SCROLL DOWN

Ultrason Kavitasyon Selülit Tedavisi

Ultrason Kavitasyon Selülit Tedavisi, selüliti gidermenin ve cildi sıkılaştırmanın ve toparlamanın en gelişmiş yollarından biridir.

Ultrason kavitasyon dalgaları yağlı doku boyunca titreşir. Yağ hücresinin zarı patladığında, ultrason kavitasyonunun ısısı ve masaj etkisi yağ hücrelerini sıvıya dönüştürür ve sıvılaştırılmış yağın % 90’ı lenfatik ve üriner sistem yoluyla dışarı atılır. Isınma ve kavitasyon etkisi kollajen liflerini destekler ve sonuç olarak selüliti azaltır, cildi sıkılaştırır.

Ultrason kavitasyon ile selülit tedavisinin başlıca faydaları;

 • Doku hacmini küçültür ve vücut şekillendirir.
 • Vücudu toparlar ve cildi sıkılaştırır.
 • İlk seansta 1 ila 5 cm beden çevresinde küçültme sağlar.
 • 2 ve 3. seanstan sonra daha belirgin sonuçlar fark edilir.

Ultrason Kavitasyon Selülit Tedavisinin Amacı Nedir?

Ultrason kavitasyon selülit tedavisi selüliti azaltır, portakal kabuğu görünümünü iyileştirir. Cildi sıkılaştırır ve toparlama sağlar. Tedavi edilen alanlar basen, kol, diz, kalça, göbek, sırt ve bacaklardır. Ultrason kavitasyon tedavisi, selülit tedavisinde anında sonuç ile uzun süreli etki sağlar. 4 hafta boyunca genellikle haftada 1 olmak üzere birden fazla seans ile başarılı sonuçları yakalamak mümkündür.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Ultrason kavitasyon selülit tedavisinde seanslar haftada 1 olmak üzere 4 seans olarak önerilir. İnatçı selülit durumunda tedavi 3 ay sonra tekrar edilebilir. Tedavi non-invazivdir. Tedaviden önce en az 2 litre olmak üzere, tedaviyi takiben günlerde de yine 2 litre su içilmesi önemlidir.

 • Tedaviden 3-4 gün önce ve tedaviden sonra 48 saat boyunca kafeinden uzak durulmalıdır. Tedaviden 2 saat önce ve 1 saat sonra büyük öğünlerden kaçınılmalıdır. Tedaviden 2 gün önce ve sonra aspirin, ibuprofen veya diğer antiinflamatuvar ilaçlardan kullanılmamalıdır. Hekiminiz tedaviden önce izin verilen ilaçları konsültasyonda açıklayacaktır.

  Yan etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

  En sık görülen yan etkiler, deride dalgalanma ve yumru, ısıdan kaynaklanan yanıklardır. Daha az yaygın ancak ciddi yan etkiler; kan pıhtılaşması, cilt renginde kalıcı değişiklikler, cilt üzerinde veya altında yara izi, ciltte duyu değişimidir.

  Ultrason Kavitasyon Selülit tedavisi kontrendikasyonları; hamilelik, emziren kadın, kanser, immün yetmezlik, lupus, yüksek tansiyon, diyabet, keloid, aşırı pigmentasyon, damar iltihabı, prednizon ve diğer steroid ilaçlar, güneş yanığı olan kişiler için uygun değildir.

  Dikkat etmeniz gereken diğer hususlar da şöyledir. Son ameliyat (6 ay bekleyin), son yara izleri (6 ay bekleyin), antibiyotikler (tamamlanana kadar bekleyin), IPL veya Lazer ile tedavi edilen alanlar (2 hafta bekleyin), güneş yanığı (tedavi rejiminin tüm süresi boyunca güneşten kaçınılmalıdır.)