SCROLL DOWN

Velasmooth Vücut Şekillendirme

Velasmooth, cilt sıkılaştırma ve vücut toprlama için non-invaziv bir yüz ve vücut şekillendirme tedavisidir.

  • Velasmooth, vücudu sıkılaştırmak ve şekillendirmek için teknolojilerin bir kombinasyonunu kullanır. Velasmooth teknolojisi kızılötesi ışığı, çift kutuplu radyo frekans enerjisini ve vakumu tek bir tedavide birleştirir.
  • Vakum masajı, fibroblast aktivitesini kolaylaştırır. Vazodilatasyonu ve oksijenin difüzyonunu desteklerken, ‘Kızılötesi ve Radyo Frekansı Enerjileri’ tarafından sağlanan hassas ısıtma, fibroblast aktivitesini uyarır. Hücre dışı matrisi yeniden şekillendirerek cilt dokusunu (septa ve genel kollajen) iyileştirir.
  • Kızılötesi ve radyofrekansın verimli bir şekilde ısıtılması, vakum masajı ile kombine edildiğinde yeni kollajen ve elastin oluşumunu uyarır. Böylelikle cilt gevşekliğini azaltır, cilt yapısında ve dokusunda genel bir iyileşme sağlar.
  • Vakum masajı yerel bölgeye sirkülasyonu hızlandırır. Oksijen varlığını arttırır ve fibroblast uyarımı için dokuyu manipüle eder. Kızılötesi ışık kaynağından gelen ısı dokuyu 2 mm derinliğe kadar ısıtır ve dokuları sıkılaştırmak için uyarır.
  • Çift ​​kutuplu radyo frekansı, 20 mm derinliğe kadar inip, deri altı dokularına daha yüksek penetrasyon ve en yüksek sıcaklık sağlar. Tedavi edilen bölgeyi yeniden şekillendirerek ve sıkılaştırarak, dokuların fark edilir derecede sıkılaşmasına ve toparlanmasına yol açar.
  • Velasmooth, karın, bacakların arkası, bacakların içi ve dışı, kalça, basen, sütyen kıvrımları ve üst kollar gibi çok sayıda alanları tedavi eder. Cildin sıkılaşmasını ve toparlanmasını destekleyen güvenli ve non-invaziv bir çözümdür.

Velasmooth Vücut Şekillendirme Tedavisinin Amacı Nedir?

Velasmooth vücut şekillendirme tedavisi sarkık ve gevşek cildi tedavi eder. Kas ve dokuları toparlar ve sıkılaştırır. Kollajen ve elastin üretimini uyarır, cilt tonunu ve dokusunu iyileştirir. Vücudu şekillendirir ve sıkılaştırır. Lifting ve cilt tonu dokusunu iyileştirir. Cildin sıkılaşması ve toparlanması gereken tüm cilt tiplerine uygundur. Gözle görülür sonuçlara sahip olan, güvenli ve invaziv olmayan bir tedavidir.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Velasmooth, haftada 2 tedavi olarak 8 ila 10 seans olarak önerilmektedir. Görünür sonuçlar 5 tedavi seansından sonra fark edilecektir. İdame tedavisi ilk 3 ayda (ayda 4 seans), sonrasında 3 ayda bir (gerektiğinde 1 idame tedavisi) olarak önerilmektedir. Tedaviler, tedavi alanının durumuna, alan sayısına ve büyüklüğüne bağlı olarak 45 ila 60 dakika arasında sürer.

Tedavi kürü öncesinde ve sırasında günde en az 6 ila 8 bardak su içilmelidir. Herhangi bir tedaviden 2 hafta önce bronzlaşma veya güneşte yanmaktan kaçınılmalıdır. 24 saat boyunca Topikal Retinoidler (Vit A), Alfa ve Beta Hidroksi Asit kullanılmamalıdır. Uygulama alanında, herhangi bir tedaviden en az 48 saat önce ağda yapılmamalıdır. Saç bir ısı iletkeni olduğundan ve bölgenin aşırı ısınmasına neden olabileceğinden, herhangi bir işlemden en az 24 saat önce saçların tıraş edilmesi önerilir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Velasmooth tedavisinde ciltte kırmızı veya hafif şişlik olabilir ve bu kısa sürede kaybolur. Bazen ciltte geçici morarma veya küçük kırmızı, mor lekelerin oluşması da meydana gelebilir.

Velasmooth tedavisinin kontrendikasyonları; ışığa duyarlı hale getiren ilaçlar veya ışığa duyarlılık, antikoagülatif (kan düzgün şekilde pıhtılaşmaz) veya tromboembolik (anormal kan pıhtılarının gelişimi), diyabet (Tip I veya II), hamile kadınlar, kalp pilleri gibi elektrikli cihazları olan kişiler veya metal implantlar (ör.yapay metal kalça eklemleri, kalp kapakçıkları veya diş plakları tedavi edilemez. Çünkü vücuttan akan RF akımı bu cihazları etkileyebilir veya metal implantları ısıtabilir. Bu da istenmeyen sonuçlara neden olabilir.