SCROLL DOWN

Velasmooth Selülit Tedavisi

Velasmooth, vakum mekanik silindirleri, kızılötesi ışık ve bipolar RF enerjisi ile birleştiren, selülitin azaltılması için invaziv olmayan bir tıbbi çözümdür.

  • Velasmooth’un tedavi amacı selülitin azaltılması ve istenmeyen yumru ve çıkıntıların şekillendirilmesidir. Bacaklar, basen, kalça ve üst kol gibi birden çok selülitli bölge için kanıtlanmış bir çözümdür. VelaSmooth, kızılötesi ışık ve radyo frekansı ile selüliti azaltır. 
  • Velasmooth tedavisi, aynı tedavide üç farklı teknoloji ile selüliti hedef alır. Vakumlu masaj silindirleri, hedef bölgelerdeki dolaşımı hızlandırır. Bu işlem oksijeni arttırır ve sıkışmış sıvının lenfatik sistemden drenajını teşvik etmek için dokuyu manipüle eder. Kızılötesi ışığın ısısı ve çift kutuplu radyo frekans vücudun metabolizmasını artırırken, yağları küçültür. Cildi sıkılaştırır ve vücudun selülitten hızlı bir şekilde kurtulmasına yardımcı olur. Selülit, sadece birkaç tedavi seansından sonra bile düzelir.
  • VelaSmooth tedavi aplikatörü cilt üzerinde kaydırarak yumuşak bir ısınma hissi vererek başlar. Çoğu kişi tedaviyi çok rahat bulur ve tedaviyi ısınan bir derin doku masajı olarak tanımlar. Tedavi parametreleri, tedavi seansında kolayca ayarlanır ve kişisel ihtiyaçlara göre uyarlanır.
  • RF, yağ dokusunu 5 ila 15 mm derinliğe kadar ısıtarak oksijen hücre içi difüzyonunu arttırır. Kızılötesi ışık, cildin elastikiyetini arttırır ve deri altı yağını 5 mm’ye derinliğe kadar ısıtırken cildi hasardan korur. Doku mobilizasyonu (vakum), güvenli ve verimli enerji iletimini kolaylaştırmak için cildi manipüle eder ve pürüzsüzleştirir.

Velasmooth Selülit Tedavisinin Amacı Nedir?

Velasmooth selülit tedavisi, görünür ve ölçülebilir şekillendirme ile teknolojik olarak en gelişmiş selülit giderme yöntemlerinden biridir. Bu, en sevdiğiniz kot pantolonun üzerinize çok daha iyi oturduğunda bile fark edilir. Selülit görünümünde % 65‘lik bir azalma kaydedilir ve ortalama kalça boyutu 3,2 cm azalır. Velasmooth, selülit tedavisinde etkili bir yöntemdir. Vücut sıkılaştırma, toparlama ve liposuction sonrası sonuçları iyileştirmek için de etkili bir tedavidir. 

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Velasmooth tedavisi toplam 8 ila 10 seans olmak üzere haftada iki kez önerilir. Ayda 1 kez devam eden bakım ile takip edilir. Tedavinin etkisi 4 ila 6 seansta görülecektir. Tedavi seansları 30-45 dakikadır. VelaSmooth cerrahi bir tedavi değildir, bu nedenle özel bir bakım veya iyileşme süresi yoktur. Tedaviden birkaç saat sonra sıcak bir his hissedilmesi normaldir. Tedavi sonrası normal aktivitelerinize ve sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Velasmooth tedavisinde, tipik olarak birkaç gün veya hafta içinde kaybolan hafif kızarıklık, şişlik veya morarma oluşabilir. Bilinen uzun vadeli sağlık riski yoktur. Işık ve elektrik enerjisi tıpta, ameliyatta ve estetikte güvenle kullanılır. Tedaviyi takiben idrar çıkışında hafif bir artış fark edebilir. Bunun nedeni, parçalanan hücrelerin lenfatik sistem yoluyla emilmesi ve atılmasıdır.

Velasmooth ile selülit tedavisinin kontrendikasyonları; ışığa duyarlı hale getiren ilaçlar veya ışığa duyarlılık, antikoagülatif (kan düzgün şekilde pıhtılaşmaz) veya tromboembolik (anormal kan pıhtılarının gelişimi), diyabet (Tip I veya II), hamile kadınlar, kalp pilleri gibi elektrikli cihazları olan kişiler veya metal implantlar (ör.yapay metal kalça eklemleri, kalp kapakçıkları veya diş plakları tedavi edilemez çünkü vücuttan akan RF akımı bu cihazları etkileyebilir veya metal implantları ısıtabilir.) olan kişiler için uygun değildir.