SCROLL DOWN

Yüz Kupa Terapi

Yüz Kupa Tedavisi, yüz ve vücutta uygulanabilen, cildi ve kasları uyarmak için vakum kullanan alternatif bir tedavidir.

  • Kupa terapisi eski bir geleneksel tamamlayıcı terapidir. Vakum, kan dolaşımını artırmaya ve kas gerilimlerini gidermeye yardımcı olur. Hücre onarımını destekler ve yenilenmeyi destekler. Yüz kupa terapisi, kırışıklıkları geçici olarak azaltır ve tekrarlayan hareketler kolajen ve elastik liflerini parçalar. Yeni kolajen ve elastin büyümesini uyarır.
  • Yüz kupalama cildi nazikçe fasyanın daha derin katmanlarından uzaklaştırır ve bölgeye kan akışını arttırır. Kupalama cildi gençleştirir, cildi iyileştirir, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır. Emme etkisi, kanı kupanın altındaki cilt bölgesine çekerek çevredeki dokuyu taze kanla doyurur ve yeni kan damarı oluşumunu teşvik eder.
  • Vakum emme, farklı doku katmanlarını ayırarak mikrotravma ve yırtılmaya neden olur. Bu, bölgeyi beyaz kan hücreleri, trombositler ve diğer iyileştirici yardımcılarla doldurarak, cildi iyileştirir ve canlandırır.
  • Yüz vakum tedavisi cildi ve bağ dokularını güçlendirir. Kolajen üretiminden sorumlu hücreleri uyarır. Cildi aydınlatır, yara izlerini, ince çizgileri ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirir. Çene çizgisini, boyun ve dekolte bölgesini sıkılaştırır ve yüzdeki şişliği azaltır. Yağ salgısını düzenler ve besin dağıtımını iyileştirir.
  • Kupa terapisi, küçük hematom, ağrı veya apse oluşumu gibi nadir yan etkilerle güvenlidir. Cilt iltihabı veya açık yaralar, herhangi bir cilt lezyonu, göz yakınında ve kemik kırıkları üzerinde kontrendikedir.
  • Yüz vakum tedavisi, özellikle stres altında olan veya yatıştırıcı şifa tedavisine ihtiyaç duyan kişiler için oldukça etkili sonuçlar sunan bir bakımdır.