SCROLL DOWN

VelaSmooth Vücut Şekillendirme

VelaSmooth, cilt sıkılaştırma, yağ katmanlarında ölçülebilir azalma ve çevresel selülit azaltma için invaziv olmayan vücut şekillendirme tedavisidir.

 • VelaSmooth, tipik olarak 4 ila 10 uygulamada konturlu ve iyi şekillenmiş vücudun güvenli bir şekilde elde edilmesini sağlar. Daha ince görünmesini ve hissetmesini sağlar.
 • VelaSmooth, yağların ve selülitin azaltılmasının etkin tedavisi için non-invaziv bir sistemdir. VelaSmooth, ‘kızılötesi ışığını’ çift kutuplu (çift elektrotlar) RF enerjisini ve dokuyu harekete geçiren vakumlamayı (darbeli vakum) birleştiren, birleşik enerji teknolojisine sahiptir.
 • RF, yağ dokusunu 5 ila15 mm derinliğe kadar ısıtarak oksijen hücre içi difüzyonu arttırır. Kızılötesi ışık cildin elastikiyetini arttırır ve deri altındaki derin yağları 5 mm’ye kadar ısıtır. Doku mobilizasyonu (vakum), güvenli ve verimli enerji dağıtımını kolaylaştırmak için cildi yumuşatır. Deri ile mükemmel bir bağlantı sağlamak için dönen elektrotlarla doku mobilizasyonu kolaylaştırılır. Bu bileşenlerin sinerjisi, RF ışık ve doku mobilizasyonu, yağ dokularının metabolizmasını artıran kontrollü ısının cilt tabakasının altına etkili bir şekilde nüfuz etmeyi sağlar.
 • Velasmooth, yağ hücrelerini ısıtmak için kızılötesi ışık ve radyofrekans kullanır. Bu, lenf düğümlerinden yağ salınmasına yardımcı olur. Vücut yağları doğal olarak atacaktır. Bu verimli ısıtma, yeni kollajen ve elastinin üretilmesini uyarır. Bağ dokusunun ve dermal kollajen liflerinin uyarılması, cilt gevşekliğinde ve vücut hacminde azalma ile sonuçlanır.
 • Velasmooth vakumlu emiş kullanarak cildi nazikçe pürüzsüzleştirir. Işığın ve radyofrekansın eşit olarak dağıtılmasına izin verir. Yağ azaltma ve cilt yumuşatma kombinasyonu daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmesi ile sonuçlanır.

Bipolar radyo frekansı, ışık kızılötesi enerji, vakumlu doku manipülasyonu;

VelaSmooth, cildi manipüle etmeye ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olan çift etkili silindirlere sahip bir vakum kullanır. Mekanik silindirler, oksijeni artıran yerel alandaki dolaşımı hızlandırır. Dokuları, sıkışmış sıvıyı lenfatik sistemden boşaltmak için manipüle eder.

Kızılötesi ışık kaynağından ve iki kutuplu radyo frekansından gelen ısı, hipodermise ulaşır. Depolanmış trigliseritleri parçalayarak yağ hücrelerinin küçülmesine neden olur. ‘Radyofrekans ve kızılötesi enerjilervücudun metabolizmasını artıracak ve yağ hücrelerini küçültecektir. Cildi sıkılaştıracak ve selülitten kurtulmaya yardımcı olacaktır. VelaSmooth’un tedavi alanı, en iyi sonuçları elde etmek için birçok açıdan ele alınır.

Bu sistem vücudu şekillendirmesinin yanı sıra; 

 • Kalçada, basen, bacaklar, mide ve kollarda yağ birikimini azaltmak için çalışır.
 • Çoklu-model terapisi, mükemmel şekillendirici ve gençleştirici vücut bakımıdır.
 • Karboksiterapi, enjekte edilebilir. Mezoterapi vb. diğer zayıflama tedavileriyle sinerjik sonuçları geliştirmek için etkili bir şekilde birleştirilir.
 • Her yaş için mükemmel vücut şekillendirme, fazla yağ ve selülit azaltma
 • Kilo verme tedavisi değildir. Diyet ve egzersizin ulaşamadığı sorunlu noktaları azaltır.
 • VelaSmooth uygulaması alan başına yaklaşık 15 dakika sürer.
 • Aplikatör, tedavi alanında cilt üzerinde kayar, hafif bir ısınma hissine
 • Cerrahi bir tedavi değildir, tedavi sonrası normal aktivitelerinize dönebilirsiniz.

VelaSmooth Vücut Şekillendirme Tedavisinin Amacı Nedir?

VelaSmooth, mükemmel bir vücut şekillendirme, yağ azaltma ve selülit tedavisidir. Kalça, basen, uyluk, karın, baldır, kol, çene, boyun ve yanlar gibi tedavi alanlarında yağları azaltır ve vücudu şekillendirir.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

VelaSmooth tedavisinde haftada 2 kere olmak üzere 8-10 seanslık kür önerilir. Tedavi programından sonra idame programı olarak ayda 1 tedavi yapılması önerilir. Sonuçlar 4 tedavi seansından sonra fark edilecektir. Tedavi seansları yaklaşık 45 ila 60 dakika sürer. Tedavi seansı kişisel ihtiyaçlara göre düzenlenir.

VelaSmooth, çok rahat bir tedavi, derin doku masajı, invaziv olmayan bir tedavidir. Öncesi veya sonrası bakıma gerek yoktur. Tedavi sonrası işinize ve sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Tedaviden en az 2 hafta önce non-steroid antiinflamatuvar ilaçlar veya aspirin kullanımından kaçınılması önerilir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

VelaSmooth tedavisinden birkaç saat sonra sıcak bir his hissedilecektir. Tedavi bölgesinde birkaç saat sürebilen pembemsi görünüm oluşabilir. Çoğu kişi hiçbir yan etki yaşamaz. Nadiren bazen tedavi bölgesinde tipik olarak birkaç gün veya hafta içinde kaybolan hafif kızarıklık, şişlik veya morarma olabilir. Bilinen uzun vadeli sağlık tehlikeleri yoktur. Hem ışık hem de elektrik enerjisi tıpta, ameliyatta ve estetikte onlarca yıldır güvenle kullanılmaktadır. Kişi, tedaviyi takiben idrar çıkışında hafif bir artış fark edebilir. Bunun nedeni, parçalanan hücrelerin lenfatik sistem yoluyla emilmesi ve atılmasıdır.

VelaSmooth tedavisinin kontrendikasyonları; diyabet (Tip I veya II), antikoagülatif ilaçlar, tromboembolik (anormal kan pıhtılarının gelişimi), ışığa duyarlılıktan muzdarip kişiler veya ışığa duyarlılığa neden olan ilaçlar, hamile kadınlar, kalp pili gibi elektrikli cihazlar, metal implantlar, yapay metal kalça eklemleri, kalp sorunları olan kişiler için uygun değildir. Bu grupta olanlar tedavi edilemez çünkü vücuttan geçen RF akımı bu cihazları etkileyebilir veya tehlikeli olabilecek metal implantları ısıtabilir. Tedavi edilen bölgedeki cilt hastalıkları, yara izi veya enfeksiyonlar oluşabilir.