın, göğüs, kalça ve uyluk çevresinde birikerek vücut fiziğinde kişisel tatminsizliğe neden olmaktadır.

 

  • Ultrason, tıpta uzun süredir teşhis ve tedavi amaçlı olmak üzere iki şekilde kullanılmaktadır. Terapötik uygulamalardan biri, ‘Odaklanmış Ultrason Hifu’ veya ‘Odaklanmamış Ultrason Kavitasyon Lipoliz’ ile invazif olmayan yağ dokusu lipolizidir. Odaklanmamış düşük yoğunluklu ultrason tipik olarak fizyoterapide termal tedavi için kullanılır. Yağ dokusunun azalmasına katkıda bulunan iç dokular üzerindeki termal etkisinden dolayı invazif olmayan vücut şekillendirmede yaygın olarak kullanılmaktadır.

Şekillendirici ılık ultrasonik kavitasyon, esnek olmayan yağ birikintilerinin parçalanmasına izin verir. Ultrasonik terapi, yağ dokularının hücre zarlarına güçlü bir ses dalgası uygular. Yağ hücresinin zarı, basınca yenik düşer, sıvı hale gelir ve vücudun normal metabolik yöntemiyle dışarı atılır. Yağların hücre zarı tahrip edildiğinde, yağlar hücrelerden atılır ve proteine ​​dönüşür. Ardından serbest yağ asitleri ve gliserole dönüşür. Serbest yağ asitleri karaciğere taşınır ve vücuttan atılır. Suda çözünen gliserol dolaşım sistemine taşınır ve enerji olarak kullanılır.

a

  • Ultrasonik kavitasyon, yağ hücrelerini öyle bir oranda yok eder ki, yağ depolaması önemli ölçüde azalır. Yağ hücreleri, herhangi bir doku, kas veya organ hasar görmeden yok edilir. Bu tedavi karın, iç- ön veya dış -arka uyluk, kalça, sırt, yanlar ve diz içlerindeki yağ birikintilerinin tedavisinde oldukça etkilidir.
  • Ilık ultrasonik lipoliz prosedürü, esnek olmayan yağ birikintilerinin cerrahi olmayan bir şekilde parçalanmasıdır. Ultrasonun düşük frekanslı ses dalgaları, yağ hücresi zarlarının tahrip olmasına neden olur. Yağ hücresinin içeriğini vücudun lenfatik sistemi yoluyla doğal olarak atılmasını sağlar. Bu, çevredeki dokuları zarar görmeden bırakırken yağ hücrelerinin yok olmasına neden olur. Bu prosedür cerrahi olmadığından, normal aktivitelerinize ve sosyal yaşamınıza devam edebilirsiniz.
  • Yaş, metabolizma, hormon değişiklikleri, ilaçlar, doku yapısı ve tedavi alanı gibi faktörlerin hepsi sonuçlar üzerinde etkili olacaktır. Sonuçları korumak ve etkiyi arttırmak için sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz yapmak önemlidir. Mutlaka vücut zayıflama tedavileri ile kombine edilmelidir. 
  • Ultrasonik kavitasyon, vücudunu şekillendirmek ve özgüvenini yeniden kazanmak isteyen kadınlar için mükemmel bir tedavi yöntemidir. Ultrason prosedürü için ideâl adaylar, obez olmayan ancak vücudun belirli bölgelerinden fazla yağdan kurtulmak isteyen kişilerdir. Kişiler görünümlerinde değişikliği fark eder. Yağlarda yüzde 18’lik bir azalma sağlanır ve etkinin görülmesi 7 ila 10 gün sürer. Optimum sonuçlar için minimum 5 seans
  • Bu yöntem vücudu şekillendirmenin ve inceltmenin cerrahi olmayan bir yoludur. Sağlıklı bir diyetin veya düzenli egzersizin yerini almaz. Ultrasonik Kavitasyon lipoliz, vücut şeklini iyileştirir ve kişinin özgüvenini geri kazanır.

Ilık Lipoliz Kavitasyon Yağ Azaltma Tedavisinin Amacı Nedir?

Düşük yoğunluklu ultrason, lipoliz ile adiposit kalınlığında bir azalmaya neden olur. Vücut şekillendirmede kanıtlanmış etkili bir tedavidir. Özellikle karın, sırt, kalça, uyluk, kollar ve diz içlerindeki yağları hedef alır.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Ilık Lipoliz Kavitasyon tedavisinin sonuçları ilk seansla başlar. Optimum sonuçlar için 4 ila 8 seans uygulanması gerekir. Tedaviden önce ve sonra, düşük kalorili ve sağlıklı beslenmek ve günde 8 bardak su içmek önemlidir. İçeceğiniz su miktarı ile yağların atılması hızlanır. Bu nedenle su, yağların giderilmesinde kilit bir bileşendir.

Ilık lipoliz kavitasyon tedavisi öncesi ve sonrası; 3 ila 4 gün önce ve tedaviden 48 saat boyunca kafeinden uzak durun. Tedaviden 2 saat önce ve tedaviden 1 saat sonra büyük öğün yemekten kaçının. Tedavinizden 2 gün önce ve sonra aspirin, ibuprofen veya diğer antiinflamatuvar ilaçlardan uzak durun.

Yan Etkiler ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Yağ azaltma tedavisinde bazı kişiler tedavi sırasında sıcaklık ve az miktarda gürültü rahatsızlığı yaşar ama ağrı oluşmaz. Ultrasonik kavitasyon, tedavi edilen bölgenin çevresinde bir miktar kızarıklığa da yol açabilir. Geçici bir yan etki olup 4 ila 5 saat içinde azalır. Tedavi edilen bölgede birkaç saat veya bir iki gün içinde kaybolacak hafif morluklar oluşabilir.

Ultrasonik kavitasyon lipoliz kontrendikasyonları; hamile kadınlar, emziren anneler, böbrek veya karaciğer yetmezliği hastalığı, diyabet, kanser, immün yetmezliği, lupus, yüksek tansiyon (kontrolsüz), diyabet (kontrolsüz), keloid skar, damar iltihabı, prednizon ve diğer steroid ilaçlar, kimyasal peeling veya lazer ile tedavi edilen bölgeler, tedavi sırasında enfeksiyon veya antibiyotik kullanımı, varis, protez / silikon implantlar (bölgeden kaçının), metal implantlar / vidalar (bölgeden kaçının), metal kontraseptif (bölgeden kaçının.) için uygun değildir.