SCROLL DOWN

Yüzeysel Medikal Tabanlı Kimyasal Peeling

  • Yüzeysel kimyasal peelingler, cilt sorunları, sadece cildin üst katmanını etkilediğinde önerilir. Yüzeysel kimyasal peeling, ‘stratum korneum’u etkiler ve granüler tabakada penetrasyonu durdurur. Stratum corneum’dan bazal tabakaya nüfuz edebilir.
  • Yüzeysel kimyasal peeling, hafif ila orta dereceli dokusal kusurlar, rhytid (bir tür kırışıklık), diskromi (renk değişimi) ve akne lezyonları için daha uygundur. Penetrasyon derinliğinden bağımsız olarak sağlıklı hücresel dönüşümün korunmasına, ‘kollajen ve glikozaminoglikan’ üretiminin uyarılmasına yardımcı olur.
  • Yüzeysel kimyasal peelingler cildin daha derin katmanına nüfuz etmez, daha düşük yan etki riski ve daha hızlı iyileşme süresi içerir. Cilt üzerinde diğer peelinglere göre çok daha yumuşaktır.
  • Kişinin sonuçları görmesi için 3 ila 5 profesyonel uygulama gerekebilir. Her 2 ila 5 haftada bir peeling yapabilir. Peelingler sonrası iyileşme süresi yaklaşık 1 ila 7 gün sürer. Cilt iyileşirken yeni cildi korumak için tedaviden sonra güneş kremi kullanmak önemlidir.
  • Kimyasal soyma sırasında dermatolog, asidi önce çene, burun ve yanaklar gibi cildin daha kalın bölgelerine sürer. Ardından göz ve ağız çevresindeki daha ince bölgelere uygular.
  • Yüzeysel kimyasal peeling sivilce, cilt gençleştirme, cilt aydınlatma ve gözenekleri küçültme için ideâl bir peelingtir. Bu tedavi boyun, eller ve vücut için uygundur. Yüzeysel soyma, daha sağlıklı cildi ortaya çıkarmak için en üst katmanı (epidermis) kaldırır.
  • Çözelti cilde uygulanır ve birkaç dakika bekletilir. Yüzeysel kimyasal peeling daha koyu cilt tipleri için güvenlidir. Ciltte birkaç saat gerginlik hissedilebilir, etkilerini sürdürmek için düzenli tedavi gerekir.